Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Lieuvoje bus pirmą kartą minima būsto diena PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. rugsėjo 27, Ketvirtadienis, 06:58

Atmintinų dienų kalendorių papildė dar vienas įrašas – nuo šiol kiekvieną pirmąjį spalio pirmadienį Lietuvoje bus minima Būsto diena. Šios dienos paminėjimą iniciavo Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai.
Pasaulyje Miestų ir Būsto diena (angl. – HABITAT DAY) minima nuo 1986 metų. Oficialiai ji buvo patvirtinta Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 40-osios sesijos metu. Pagal JT Gyvenviečių komisijos rekomendacijas ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į gyvenimo kokybės problemas gyvenvietėse.

 

„Džiugu, kad Būsto diena pagaliau bus oficialiai minima ir Lietuvoje. Kreipėmės į Aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską, kuris, atsižvelgęs į JT iniciatyvą pritarė, kad Būsto diena mūsų šalyje kasmet būtų minima pirmąjį spalio pirmadienį. Ministras taip pat pritarė, kad ta proga būtų organizuojami renginiai, kurie skatintų vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas, švietimo ir mokslo institucijas, verslo atstovus ir kitus būsto sektoriaus subjektus dalyvauti kuriant darnią gyvenamąją aplinką ir siekti, kad kiekvienas žmogus turėtų saugius namus su oraus, sveiko ir visaverčio gyvenimo perspektyva“, - sako Būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis.


Lietuvos inžinierius architektas, urbanistas, miesto teoretikas, humanitarinių mokslų habilituotas daktaras, profesorius ir architektūros kritikas Jurgis Vanagas sveikina iniciatyvą į atmintinių dienų sąrašą įtraukti Būsto dieną. Jo nuomone, lietuviams ši diena turėtų būti itin aktuali.


„Beveik 90 proc. šalies gyventojų šiandien gyvena nuosavame būste, todėl Būsto dieną minėti tiesiog būtina. Mano nuomone, šia proga pastogę turintys žmonės turėtų ne tik apsitvarkyti savo būstus, bet ir susimąstyti apie namų reikšmę bei naudą“, - pabrėžė prof. J.Vanagas.


Pirmą kartą Lietuvoje minimos Būsto dienos proga spalio 1 dieną Aplinkos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai, dalyvaujant Savivaldybių asociacijai ir kitoms organizacijoms, rengia šventinį minėjimą Vilniaus Rotušėje. Jo metu bus pagerbti labiausiai Lietuvos būstams nusipelnę dalyviai.


Tikimasi, kad Būsto dienos šventinis minėjimas Lietuvoje taps tradicija. Planuojama, kad ją kasmet rengs vis kita savivaldybė ir būsto dalyvių organizacijos.
Daugiau informacijos:
Juozas Antanaitis, Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas
Tel.: +370 670 70256, El. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla