Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mažeikių muziejuje atidaryta nauja ekspozicija PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. gruodžio 19, Pirmadienis, 12:01

Gruodžio 15 dieną, ketvirtadienį, Mažeikių muziejuje vyko mokslinė konferencija ir naujos ekspozicijos „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ atidarymas, kuriame dalyvavo LR Kultūros ministras Arūnas Gėlūnas, LR Prezidentės vyriausioji patarėja Virginija Būdienė, prof. Viktorija Daujotytė, Mažeikių rajono savivaldybės vadovai, svečiai iš kaimyninės Latvijos.

 

Renginys prasidėjo konferencija, skirta senajai kuršių, žiemgalių ir žemaičių istorijai. Pranešimus skaitė lektoriai: prof. dr. Adomas Butrimas (Vilniaus dailės akademija), dr. Arnis Radins (Latvijos nacionalinis muziejus), dr. Ilona Vaškevičiūtė (Lietuvos edukologijos universitetas), Gintautas Zabiela (Klaipėdos universitetas) ir Vykintas Vaitkevičius (Klaipėdos universitetas).

 

Projekto „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“ autorius ir koordinatorius prof. dr. A. Butrimas gausiai susirinkusiems mažeikiškiams ir miesto svečiams pasakojo apie pirmuosius gyventojus prie Virvytės ir Varduvos upių. Dr. A. Radins supažindino konferencijos dalyvius su žiemgalių prekybiniais ryšiais. Dr. I. Vaškevičiūtė kalbėjo apie Žiemgalą ir žiemgalius, jų laidojimo tradicijas, per kurias atskleidžiamas gyvenimo būdas bei pasaulėžiūra. G. Zabiela pasakojo apie kuršių gentį, tyrinėtus piliakalnius. Vienas V. Vaitkevičius dalijosi gausiomis savo žiniomis apie žemaičių šventvietes.

 

Sveikinimo žodžius konferencijos ir parodos rengėjams bei dalyviams tarė LR Kultūros ministras A. Gėlūnas, LR Prezidentės vyriausioji patarėja V. Būdienė, prof. V. Daujotytė, kiti garbūs svečiai. Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys įteikė padėkos raštus bei atminimo dovanas parodos sumanytojams ir rengėjams.

 

Muziejaus lankytojai renginių metu galėjo įsigyti ekspozicijai skirtų leidinių.

 

Mažeikių rajono savivaldybės informacija

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla