Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Diskusijos su mažeikiškiais rezultatas: senamiesčio parkas turi būti tvarkomas PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. kovo 08, Ketvirtadienis, 10:20

Kovo 6 dieną Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys priėmė Iniciatyvinės grupės Mažeikių senamiesčio parkui išsaugoti ir puoselėti atstovus. Susitikime dalyvavo mero pavaduotojai Kęstutis Bartkevičius ir Jonas Siminkevičius, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys, Seimo narys Stanislovas Giedraitis, Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos specialistai, mažeikiškiai, kuriems rūpi Senamiesčio parko likimas.

 

Daugiau nei tris valandas trukusioje diskusijoje kalbėta apie projekto „Mažeikių senamiesčio parko kompleksinis sutvarkymas“ vykdymo eigą, svarstyta, ar apskritai mažeikiškiai nori, kad parkas būtų tvarkomas.

 

Iniciatyvinės grupės Mažeikių senamiesčio parkui išsaugoti ir puoselėti atstovas Egidijus Butnorius klausė, kiek yra atsižvelgta į 2011 metais Iniciatyvinės grupės pateiktus siūlymus techniniam projektui taisyti.

 

Pageidauta išsaugoti stadioną ir ten esančias žiūrovų tribūnas, palikti krepšinio aikštelę, visus dabar parke esančius takus bei pagal poreikį suformuoti naujus, nekirsti sveikų medžių, tvora neaptverti parko teritorijos, įrengti vaizdo stebėjimo kameras, maksimaliai sumažinti automobilių stovėjimo aikštelių skaičių, sutvarkyti tualetą, nestatyti kavinės.

 

Meras A. Tenys paaiškino, kad nuo praėjusių metų gegužės mėnesio (dabartiniai Savivaldybės vadovai buvo išrinkti vadovauti rajonui praėjusių metų balandžio 14 d.) projektas buvo koreguotas keturis kartus. 

 

„Yra manoma, kad per tą laiką niekas nebuvo daroma. Netiesa. Iš tikrųjų padaryta labai daug, tik kai kas nenori apie tai girdėti, kad liktų su savo nuomone. Man, kaip žmogui, taip pat buvo skaudu sužinoti, kad ketinama iškirsti apie septynis šimtus medžių. Tikrai niekada nebūčiau sutikęs su tokiu sprendimu. Dabar didžiausias leidžiamas iširsti kiekis – šimtas penkiasdešimt vienas medis. Manau, kad tiek ir neprireiks. Svarbiausia, kad iš parko būtų pašalinti ligoti, nudžiūvę medžiai“, – sakė Savivaldybės vadovas.

 

Dabartiniame, pakoreguotame Senamiesčio parko kompleksinio sutvarkymo techniniame projekte, su kuriuo susipažinti galima Mažeikių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.mazeikiai.lt, yra atsižvelgta į visus Iniciatyvinės grupės pageidavimus. Centrinės žiūrovų tribūnos lieka, nuimamos tik šoninės. Jas pašalinus, atsivers didelė erdvė, kuri projekte įvardijama kaip švenčių žalioji aikštė, todėl bus apsodinta sportine, sustiprinta veja.

 

„Vyks šventė – bus įrengiama scena, žaidžiamas futbolas – pasistatomi vartai. Čia galės virti miesto sportinis-kultūrinis gyvenimas“, – akcentavo mero pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius.

 

Senoji krepšinio aikštelė neišsaugoma, tačiau įrengiama nauja prie teniso kortų. Formuojant takus, taip pat atsižvelgta į gyventojų reikalavimus, aplink parką bus nutiesti dviračių takai. Parką juosiančios tvoros nebus. Deja, kameros nėra numatytos, tačiau Savivaldybės vadovai pažadėjo ateityje rasti lėšų šiam tikslui. Maksimaliai sumažintas automobilių stovėjimo aikštelių skaičius, Kudirkos gatvėje jų visai nebus. Numatyta vieta biotualetams. Maksimalus kertamų medžių skaičius – 151. Iš jų – 51 sanitarinio kirtimo. Pušis apskritai nenumatyta kirsti.

 

Būtent šiam techniniam projektui turėtų būti išduotas statybos leidimas.

 

Iniciatyvinės grupės atstovai pateikė nuotraukas, kuriose užfiksuoti keli nukirstų medžių kelmai. Paaiškėjo, kad Mažeikių seniūnija pašalino nulūžusius medžius.

 

Daugiausia diskutuota dėl Burbos g. 10 sklypo. Čia anksčiau stovėjo Vasaros teatras, žmonių vadinamas „dramblio būda“. Gyventojai pareikalavo, kad šis sklypas būtų grąžintas į miško teritoriją, nes ten, jų nuomone, nieko nereikią statyti.

 

Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė paaiškino, kad norint sklypą priskirti miško teritorijai, reikalingas detalusis planas. Nutarta artimiausiam Tarybos posėdžiui, įvyksiančiam kovo 30 d., teikti sprendimo projektą dėl leidimo rengti detalųjį planą.

 

„Jeigu viskas realiai bus padaryta, būsiu patenkintas“, – pataisytam techniniam projektui pritarė Iniciatyvinės grupės Mažeikių senamiesčio parkui išsaugoti ir puoselėti atstovas E. Butnorius. Jam pritarė ir kiti susitikime dalyvavę mažeikiškiai.   

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla