Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Gėlės pagal mėnesį ir jų simbolika PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. balandžio 26, Penktadienis, 12:33

Artėja bičiulių ar brangių žmonių gimtadieniai? Mamos diena? Ir... nežinote, kokią gėlę padovanoti? Manoma, kad tradicija per gimtadienį dovanoti gėles atsirado dar Senovės Romoje, kur kiekvieną mėnesį buvo dovanojamos skirtingos gėlės, kurios simbolizavo skirtingus dalykus... Sausis - gvazdikas
Senovės Graikijoje iš šių gėlių pindavo kažką panašaus į karūnas, jomis taip pat puošdavo dievybių statulų galvas. Gvazdikai buvo laikomi dievų gėle. Tai taurumo, dieviškumo simbolis.


Vasaris - irisas


Irisai yra graikų deivės Iridės gėlė - tai vaivorykštės deivė, kuri tarpininkavo tarp žemės ir dangaus. Šias gėles sodino ant moterų kapų, kad deivė joms padėtų pomirtiniame gyvenime. Viduramžiais šią gėlę ėmė sieti su Prancūzijos monarchija, dabar ji laikoma Prancūzijos simboliu.  

Kovas - narcizasNarcizai yra laikomi grožio gėle. Pasakojama legenda apie gražų jaunuolį vardu Narcizas. Jis pats žavėjosi savo atvaizdu vandenyje ir nuolat į save žiūrėjo, kol galiausiai įkritęs į vandenį paskendo, o jo mirties vietoje sudygo gražuoliai narcizai.

Balandis - ramunė


Ramunės yra nekaltybės, dorovės, ištikimybės, kantrybės simbolis. Plaukų segtukai su ramunių atvaizdu buvo rasti kasinėjant Kretos rūmų griuvėsius, jiems apie 4 000 metų, šias gėles taip pat mėgo ir Senovės egiptiečiai, jomis puošdavo keramikos dirbinius.

Gegužė - lelija


Lelijos laikomos moteriškumo ir motinų gėle. Legenda pasakoja, kad šios gėlės išaugo ten, kur nutiško deivės, visų dievų motinos Heros pienas. Šios gėlės taip pat siejamos ir su Švč. Mergele Marija, kuri daugelyje paveikslų vaizduojama laikanti baltą leliją.

Birželis - rožė


Rožių simbolika skiriasi priklausomai nuo spalvos - rausvos reiškia draugystę, raudonos - aistrą, meilę, gelsvos - atjautą. Legendos byloja, kad raudonos rožės yra mėgstamiausios Veneros, meilės, aistros ir sodų deivės, gėlės.

Liepa - pentinius


Šios gėlės simbolizuoja atvirumą, vaišingumą. Lotyniškai jos vadinamos Delphinium, kadangi jų žiedyno forma šiek tiek primena delfiną, be to dažniausiai sutinkami blyškiai violetiniai ar mėlyni pentiniai. Indėnai šiomis gėlėmis apsidėliodavo savo gyvenvientes, nes tikėjo, kad jos atbaido skorpionus.

Rugpjūtis - kardelisJų lotyniškas pavadinimas kilo iš žodžio gladius, kuris reiškia kardas. Kardeliai simbolizuoja stiprias moralines nuostatas, tiesą, fizinę ir proto jėgą. Pasakojama, kad du draugai gladiatoriai buvo priversti kovoti vienas prieš kitą. Jiedu atsisakė ir smeigė savo kardus į žemę, o šie stebuklingai pavirto nuostabiomis gėlėmis.

Rugsėjis - astras


Astrai laikomi kantrybės, meilės ir sėkmės simboliu. Šias gėles seniau džiovino ir degindavo namuose, manyta, kad jų dūmai atbaigo piktąsias dvasias. Tradiciškai jas dėdavo ant Prancūzijos kareivių kapų, kaip padėką už jų drąsą.

Spalis - medetka


Medetkos yra liūdesio ir atjautos gėlės. Pirmieji krikščionys šias gėles klodavo po Mergelės Marijos kojomis, kai kuriose šalyse medetkos vadinamos Marijos auksu. Indijoje šių gėlių vėriniais tebepuošia dievybių statulas.

Lapkritis - chrizantemaTai vilties, ramybės ir optimizmo gėlės. Chrizantemos yra Čikagos simbolis, o japonai net turi Laimės festivalį skirtą šiems augalams, teigiama, kad Konfucijus mėgdavo medituoti žvelgdamas į chrizantemas. Japonai taip pat pat turi paprotį įdėti vieną chrizantemos žiedlapį į vyno taurę, manoma, kad tai užtikrina sveiką ir ilgą gyvenimą.  

Gruodis - poinsetijaPoinsetijos labiau žinomos Kalėdų gėlės vardu, tai tikėjimo, atsidavimo ir vilties simbolis. Pasakojama, kad labai neturtingas berniukas norėjo per Kalėdas nunešti gėlių ir padėti jas prie Kristaus skulptūros. Pinigų jis neturėjo, todėl priskyrė šakų, surinko iš sniego kyšančių nudžiūvusių šapų ir nunešė juos, tačiau jo gilus tikėjimas ir atsidavimas Dievui juos pavertė nuostabia gėle.

 

eli.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla