Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

13 vestuvių prietarų PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. liepos 29, Pirmadienis, 08:41

Galima prietarais tikėti, galima jų ir nepaistyti, tačiau jie visad priverčia susimąstyti, suabejoti bent akimirkai. Vasara - vestuvių metas, tad panagrinėkime vestuvinius prietarus.
1. Daugelyje Europos šalių blogu ženklu buvo laikoma nuotakai savo vestuvių dieną sutikti nėščią moterį arba aklą žmogų.
2. Sužadėtinių pavardės neturėtų prasidėti ta pačia raide. Anglakalbiai tam net patarlę turi, kuri skamba maždaug taip: pakeisti pavardę ir nepakeisti raidės, tai atstumti sėkmę ir prišaukti nelaimes.


3. Gegužės mėnesį sudaryta santuoka nebus sėkminga.

4. Vestuvių suknelės spalva lemia santuokos sėkmę. Mūsuose tą sėkmę turi atnešti balta suknelė, o štai kinėms gražų ir ilgą gyvenimą dovanoja raudona vestuvinė suknelė.

5.
Nuometas taip pat yra lydimas, beje, labai gražaus prietaro, kuris kilo dar Senovės Romoje - šis veido apdangalas merginą turėjo apsaugoti nuo piktųjų dvasių, o simbolinis veido atidengimas reiškė, kad dabar savo žmoną saugos vyras.

6.
Anglės tiki, kad dižiulė sėkmė yra ant savo vestuvinės suknelės surasti ropojantį vorą.

7. Vidurio Europoje egzistuoja ir dar keistesnis prietaras (gal teisingiau jį vadinti burtu) - likus savaitei iki vestuvių reikia iš savo kairio bato pašerti katę.

8. Jeigu vienas iš sužadėtinių ceremonijos metu numeta žiedą, tai jis mirs pirmas.

9. Verta ir gėles protingai rinktis... Štai rožės, pasak legendos mylimiausios meilės deivės Veneros gėlės, simbolizuoja meilę ir aistrą, o pastaruoju metu itin mėgstami bijūnai yra gėdos simbolis.

10.
Tas, kuris pirmasis kažką nusiperka šeimoje turės valdžią. Beje, šiuo metu vakarietiškos kultūros šalyse net plinta viena su šiuo prietaru susijusi nuotakų gudrybė - vos tapusiomis žmonomis jos nusiperka smulkmenėlę (plaukų segtuką, gėlytę, saldainį ar pan.)iš pamergių.

 11. Didikai senovės Anglijoje per vestuves į jaunavedžius mėte... batus. Tai turėjo atnešti sėkmę.

12
. JAV pietuose, likus mėnesiui iki vestuvių ceremonijos, prie namų užkasamas burbono butelis. Tikima, kad tuomet oras vestuvių diena bus gražus.

13.
Ir pabaigai... Smagu tai, kad visos tautos turi skirtingus prietarus susijusius su lietumi. Sakoma, kad jeigu lyja, tai gerai, nes lietus pravalo, tad santuoka bus tyra ir švari. Jeigu nelyja, tai ir irgi gerai, vadinasi, santuokoje nebus ašarų.

Paskutinis prietaras puikiai iliustruoja, kad viskas yra interpretacija ir didelis noras tikėti. Kita vertus, juk nesunku į nuotaką tą batą mesti... Jeigu tik sėkmę atneš, ar ne?

 

Eli.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla