Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Specialiai infomažeikiams - Daiva Gedvilienė: - atleiskite, komentarų aš neskaitau! PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. balandžio 29, Sekmadienis, 08:52

Laba diena, Daiva. Turbūt retas mažeikiškis nėra girdėjęs apie Jus. Dažnas atpažįsta gatvėje, gal net užkalbina. Bet visgi, papasakokite trumpai apie save. Kas Jūs esate Mažeikiuose?

Žmogus gyvenantis tarp žmonių, pašaukimo vedina, atliekanti mėgiamą darbą ir savąją paskirtį žmonijai. Ne paslaptis, kad gyvenimo eigoje teko ieškoti savojo aš, kad pagaliau pasijustumei vertas žmonijos. Šiuo metu aš kūrėja, bet ne vergė ir ne vergaujanti.

 

Didelę dalį Jūsų biografijoje užima teatras. Kaip jūs atradote teatrą? O gal jis atrado Jus? Kiek metų judu drauge?

 

Kai svajonės virsta realybe, kurių siekei, gyvenimas įgauna prasmę. Tuomet viskas, kas nutinka ar supa tave, įgauną kur kas optimistiškesnių spalvų proveržį. Gyvenu ieškojimuose, o sukaupta patirtimi, išmintimi dalinuosi su manimi patikėjusiais žmonėmis.

 

Daugiau nei 20 metų, kaip kvėpuojame teatro dulkėmis. Bet jei paklaustumėte, ar norėčiau ką keisti, atsakyčiau, kad nieko ir, žinoma, meluočiau.

 

Kokių asmeninių savybių privalo turėti režisierius, aktorius, vadovas? Ko Jumyse daugiausia: mamos, žmonos, vadovės, režisierės, menininkės? Koks Jūsų išsilavinimas?

 

Vienareikšmiškai - režisierius, aktorius, vadovas - labai tampriai susaistyta ir neatsiejama. To, ko neišmanai, gali pasiklausti patarimo pas sutiktą žmogų, kai nesiseka - visuomet atsiras geras žmogus, kuris padės, paguos, supras. O tokios sąvokos, kaip mama, žmona- jos kažkieno duotos iš aukščiau, svarbu žmogaus padorumas, geranoriškumas ir orumas, garbės, vertės suvokimas.

 

To, kaip vadovu tapti dar vis studijuoju, kaupiu žinias  Kauno technologijos universitete Viešojo administravimo Magistro studijose, o pedagoginė kvalifikacija įgyta Šiaulių universitete buvo tik viena iš dalių žinių kraityje.

 

Kiek ilgai dirbate kultūrinį darbą Mažeikiuose?

 

1991 m. baigusi Klaipėdos universiteto menų fakultete įgijau muzikinio teatro artistės specialybę. Nuo tada ir prasidėjo mano kultūriniai darbai Mažeikiuose.

 

Taip jau susiklostė aplinkybės, kurios nulėmė mano grįžimą į Mažeikius, gimtuosius Tirkšlius. Nuolatos gyvenusi aistringa meile teatrui suvokiau, kad reikia bandyti jos aistrą įžiebti ir kitiems. Iki šiol tikėjimu, meile ir laukimu dalinuosi su visais kuriančiais, tarnaujančiais menui.

 

Kokie Jūsų asmeniniai pasiekimai teatro srityje?

 

Aš laiminga, kad galiu dainuoti, kurti ir mylėti,  šito niekas  negali uždrausti, pavogti ar pasisavinti iš manęs. Pradedant nuo 2003 metų teatro trupės „VISAVI“ sukurti spektakliai yra pristatomi aukščiausio įvertinimo nominacijoms tarp geriausių Lietuvos mėgėjų teatrų. 2005 metais gauta asmeninė nominacija „Geriausia sezono aktorė“. 2007 metais į biografijų žinyną  „KAS YRA KAS LIETUVOJE“ įrašyta mano trumpa biografija. Tais pačiais metais pristatytas solinis – autorinių dainų koncertas „ Likimas“.

 

Tačiau, pasiekimai nėra svarbiausia... norėčiau tikėti, kad tie žmonės, kuriuos teko garbė pažinti, savo pasąmonėje turi dalelę manęs.

 

Noriu užduoti kiek provokuojantį klausimą. Dažnas, atėjęs į Jūsų režisuojamus spektaklius pastebi, kad dažniausiai pagrindiniai vaidmenys atitenka Jums pačiai. Kas tai? Naudojimasis darbine padėtimi? Atsitiktinumai?

 

Patikėkite, mane taip dažnai provokuoja, jog nustebinti nepavyks. Scenos žmogus, kūrėjas privalo dalintis su kitais tuo, ką geriausiai išmano. Menas galinga jėga, bet tik kilniems tikslams. Dažniau ateikite pasižiūrėti ir įvertinti mūsų mėgėjų sukurtų spektaklių, kurie dvelkia šiuolaikiškumu, originalumu, inteligenciją ir tuo pat metu absurdiškumu, kuris svetimas tik sustabarėjusiems. Tylėti manęs niekas nemokė, mylėti pasufleravo prigimtis ir pats gyvenimas.

 

Dar vienas panašus klausimas. Po interviu ir straipsnių apie Jus ir Jūsų trupę Visavi, internete pasipila nemažai nemalonių komentarų. Kaip manote, kodėl?

 

Nuo tikrosios prigimties nepasislėpsi, čia aš apie komentatorius... Nesu skaičiusi ir nesiruošiu to daryti, atleiskite jau man „neišprusėlei“.

 

Kaip gimė Daiva Pamaiva?

 

Daiva Pamaiva – vaikiškas personažas, mano pačios sukurtas ir išmylėtas, amžinas, ir nepakartojamas. Tai, kas tiesa - to nepaneigsi. Nuoširdi, vaikiškai naivi ir nemeluojanti. Tokie yra mūsų vaikai, kuriuos laikui bėgant, mes suaugę sužalojame savo  gyvenimiškomis dogmomis ir kvailomis nuostatomis: - ką žmonės pasakys?, pamiršdami tikrumą, nuoširdumą ir meilę. Ar nepastebėjote, kad nuoširdus žmogus neįdomus ir net nemadingas darosi aplinkiniams.

 

Jūs populiari Mažeikių krašte. Daug gastroliuojate su spektakliais. Gal nemažai uždirbate? Kaip Jūs gyvenate? Papasakokite apie savo namus, šeimą.

 

Turtingas tas žmogus, kuris tikėdamas nepraranda tikrųjų žmogiškųjų vertybių. Šeima mano ir tik mano.

 

Kokia Daiva Gedvilienė namuose ir kokia ji teatre?

 

Tyla ir begaliniai laukai - mano stichija... Teatras mano kančia, laisvė ir nepriklausomybė.

 

Ar turite laisvalaikį? Gal dar kuo nors be teatro užsiimate? Gal turite kitokių hobi?

 

Meno žmogus laisvas visame kame, mylintis visus ir amžiams pasmerktas kūrėjo kančioms.

 

Kokie Jūsų planai artimiausiems 5 metams? Gal turite užsibrėžusi kokių nors tikslų?

 

Teatrinėje kūryboje surasti tobulumo tiesą, kuri nepasiekiama. Penkeri metai - labai trumpas laiko tarpsnis, penkiasdešimt, gal apibrėžčiau.

 

Ko norėtumėte palinkėti savo kraštiečiams?

Linkiu išlikti protaujančiomis būtybėmis, kurių tikslai ir išsikelti uždaviniai neprasilenktų su sąžine bei dora.

 

www.InfoMažeikiai.lt visų skaitytojų vardu dėkoja Jums už pokalbį.

 

 

 

Kalba netaisyta. Klausimus ir straipsnį parengė Alina Grikpėdienė.

 

Kopijuojant straipsnį būtina nurodyti autorių ir aktyvią nuorodą į šaltinį.

 

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla