Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Akių spalva išduoda žmogaus ateitį PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. liepos 28, Sekmadienis, 08:50

Jeigu domitės chiromantija ir įvairiais būrimais, šį kartą jus nuvilsime – turime omenyje visai kitokį ateities spėjimą. Nauji tyrimai rodo, kad akių spalva yra tiesiogiai susijusi su odos problemomis. Autoriai iškėlė versiją, kad ji gali daryti tam tikrą įtaką melanomos (rečiausios ir vienos iš pavojingiausių vėžio formų) vystymosi faktoriams.

Pavyzdžiui, nustatyta, kad žydrų akių savininkams vitiligo (baltmės) vystymosi rizika yra gerokai mažesnė, negu tiems, kurių akys rudos. Šiai ligai būdinga tai, kad ant odos ir plaukų atsiranda baltų dėmių.


Vitiligo – tai autoimuninė liga, kai žmogaus imuninė sistema atakuoja normalias pigmentines ląsteles, dėl ko ant odos ir atsiranda baltų dėmių. Vitiligo sergantys žmonės dažniau skundžiasi ir kitomis problemomis: su skydliauke susijusiomis bėdomis, pirmojo tipo cukriniu diabetu, vilklige ir t. t. Analizuojant atliktus tyrimus, aptikta 13 naujų genų, kurie daro įtaką vitiligo vystymuisi. Rezultatai parodė, kad baltme susirgti mažiausiai rizikuoja mėlynakiai ir pilkų akių savininkai, o labiausiai – tie, kuriuos gamta ir tėvai apdovanojo rudomis akimis.

Vitiligo nepavojinga, tačiau ja sergantys žmonės patiria didžiulį psichologinį diskomfortą, gali pulti į depresiją ir jaustis esą nevisaverčiai, nepatrauklūs, atstumtieji. Nusiminti nereikia – mūsų dienomis yra ne vienas šios ligos gydymo būdas. Bene populiariausias iš jų – UV terapija, tačiau neretai kartu papildomai atliekamos ir kitos procedūros.

 

Sveikata.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla