Kūno kalbos paslaptys Spausdinti
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. balandžio 28, Sekmadienis, 12:42

Žmonių bendravimo metu daugiau nei pusė (55 %) informacijos yra perduodama kūno kalba ir tik 7 procentai – žodžiais.

Mes pritariame šiam teiginiui ir norime atkreipti Tavo dėmesį į kai kuriuos itin svarbius aspektus. Kūno kalbos paslaptys padės Tau pokalbyje dėl darbo, bendraujant su draugais, kolegomis, savo antrąja puse, nes išmokęs „skaityti“ kitą žmogų, Tu ne tik girdėsi tai, ką jis Tau sako, bet ir sužinosi tai, ką nori nuo Tavęs nuslėpti.


Pokalbis dėl darbo


Tu turi tik vieną progą padaryti gerą įspūdį būsimam darbdaviui, nepraleisk jos ir pateik save iš pačios geriausios pusės:

1. Rankos paspaudimas. Tvirtas rankos spustelėjimas parodo žmogaus pasitikėjimą savimi.

2. Nesukryžiuotos rankos ir kojos. Sukryžiuotos galūnės nenoromis išduoda gynybinę poziciją, o to būsimas darbdavys tikrai nepageidauja.

3. Tvirta laikysena. Stovėdamas ar sėdėdamas kojų nesuglausk viena prie kitos, tvirta laikysena sako, kad esi pasitikintis savimi.

4. „Nesimaskatuojančios“ rankos. Jei šnekėdamas su potencialiu vadovu gestikuliuoji kaip italas, šio įpročio verčiau atsisakyk. Antraip jis pagalvos, kad esi nervingas ir dirglus.

5. Ramus sėdėjimas. Kėdėje įsitaisyk patogiai, nesvyruok, nesiūbuok ir jokiu būdu nesisupk joje.

6. Balso tonas. Kalbėdamas pasistenk nebūti monotoniškas, tačiau reikėtų vengti ir itin aukšto tono (jis signalizuoja, kad pašnekovas nervinasi ir nesivaldo). O svarbiausia, nepamiršk giliai kvėpuoti.

7. Pašnekovo kūno kalba. Atkreipk dėmesį į darbdavio gestus, atidžiai stebėk, ar jis domisi tuo, ką pasakoji, reaguok į jo siunčiamus signalus.

8. Atviri delnai. Nesugniaužk delnų, naudok gestus, kurie signalizuoja: „aš esu draugiškai nusiteikęs“. Gestikuliavimas žemyn nuleistais delnais išduoda agresyvumą ir norą dominuoti.

9. Susitelkęs žvilgsnis. Po visą kabinetą lakstančios akys gali parodyti tik du dalykus – arba nesi sąžiningas, arba dėl neaiškių priežasčių jautiesi nepatogiai.

10. Aktyvus klausimas. Pokalbio metu nebūk susikoncentravęs tik į savo „pasirodymą“, girdėk, ką pasakoja darbdavys, žvelk jam tiesiai į akis, palinksėk, retsykiais įterpk „taip“ ir „suprantu“.

Verslas ir karjera


Su savo verslo partneriais bendraujame ne tik žodžiais, bet ir kūno kalba. Pasinaudojęs šiais patarimais ne tik paspartinsi savo karjerą, bet ir pasieksi geresnių rezultatų versle.

11. Atpalaiduoti pečiai. Dauguma žmonių įsitempę nesąmoningai pakelia pečius. Kontroliuok savo sėdėseną ir atpalaiduok pečių juostą, taip ne tik išvengsi pečių ar nugaros skausmo, bet ir sudarysi nestresuojančio žmogaus įspūdį.

12. Galvos padėtis. Tiesiai galvą laikantys žmonės nesąmoningai teigia: „aš pasitikiu savimi; su manimi juokai menki“. Norėdamas pabrėžti, kad pašnekovas Tau yra įdomus ir kad jo iš tikrųjų klausaisi, šiek tiek pakreipk galvą į kurį nors šoną.

13. Saikingi rankų judesiai. Psichologai teigia, kad tie pranešėjai, kurių rankos yra tarsi priklijuotos prie šonų, klausytojams sukelia slogią nuotaiką.

14. Akių kontakto blokada. Jei derybos su kolegomis ar verslo partneriais pasiekė aklavietę, rinkis tokį bendravimo būdą, kurio metu jums nereikės žvelgti vieni kitiems į akis. Elektroniniu paštu gauta žinutė ar trumpasis pranešimas dažniausiai aptirpdo ledus, ir abi šalys vėl gali sėsti prie derybų stalo.

15. Rankos – tik ne kišenėje. Kai pranešėjas rankas laiko kišenėse, jis siunčia keletą neverbalinių signalų savo auditorijai, tačiau nė vienas jų nėra teigiamo pobūdžio, todėl prezentacijos metu ištrauk rankas iš kišenių.

16. „Verslininko žvilgsnis“. Norėdamas pademonstruoti savo profesionalumą sukoncentruok savo žvilgsnį į sritį tarp pašnekovo kaktos apačios ir jo akių.

17. Akių kontaktas. Kai tik yra galimybė, pažvelk į kiekvieno, su kuriuo turi reikalų, akis.

18. Tinkama stovėsena. Išsižergęs ir susidėjęs rankas ant liemens vadybininkas gali būti pavadintas tik arogantišku išsišokėliu ar „pasikėlusiu šmikiu“.

19. Rankos ir galva. Jokiu būdu nelaikyk sulenktų rankų už galvos. Tai dar viena nemalonaus žmogaus poza.

20. Privatumo paisymas. Jei į Tavo ir vadovo pokalbį įsiterpia trečias asmuo ir pradeda nagrinėti su Tavimi nesusijusius reikalus, tiesiog kultūringai nusuk žvilgsnį į šoną ir nesiklausyk to, kas skirta ne Tavo ausiai.

Kūno kalbos vadovėlis


Įsidėmėjai ankstesnius patarimus ir nori išmokti skaityti kitus žmones? Štai kelios paslaptys:

21. Uždaryta – atidaryta. Jei pranešimo pradžioje Tavo auditorijoje sėdintys klausytojai yra atviri, o vėliau sukryžiuoja rankas ir kojas – panašu, kad Tavo popieriai prasti.

22. Kakta. Susikoncentravęs arba giliai susimąstęs žmogus dažniausiai nesąmoningai kasosi savo kaktą.

23. Ranka pridengta burna. Šiai situacijai yra du galimi paaiškinimai – žmogus jaučiasi nesaugiai arba akiplėšiškai meluoja.

24. Melas. Teisybės nesakymas būna paslėptas po keliomis kaukėmis – akių kontakto vengimas, nosies kasymasis, ausies tampymas, sukaustyti judesiai yra vieni jų.

25. Delnai. Sutiktas asmuo ištiesia ranką delnu žemyn, kai nori pademonstruoti savo viršenybę.

26. Kontekstas. Viena detalė, ištraukta iš konteksto, nebūtinai parodo teisingą vaizdą, todėl būtina atsižvelgti į visą neverbalinės kalbos kontekstą, socialinę situaciją ir kultūrinius skirtumus.

27. Pirštų trynimas. Tau bandant kuo tiksliau nusakyti situaciją, vadovas vis trina nykštį ar rodomąjį pirštą? Vadinasi, jis nieko nesupranta, ką bandai jam paaiškinti.

28. Nusisukimas. Kai pokalbio viduryje žmogus atsuka Tau nugarą, viskas staiga tampa akivaizdžiai aišku. Jis nori pabėgti ir baigti bet kokias šnekas.

29. Kalbėjimas einant. Supratęs, kad netrukus pradės vėluoti į kitą susitikimą, pašnekovas ima šnekėti ir eiti vienu metu? Tokiu atveju geriausia yra tiesiog pasiūlyti susitikti kitą kartą.

30. Tiesioginė minčių išraiška. Kūnas kartais tiesiog išreiškia tai, ką galvoja mūsų protas. Susimąstęs apie praeitį pašnekovas nesąmoningai palinksta atgal, o planuojantis rytojaus darbus – į priekį.

Didžiausios klaidos

Norėdamas padaryti kuo geresnį įspūdį stenkis vengti tokių klaidų:

31. Pernelyg atlošta nugara. Žmogus, kuris yra pernelyg atsilošęs atgal, dažniausiai sudaro neigiamą nuomonę.

32. Veidas. Stenkis neliesti savo veido. Juk nenori pasirodyti nepasitikintis savimi?

33. Prie širdies. Laikydamas taurę ar kokį kitą objektą prie pat širdies rizikuoji pasirodyti pernelyg atsargus.

34. Bukas žvilgsnis. Bandai sugromuliuoti tai, ką neseniai išgirdai? Puiku, bet kartu pabandyk nutaisyti protingą veido išraišką.

35. Trepsėjimas. Trepsėjimas vietoje nepriskiriamas prie subtilių užuominų, jis tiesiogiai parodo, kad Tau nuobodu.

36. Kumštis. Sugniaužti pirštai išduota pyktį, nuoskaudą ir nusivylimą.

37. Nerangumas. Žmonės paprastai sudrimba kėdėje, kai aplinkinis vyksmas nustoja juos dominti. Sėdėdamas verslo susitikime ar klausydamas kito asmens būk išsitiesęs ir parodyk, kad Tau įdomu.

38. Barbenimas pirštais. Niekas geriau neatskleidžia nuobodulio nei barbenimas pirštais į stalą.

39. Kosėjimas ar žiovavimas. Nors šias fiziologines reakcijas kartais sunku suvaldyti, jos signalizuoja apie nekantrumą ir nuobodulį.

ekonomika.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI