Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Menas dovanoti pagal protokolą PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Alina Goršenina | 2010 m. gruodžio 18, Šeštadienis, 10:35

Prieš šv. Kalėdas kyla daugybė klausimų dėl šventinių dovanų: ką ir kam dovanoti.  Juk subtiliai parinktos dovanos padeda išlaikyti puikius asmeninius ir dalykinius santykius. Artėjant šventėms svarbiausia turėti fantazijos ir takto, kad sveikindami tik pradžiugintume ir nieko neįžeistume.


Asmeninės dovanos

Dar visai neseniai žmogus, paklausęs, ką kitas asmuo norėtų gauti dovanų, buvo laikomas nemandagiu. Bet taip tikrai nėra! Nepasiklausti galima tada, kai tiksliai žinoma, ko dovaną priimančiam asmeniui reikia. Jei norite padaryti staigmeną, galite paklausinėti jo šeimos narių, artimų draugų. Prieš perkant dovaną taip pat reikėtų pasidomėti asmens pomėgiais. Juk visada lengviau išrinkti dovaną aistringam kolekcionieriui, medžiotojui ar detektyvų gerbėjui.

Dovanų čekius teikti labai patogu ir naudinga, nes asmuo pats turės galimybę išsirinkti tinkamiausią daiktą ar paslaugą. Tačiau ir šiuo atveju reikia išsiaiškinti, kas gavėjui patiktų ar apie ką jis ilgai svajoja. Itin artimiems žmonėms galima dovanoti ir pinigų, bet gavėjas pats turėtų pareikšti tokį pageidavimą.

Humoristinė dovana tinka tik geram pažįstamam ir įsitikinus, kad jam bus taip pat juokinga kaip ir Jums. Nederėtų dovanoti intymių daiktų, nes dovana gali būti išvyniota matant kitiems žmonėms, ir sukelti nepatogumų. Venkite dovanoti rūbus, jeigu nežinote tikslaus dydžio.

Dovanojant knygas, norisi įrašyti dedikaciją joje. Nereikėtų to daryti, jei nesate knygos autorius. Geriau į knygą įdėti atviruką. Labai artimiems žmonėms galima dovanoti net „naudotas“ knygas ir įrašyti kažką viduje, jei tam yra asmeninė priežastis ar palinkėjimas.

Dalykinės dovanos

Kalėdų išvakarėse daugelis kompanijų įteikia savo darbuotojus nedideles dovanėles. Premijos nelaikomos dovanomis. Vienose kompanijose švenčiami kalėdiniai vakarėliai ir keičiamasi dovanomis, kitose – šventėms nesuteikiama daug reikšmės. Sveikinant kolegas, galioja tie patys principai kaip ir asmeninėms dovanoms. Tačiau reiktų atsiminti, kad kolegoms pinigai paprastai nedovanojami.

Per Kalėdas galima apdovanoti ką nors jūsų vardu. Pavyzdžiui, asistentą – už gerą visų metų darbą. Tokios dovanos neturėtų būti labai asmeniškos. Viršininkui teikti dovaną nėra privalu, bet turbūt jam visai patiktų gauti butelį gero viskio ar dėžutę šokolado nuo viso kolektyvo.

Tad linkime sėkmės galvojant, kuo nustebinti artimuosius ir kolegas!

Parengta pagal Armino Lydekos knygą „Protokolas: elgesio taisyklės“.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla