Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

5 kūno dalys, kurios žmogui jau nebereikalingos PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. rugsėjo 24, Pirmadienis, 08:03

Žmogaus kūne vis dar yra keletas jam visiškai nereikalingų dalių. Būtent šie organai ar struktūros jau nebeatlieka jokių rimtų funkcijų, be kurių žmogus negalėtų išgyventi.

Charlesas Darwinas šias liekanas žmogaus ir kitų gyvūnų anatomijoje vertino kaip evoliucijos įrodymą. Siūlome ir jums susipažinti su tinklalapyje livescience.com pateiktais organais, be kurių visiškai laisvai galėtumėte išsiversti.

Apendiksas

Ši nedidelė atauga, prisitvirtinusi prie storosios žarnos, ties jungtimi su plonąja žarna, daugiau jau nebereikalinga jokiems virškinimo procesams. O kas dvidešimtas žmogus, kuriam apendiksas yra jau pašalintas, puikiai gyvena ir be jo.


Augalais mintančių gyvūnų organizme apendiksas vis dar yra virškinimo sistemos dalis. Vis dėlto 2009 metais atliktame tyrime paaiškėjo, kad žmogaus apendiksas taip pat gali būti naudingas, mat jis yra svarbi naudingų bakterijų saugykla, tačiau norint pagrįsti šią teoriją, reikėtų atlikti kur kas daugiau tyrimų.

Stuburgalis

Jūsų senelis uodegos tikriausiai jau neturėjo, tačiau jei savo šeimos medyje patyrinėsite seniausius savo protėvius, tikrai rasite tokių, kuriems dar augdavo uodega. Įvairiems žinduoliams uodega reikalinga pusiausvyrai išlaikyti, prieš daugelį metų to reikėjo ir žmogui, tačiau jam išmokus vaikščioti dviem kojomis, uodega tapo bevertė. Evoliucija uodegą pavertė slanksteliais, kuriuos dabar priimta vadinti stuburgaliu ar uodegikauliu.

Vyrų speneliai

Vyrai spenelius turi tik todėl, kad ankstyvoje vaisiaus formavimosi stadijose embriono lytis gali pasukti į bet kurią pusę. Iš esmės kiekvienas embrionas iš pradžių būna moteriškos lyties, vėliau testosteronas priverčia embrioną pakrypti moteriškos ar vyriškos krypties link. Yra pasitaikę atvejų, kad kai kuriems vyrams iš spenelių pradėjo bėgti pienas, taip pat verta paminėti, kad krūties vėžys gresia ne tik moterims, bet ir vyrams.

Plauko raumenys ir kūno plaukai

Žąsies oda ne tik perspėja apie šaltį arba išgąstį. Daugeliui gyvūnų baimė ir konfrontacija suaktyvina raumens skaidulas, vadinamas arrectores pilorum, kurios priverčia plaukus pasišiaušti. Dėl to gyvūnai atrodo didesni ir pavojingesni. Tai turėjo būti naudinga ir tolimiems mūsų protėviams.

Protiniai dantys

Nors daugeliui šiuolaikinių žmonių protiniai dantys sukelia tik skausmą, mokslininkų manymu, kažkada jie turėjo funkciją. Vis dėlto bėgant laikui žmonių žandikauliai sumažėjo, o protiniams dantims nebeliko kur augti. Taip pat tikėtina, kad dėl to iš dalies kalta burnos higiena. Kol žmonės dantų dar nevalydavo, jauni žmonės iki pradedant augti protiniams dantims jau būdavo praradę daug ar net daugelį kitų dantų, tad naujieji pasirodydavo pačiu laiku.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla