Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Griežtinamas dėmesys viešajai tvarkai PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 11, Trečiadienis, 09:44

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyrius informuoja, kad nuo birželio 25 d. Mažeikių rajone viešąją tvarką palaiko šio skyriaus vyriausieji specialistai.

Jie prižiūri, kad būtų laikomasi Savivaldybės tarybos patvirtintų taisyklių.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 2591 straipsniu, specialistai, prižiūrintys viešąją tvarką, turi teisę surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus ir nutarimais skirti nuobaudas už šiuos pažeidimus – viešosios rimties trikdymą, alkoholinių gėrimų gėrimą ir neblaivių asmenų pasirodymą viešose vietose, miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus, gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus, rūkymą neleistinose vietose ir kitus pažeidimus.


Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Gulbinas teigia, jog už šių taisyklių nusižengimus LR ATPK yra numatytos administracinės nuobaudos, t. y. įspėjimai arba baudos nuo 10 Lt iki 2000 Lt., atsižvelgiant į pažeidimo pobūdį, pakartotinumą, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.
Konkrečiais atvejais LR ATPK numato tokias nuobaudas: 110 str. 1 d. už gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių pažeidimą pirmą kartą – bauda iki 200 litų,  o už 2 kartą – bauda iki 800 litų  su gyvūnų konfiskavimu; 178 str. 1 d. už alkoholinių gėrimų gėrimą ir nelaivaus asmens pasirodymą viešose vietose pirmą kartą – bauda iki 50 litų, o už 2 kartą – bauda iki 100 litų; 183 str. 1 d. – už viešosios rimties trikdymą (šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas ar grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais) pirmą kartą – bauda iki 300 litų, o už 2 kartą – bauda iki 1000 litų.


Viešosios tvarkos specialistai taip pat turi teisę patraukti asmenis administracinėn atsakomybėn dėl išorinės reklamos įrengimo reikalavimų ir draudimų pažeidimų pagal LR ATPK 2141 straipsnio 3 dalį. Už šį teisės pažeidimą numatyta bauda nuo 500 iki 1000 litų. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2010 m. lapkričio 26 d. sprendimu Nr. T1-331 patvirtintuose Mažeikių rajono vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimą nuostatuose numatyta, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracijos seniūnijai, kurioje bus įrengiama reklama, būtina pateikti reikiamus dokumentus ir gauti seniūnijos seniūno leidimą įrengti reklamą bei būtina mokėti vietinę rinkliavą.


Kaip nurodo T. Gulbinas, šiuo metu Viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriuje yra išnagrinėta 12 skundų ir administracinėn atsakomybėn yra patraukti 6 asmenys. Už lengvų alkoholinių gėrimų (alaus) gėrimą viešoje vietoje buvo skirti du įspėjimai. Už gyvūnų auginimo ir laikymo taisyklių pažeidimą paskirtos 10 ir 50 litų baudos, o  už viešosios rimties trikdymą – 20 litų bauda. Vieno pažeidimo protokolas perduotas nagrinėti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos administracinei komisijai.


Pažymėtina, kad vadovaujantis LR ATPK nuostatomis, pažeidėjams sutikus per 10 darbo dienų sumokėti baudą, už pirmą kartą padarytus pažeidimus yra skiriama pusė numatytos minimalios baudos.
Valstybės tarnautojai, atsakingi už viešosios tvarkos palaikymą, važinėja tarnybiniu automobiliu su įrengtais oranžiniais švyturėliais. Artimiausiu metu jie dėvės tarnybinę uniformą, t.y. mėlynos spalvos kostiumą ir kepurę su Mažeikių rajono savivaldybės herbu. Taip pat pagal galiojančius teisės aktus turės teisę panaudoti savigynai specialiąsias priemones.


Apie viešosios tvarkos pažeidimus rajone galima informuoti telefonais – (8 443) 95326, mob.tel. 8 685 41505; (8 443) 95328, mob.tel. 8 640 48649; (8 443) 90684, mob. tel. 8 687 75278.

 

Mažeikių savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla