Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mitai apie oro pagalves PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. gegužės 14, Šeštadienis, 04:04

Televizijos reportažuose iš eismo nelaimių labai dažnai konstatuojama, esą „vairuotoją išgelbėjo išsiskleidusios saugos oro pagalvės“. Deja, tai ne visai tiesa. Oro pagalvės neduos jokio efekto, jei automobilyje esantys žmonės nebus prisisegę saugos diržų, o galvos atlošai bus neteisingai sureguliuoti.

Motorinių transporto priemonių avarijos yra viena dažniausių stuburo traumų priežasčių. Tyrimai rodo, kad saugos diržų naudojimas bei oro pagalvės sumažina mirties riziką 63 proc. ir apsaugo nuo rimtų sužeidimų.


Vien saugos diržų naudojimas sumažina žūties riziką per pusę, o pasikliaujant tik oro pagalvėmis, rizika sumažėja maždaug trečdaliu. Tačiau su sąlyga, kad vairuotojai nepamirš prisisegti saugos diržus ir taisyklingai sėdėti už vairo - išlaikys saugų atstumą nuo oro pagalvių bei tinkamai nusistatys atlošą galvai.

 

Saugos diržai sukonstruoti taip, kad sugertų avarijos smūgį ir išlaikytų kūną vietoje. Oro pagalvė apsaugo tik konkrečias kūno vietas – galvą, kaklą ir krūtinę – nuo susidūrimo su vairu, priekiniu stiklu, prietaisų skydeliu ir kitais paviršiais, tačiau ji negali sugerti viso smūgio. Ilgamečiai tyrimai atskleidė, jog pasikliaujant tik oro pagalvėmis žūties rizika sumažėja tik trečdaliu, o papildomai užsegti saugos diržai žymiai padidina išgyvenimo šansus.

 

Besirūpindami savo saugumu, vairuotojai turėtų prisiminti taisyklingai sėdėti vairuodami. Labai svarbu išlaikyti tinkamą atstumą nuo oro pagalvės – ji nėra minkšta, nes norint, kad ji suveiktų operatyviai, naudojamos pirotechninės dujos, kurios išskleidžia ją labai staigiai.

 

Kad oro pagalvės būtų maksimaliai efektyvios, vairuotojai turėtų sėdėti taip, jog ištiesę rankas riešais liestų vairą. Minimalus atstumas nuo vairo iki krūtinės yra 25 cm. Ypač tai turėtų turėti omenyje mažesnio ūgio vairuotojai.

 

Sėdint per arti kyla rizika nudegti nuo išpučiamos oro pagalvės, o sėdint per toli sumažėja jos efektyvumas.

 

Taip pat turėtume prisiminti galvos atlošus. Galvos vidurys turėtų būti ties galvos atlošo centru. Netgi esant menkam susidūrimui galva smarkiai atsilošia atgal, todėl gerai sureguliuotas galvos atlošas gali apsaugoti nugarą.

 

Svarbu nepamiršti to, kad avarijos sudėtingumas nėra proporcingas sužeidimų sunkumui – net jeigu automobilis nebuvo labai apgadintas, keleiviai gali būti smarkiai sužeisti. Menkas susidūrimas automobilių stovėjimo aikštelėje ar įvažiuojant į sankryžą gali sukelti nugaros skausmus, kurie gali būti rimtesnio sužeidimo simptomas. Todėl pas gydytoją verta apsilankyti, jei jaučiamas bet koks diskomfortas po eismo įvykio, patirto važiuojant motorine transporto priemone.

 

Saugaus eismo ekspertais pataria:

 

visada užsisegti saugos diržus;

 

išlaikyti saugų atstumą nuo vairo – mažiausiai 25 cm;

 

nusistatyti galvos atlošo aukštį – galvos vidurys turėtų būti jo centrinės dalies lygyje;

 

netgi mažas susidūrimas gali lemti rimtą stuburo sužeidimą – nenuvertinkite situacijos rimtumo, pasikonsultuokite su gydytoju.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla