Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Akmenės rajone rasti dinozaurų laikų gyvūnų dantys PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. balandžio 12, Antradienis, 10:39

Akmenės rajone, Šaltiškių triaso periodo molio karjere, šalia eroduojamų juros periodo nuogulų, rasti trys stuburinių gyvūnų dantys.

Juos aptiko geologai Milda Mickutė ir Gžegožas Dubovskis. Dantys buvo tiriami, juos aprašė Andrej Spiridonov (Vilniaus universitetas).

Nustatyta, kad vienas iš surastų dantų priklauso neatpažintos rūšies rykliui, skelbiama Lietuvos geologijos tarnybos pranešime spaudai.

 

Kiti du dantys, kurių vienas yra 1,2 cm, o kitas – 1,4 cm ilgio, priklauso jūriniams ropliams, remiantis jų sandara, tikėtina – Goniopholis genties jūriniams krokodilams.

 

Radiniai galimi, nes Šaltiškių karjere šalia tipinės jūrų faunos liekanų gausių amonoidų, belemnitų, pilvakojų moliuskų ir pečiakojų, dažnai aptinkamos ir suanglėjusios sausumos augalijos liekanos.

 

Šių skirtingose aplinkose gyvenusių organizmų liekanų mišinys rodo, kad šioje teritorijoje klostėsi priekrantės jūrinės nuogulos.

 

Iki šiol Papilėje rastas tik vienas dinozaurų laikų (juros periodo) gyvūno stuburo slankstelis (saugomas Gamtos tyrimų centro Geologijos ir geografijos instituto muziejuje).

 

Minėti radiniai liudija, kad juros periodo uolienose, kurios atsidengia Ventos regioniniame parke ir jo apylinkėse, tikėtina rasti ir dinozaurų liekanų.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla