Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kokį tavo charakterį išduoda rankinė? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Airina Vaičiulienė | 2010 m. gegužės 05, Trečiadienis, 14:29

Be rankinės savo gyvenimo neįsivaizduoja tikriausiai nė viena moteris. Pasirodo, ši aprangos detalė pasižymi ne tik utilitarine paskirtimi ir tarnauja kaip būtiniausių daiktų nešiotoja, bet dar ir atspindi mūsų charakterį, atskleidžia paslaptis, kurių gal ir nenorėtume kitiems pasakoti. Moteriškų rankinių išvaizda ir forma, kaip ir turinys, gali apie moteris papasakoti gerokai daugiau negu jos pačios. Psichologai nurodo penkis pagrindinius rankinių tipus ir atitinkamai tiek pat jų savininkių charakteristikų.

Pirmasis tipas

Natūralios odos, elegantiška, gana talpi, su patogiomis ilgomis rankenomis rankinė. Dažniausiai ji yra garsios firmos, madingai užsegama, turi vieną arba kelis vidinius skyrelius (mobiliajam telefonui, rašikliui, dokumentams laikyti). Šį tipą labiausiai mėgsta aktyviai dirbančios ir sėkmingai kopiančios karjeros laiptais moterys. Tokių rankinių šeimininkės nesinešioja juose nieko nereikalingo, t. y. nieko, išskyrus piniginę, akinių futliarą, mobilųjį telefoną, užrašų knygelę ir pan.

 

„Moteris, kuri minėtąją rankinę papildo dar ir kosmetine pinigine, kvepalais, – patikslina psichologai, – pirmiausia rūpinasi tuo, kokį įspūdį padarys aplinkiniams. Jai visada labai svarbi daiktų kokybė, išvaizda, net kaina. Tai šiek tiek panašu į savotišką skydą, kuriuo prisidengdamos moterys nenori atskleisti aplinkiniams savo emocionalumo ir jautrumo, o kartais – pažeidžiamumo. Šaltas įvaizdis dažnai slepia sentimentalią, ne visai gyvenimu patenkintą, ne itin savimi pasitikinčią asmenybę“.

 

Antrasis tipas

Tai rankinės–kuprinės. Jų privalumas – talpumas ir tvirtumas. Kuo daugiau telpa, tuo daugiau norisi sudėti. Tačiau, nepaisant kuprinės turinio įvairovės, jų savininkių negalima priskirti neorganizuotų moterų kategorijai. Mat tarp gausybės įvairios paskirties kosmetinių priemonių, vizitinių kortelių ir lapelių su užrašytais telefonų numeriais, gumos pakelių, servetėlių, knygų ir t. t. šeimininkė gana greit suranda reikalingą vaistų receptą ar automobilio raktus. Jos visada galima paprašyti tabletės nuo galvos skausmo, popierinių nosinaičių ir daugelio kitų naudingų daiktų.

 

Tokios moterys retai leidžia panaršyti savo kuprinės „gelmėse“, mat laiko jas neprieinama asmeninės sielos dalele. O didžiulį nereikalingų nešiojamų daiktų kiekį jos motyvuoja būtinybe būti pasirengusioms bet kokiai situacijai. Psichologai šioms moterims pataria:

„Keiskite rankinę! Tai, kas studijų metais dera prie džinsų, praverčia žygiuose ar sportuojant, visiškai netinka brandesnio amžiaus moteriai.“

 

Atlikus tam tikrus psichologinius testus šia tema paaiškėjo, kad tokią rankinę pasirinkusios moterys sieloje yra šiek tiek sutrikusios. Jos sunkiai priima svarbius sprendimus, ne itin pasitiki savo ateitimi (o kartais ir dabartimi), kartais jaučiasi „ne savo rogėse“, netgi patirdamos gerai žinomas situacijas. Jos tarsi visada budi stodamos į nuolatinę kovą su supančiu pasauliu.

 

Trečiasis tipas

Tarp mūsų yra ir itin „praktiškų“ moterų, kurios keičia rankinę tik tada, kai senoji atsiduria už bet kokios kritikos ribų. Tada jos įsigyja naują, bet labai panašią į ankstesnę – neryškią, tvirtą, dažniausiai pagamintą iš odos pakaitalo. Tokios damos visiškai nekreipia dėmesio į rankinių madas (nes ir pačios linkusios būti „pilkomis pelytėmis“). Joms nesvarbi nei jų „ištikimų palydovų“ forma, nei spalva, nei modelis.

 

Tokias rankines renkasi racionalios moterys. Jų gyvenime ir rankinėje kiekvienas daiktas turi savo vietą. Paprastai tokios moterys yra santūrios, energingos, bet gyvena nuobodų gyvenimą, nesikeičiantį metų metus. Įprastinis patogumas – štai jų pagrindinis kriterijus. Pasak psichologų, šios damos visada pasiekia savo tikslų, sunkumus nugali veikiau protu nei širdimi. Joms galima tik pavydėti organizuotumo. Skirtingai nuo pirmojo tipo moterų, kurios labiau linkusios orientuotis į išorę, šioms svarbu vidus. Keistoka štai kas: nors ir santūrios, „sausokos“, šios moterys sugeba ir pafantazuoti, ir pajuokauti, nors tai daro tik įprastinėje aplinkoje.

 

Ketvirtasis tipas

Maža moteriška, kartais koketiška rankinė, dar vadinama „ridikiuliu“. Išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „juokingas, netikęs“... Jau vien iš šio pavadinimo galima teigti, kad tai labiau prabangos nei duodantis apčiuopiamos naudos daiktas. Dailiosios lyties atstovės, teikiančios pirmenybę tokio tipo rankinėms, yra moteriškumo ir nerūpestingumo įsikūnijimas.

 

„Tokia rankinė skirta akims paganyti, – tikina psichologai. – Juk kasdieniame gyvenime ji neatlieka būtinų – daiktų nešiojimo – funkcijų. Veikiau netgi trukdo, todėl, kad dieną prie jos prisideda įvairiausio dydžio maišelių, į kuriuos turi sutilpti kiti būtiniausi daiktai.“

 

Penktasis tipas

Tai nenuspėjamas asmenybes išduodanti rankinė. Priklausomai nuo šeimininkės materialinės padėties jos gali būti daugiau ar mažiau brangios. Bet paprastai minkšta odinė ar medžiaginė rankinė yra originali ir daili. Norėdama išsitraukti reikalingą daiktą šeimininkė rausiasi apčiuopomis ar tiesiog ima ir išverčia visą rankinės turinį ant stalo (netgi pačioje netinkamiausioje aplinkoje). Dažniausiai šios damos ir pačios tiksliai nežino, ko gi esama jų seniai tvarkytoje rankinėje.

 

Tiesa, reikia pripažinti, kad jų veido išraiška nesikeičia, jei jos negali ko nors surasti. Priešingai – jos netgi „kaifuoja“ nuo „meniškos“ netvarkos. Rausiasi sau ramiai, žaismingai: jų gestai, mimika ir žodžiai išreiškia vidinę harmoniją... Kartais tai labiau erzina aplinkinius. Paprastai tai būna meniškos, kūrybinių profesijų atstovės.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla