Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Nuo penktadienio bus galima prekiauti tik savaime užgęstančiomis cigaretėmis PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. lapkričio 17, Ketvirtadienis, 10:07

Nuo penktadienio visoje Europos Sąjungoje (ES) bus galima prekiauti tik tokiomis cigaretėmis, kurios užgęsta savaime. Tokio žingsnio nuspręsta imtis tam, kad sumažėtų gaisrų, kuriuos sukelia neatsargus rūkymas. Cigarečių gamintojai teigia jau gaminantys savaime užgęstančias cigaretes, pasak jų dėl šios naujovės rūkalai brangti neturėtų.

 

ES sprendimą dėl patobulintų cigarečių priėmė prieš kelis metus, rūkalus gaminančioms bendrovėms buvo duotas trejų metų pereinamasis laikotarpis.

 

Užsienio žiniasklaida šią savaitę pranešė, kad tokiomis priemonėmis norima sumažinti gaisrų, kuriuos sukelia neatsargus rūkymas lovoje.  

 

Manoma, kad saugesnės cigaretės kasmet gali išgelbėti pusę tūkstančio gyvybių, kurių pareikalauja 30 tūkst. gaisrų, kylančių dėl paliktų neužgesintų cigarečių. Neatsargaus rūkymo sukeltų gaisrų nuostoliai per metus skaičiuojami dešimtimis milijonų eurų.

 

Savaime užgęstančiomis cigaretėmis yra prekiaujama JAV, Kanadoje ir Australijoje.

 

Nauja tvarka nebus taikoma cigarams.

 

Teigiama, kad pagal naują technologiją pagamintos cigaretės užgęsta po to, kai rūkantysis daugiau nei kelias sekundes nustoja traukti dūmą.

 

Prieš kelis metus, kuomet ES dar tik sprendė šį klausimą, žiniasklaida rašė, kad pasikeitusi tvarka cigaretes gali pabranginti 0,01-0,02 eurocento už pakuotę.

 

Cigarečių gamintojo „Philip Morris Baltic“ Korporacijos reikalų vadovas Lietuvai Gintautas Dirgėla sakė, kad cigaretės neturėtų brangti. Jis pabrėžė, kad bendrovė naujai tvarkai rengėsi iš anksto, todėl savaime užgęstančias cigaretes pradėjo gaminti anksčiau, nei įpareigojo ES. Į rinką tokias cigaretes „Philip Morris Baltic“ pradėjo tiekti gegužės mėnesį.

 

Pasak G.Dirgėlos, tokios cigaretės sukamos į popierių, kuriame yra specialūs sutankinto popieriaus žiedai. „Ant kiekvienos cigaretės yra du tokie žiedai, kurie sulėtina degimo procesą ir cigaretė užgęsta“, – sakė jis.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla