Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Aptartas tarnybų pasirengimas dideliems šalčiams PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2012 m. vasario 03, Penktadienis, 10:07

Vasario 2 dieną, ketvirtadienį, Mažeikių rajono savivaldybės mero Antano Tenio iniciatyva vyko pasitarimas, kuriame aptarta, kaip įvairios Mažeikių rajono įstaigos, įmonės yra pasiruošusios Lietuvą stingdantiems šalčiams.

Pasitarime dalyvavo Savivaldybės bei Savivaldybės administracijos vadovai, seniūnai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Policijos komisariato, VšĮ Mažeikių ligoninės, Greitosios medicinos pagalbos, UAB „Mažeikių autobusų parkas“, UAB „Admituras“, AB „LESTO“, UAB „Mažeikių šilumos tinklai“, UAB „Mažeikių vandenys“, UAB „Mažeikių butų ūkis“, UAB „Tavo pastogė“, UAB „Saurida“, UAB „Šilumera“, UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“, Socialinių paslaugų tarnybos, Nakvynės namų, Vaikų našlaičių ir senelių globos namų vadovai.

 

Meras A. Tenys prisipažino nuogąstaująs dėl meteorologų įspėjimų, kad šalčiai nesiruošia trauktis ir išsilaikys visą šią savaitę.

 

„Artėjame prie ekstremalios situacijos, sinoptikai pranašauja didelius šalčius, todėl turime būti pasiruošę pačiam blogiausiam. Į šį pasitarimą susirinkome visi tie, kurie privalome gyventojams užtikrinti normalias gyvenimo sąlygas“, – teigė A. Tenys.

 

Prasidėjus šalčiams, Savivaldybės vadovas kasryt aiškinasi, kokia yra situacija Mažeikių šilumos tinkluose, Mažeikių vandenyse, Mažeikių ligoninėje, švietimo įstaigose. Kol kas rimtesnių problemų nėra, išskyrus ketvirtadienį įvykusią vandentiekio avariją Naftininkų gatvėje, kuri jau likviduota.

 

Vasario 2 ir 3 dienomis Mažeikių rajono švietimo įstaigose pamokos nevyks. Meras pareikalavo, kad nežiūrint į tai, jog pamokų nebus, patalpos būtų šildomos.

 

Išskirtinai meras A. Tenys kreipėsi į Mažeikių autobusų parko atstovą, nurodydamas pasirūpinti, kad gyventojams būtų suteikta informacija apie į reisus neišvykstančius maršrutinius autobusus. Meras pateikė trečiadienio pavyzdį, kai Šiaulių autobusų stotyje keleiviai nesulaukė maršrutinio autobuso, turėjusio grįžti iš Vilniaus. Deja, nei autobuso, nei jokios informacijos, jog autobusas dėl kažkokių priežasčių neatvyks, nesulaukta.

 

„Taip pat labai prašau visų socialinių tarnybų pasirūpinti žmonėmis, neturinčiais kur prisiglausti, pasislėpti nuo šalčių. Jokiu būdu negalima leisti, kad jie sušaltų, – akcentavo Mažeikių rajono savivaldybės vadovas.

 

Mažeikių nakvynės namų direktorius Antanas Krivickas patikino, kad šiuose namuose (Sodų g. 7) prieglobsčio gali ieškoti visi, kuriems jo reikia. Čia jie bus ne tik apnakvydinti, bet ir pamaitinti.

 

Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Zita Jonauskienė nerimavo dėl rizikos šeimose gyvenančių vaikų – namuose dažnai jiems būna nesaugu. Direktorė prašė, kad žmonės neliktų abejingi ir, pamatę gatvėje slampinėjantį sušalusį vaiką, atvestų jį į Socialinių paslaugų tarnybą (Naftininkų g. 9), kur vaikas bus sušildytas ir pamaitintas. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius nurodė kultūros, švietimo įstaigoms kol kas neorganizuoti renginių, atsisakyti išvykų. Taip pat būtų gerai, kad ne tik mokiniai, bet ir ikimokyklinio amžiaus vaikai liktų namuose – mokesčio darželiui už dėl šalčio praleistas dienas nereikės mokėti.

 

„Džiaugiamės, kad kol kas neturime didesnių bėdų, tačiau artėja sudėtinga situacija. Visi privalote žinoti, kad kilus problemai, ne lėšų klausimą turite analizuoti, o mesti visas jėgas tai problemai išspręsti. Privalo budėti visos dispečerinės. Vadovai, perspėkite savo darbuotojus, kad savaitgalį niekur neišvyktų iš namų, vengtų alkoholio, nes gali tekti dirbti“, – kalbėjo Administracijos direktorius, susirinkusiesiems nurodęs visada būti pasiekiamais mobiliuoju telefonu.

 

VšĮ Mažeikių ligoninė vadovas Albinas Lidžius akcentavo, kad žmonėms su nušalimo simptomais būtina iš karto kviesti Greitąją medicinos pagalbą arba vežti tiesiai į ligoninę. Kol kas ligoninėje gydosi tik vienas pacientas, nukentėjęs nuo šalčio, – pirštą nušalęs žvejas.

 

UAB „Mažeikių butų ūkis“ generalinis direktorius Vidmandas Stonkus žadėjo pagelbėti individualių valdų savininkams, užšalus jiems priklausančių pastatų kaminams.

 

Posėdyje dalyvavę įmonių, įstaigų vadovai garantavo, kad ekstremalioms situacijoms yra pasiruošta.

 

Mažeikių rajono savivaldybė, ryšių su visuomene skyrius

 


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla