Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mažeikių bibliotekoje - L. Mitkaus knygų pristatymas PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. balandžio 18, Trečiadienis, 08:37

Balandžio 25 d., trečiadienį, 16.00 val. Mažeikių bibliotekos (Laisvės g. 31) salėje vyks mažeikiškio Leono Mitkaus poezijos rinktinės „Pažadėjęs save atiduoti“ ir esė knygos „Būčiau savęs nesutikęs“ pristatymas.
Nors L. Mitkus gimė Skuodo r. Luobos kaime, visas jo  gyvenimas susijęs su Mažeikių rajonu: mokėsi Sedos vidurinėje mokykloje, baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, daug metų dirbo Renavoje, vėliau persikėlė gyventi ir dirbti į Mažeikius. Dabar knygų autorius – Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys.

 

 

„Atsikėlęs į miestą, skaudžiai pergyvenau, kaip didžiulę netektį, kaip praradimą ir klaidą savo gimtojo kaimo. Nutolau nuo žemės, nuo kaimo žmogaus, kuris man visą laiką buvo atlapaširdis, nesavanaudiškas, dažniau prasčiokiškas, tačiau savo dvasios milžinas. Jis mane žavėjo ir žavi savo ištverme, savo kantrybe ir darbštumu, savo amžinu laukimu sėjos, pjūties, giedros ir lietaus, šaltos žiemos ir vyturio giesmės. Jūs, žinau, sakysit, kad tai lyrika. Taip, tai ir yra mano gyvenimo poezija, proza ir darbas. Darbas man ir yra kūryba. Tik dirbdamas aš galiu išgirsti slapčiausius garsus, pajusti slapčiausius jausmus ir pakelti didžiausią krūvį, kuris mane užgriūna. O tas krūvis ir yra mano mintys. Jos mane užklumpa visur ir gana netikėtai. Jos kartais pakelia ir nuo darbo stalo, vykstant posėdžiui, sustabdo važiuojant pakely, pakelia iš miego...

 

Lieku tada visiškai neramus. Prasideda ėjimas į save, į savo vienatvę, į savo tylą ir rimtį. Čia atrandu ir savo charakterio bruožus: perdėtą jautrumą, amžiną nepasitenkinimą, meilę žmonėms, norą visus suprasti ir užjausti ir didelį troškimą išsisakyti...“ – prisipažįsta rašytojas.

 

Mažeikių rajono savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla