Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

„ORLEN Lietuva“ stipendija skirta šviesos sintetinimo tyrimams PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. rugsėjo 21, Trečiadienis, 08:40

Didžiausios Lietuvos chemijos pramonės bendrovės „ORLEN Lietuva“ įsteigtą vienkartinę 10.000 Lt stipendiją laimėjo Vilniaus Universiteto chemijos krypties doktorantas Artūras Katelnikovas. Jaunasis mokslininkas tyrinėja elektros energijos pavertimui į šviesą reikalingas sintetines medžiagas, kurių panaudojimas ateityje leistų sutaupyti milžiniškus elektros energijos kiekius. 

VU chemijos krypties doktorantas Artūras Katelnikovas savo moksliniuose tyrimuose siekia susintetinti medžiagas, kurias būtų galima naudoti baltuose šviestukuose (angl. LED).

 

„Šviestukai yra labai efektyvūs, nes apie 80% elektros energijos yra konvertuojama į šviesą. Tuo metu įprastų kaitrinių ar kompaktinių liuminescencinėmis lempų efektyvumas atitinkamai siekia kelis ir keliolika procentų. Pakeitus kaitrines ir liuminescencines lempas šviestukais, būtų sutaupomi milžiniški elektros energijos kiekiai“, - kalbėjo A. Katelnikovas.

 

2011 m. minimų Tarptautinių chemijos metų proga įsteigtos „ORLEN Lietuva“ stipendijos laimėtoją specialiai paskelbtame konkurse chemijos krypties doktorantams išrinko Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas.

 

„Vienu svarbiausių Mokslų akademijos veiklos strateginių tikslų yra aukšto lygio mokslinių tyrimų ir studijų skatinimas. Džiugu, kad vis daugiau pramonininkų ir verslininkų Lietuvoje supranta švietimo ir mokslo svarbą jų įmonių sėkmei. Tai rodo ir mūsų bendradarbiavimas su „ORLEN Lietuva“, - sakė Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas. Tačiau profesorius pažymėjo, kad verslo išlaidos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros sektoriui Lietuvoje yra beveik 6 kartus mažesnės nei ES vidurkis.

 

„Tik suprasdami chemijos mokslo svarbą mūsų gyvenime, galėsime prisidėti prie naujų atradimų, kurie gali tapti labai svariu įnašu plečiant pažinimą, skatinant ekonomikos pažangą ir kuriant tvarią aplinką“, - sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara.

 

Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos sprendimu, 2011-ieji paskelbti Tarptautiniais chemijos metais. Naftos perdirbimo bendrovė „ORLEN Lietuva“ prisijungė prie šios iniciatyvos su chemijos mokslo sklaidos ir pažinimo programa, kurią globoja Nacionalinė UNESCO komisija Lietuvoje. Viena pagrindinių šios programos dalių yra didesnis dėmesys jaunųjų mokslininkų darbams, universitetams ir moksleivių iniciatyvoms.

 

„ORLEN Lietuva“ projektų vadovo informacija

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla