Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Ar pigūs akiniai nuo saulės gerai apsaugo akis? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Airina Vaičiulienė | 2010 m. birželio 16, Trečiadienis, 08:14

prekyba

Daugelis pasakytų, kad ne... Tačiau verta kiek smulkiau panagrinėti šį klausimą. Kaina ne visada garantuoja kokybę. Daugelis renkasi akinius čia pat gatvėje, pardavinėjamus ne specialistų, o paprastų vasaros atostogas į darbą iškeitusių paauglių. Daugiausia, ką jie gali patarti – išsirinkti madingus, tačiau nenaudingus akinius nuo saulės, rašoma Dailymail.co.uk.

 

Ko saugotis?


Svarbiausia, žinoti, kam žmogui reikalingi akiniai nuo saulės. Saulės spinduliai, kurie pasiekia žemę nėra naudingi. Kartu su jais žmogaus odą pasiekia ir ultravioletiniai UVA ir UVB kategorijų spinduliai. Vieni jų, prasiskverbę į odą, naikina ląstelių atsparumą, kiti – tiesiog nudegina audinius.

 

Akių zona yra itin pažeidžiama. Ultravioletiniai spinduliai, patekę į akis, kenkia ne tik akių lęšiukams, tačiau ir aplink esančiai itin jautriai odai. Tad stengiantis apsaugoti akis nuo regėjimo sutrikimų, o paakių odą nuo besiformuojančių raukšlių, būtina išsirinkti gerus akinius nuo saulės.

 

Kokie akiniai tinkamiausi?


Pirmiausia, derėtų atkreipti dėmesį į akinių formą. Šiuo metu itin madingi „piloto“ stiliaus akiniai nuo saulės nėra pats geriausias pasirinkimas. Lašo formos, „nerd“ stiliaus akiniai – kad ir kokie patrauklūs – taip pat nėra tinkami.

 

Geriausia, jei rinksitės akinius, kurių stiklai yra itin dideli. Puiku, jei stiklai būtų truputėlį, tačiau ne per daug lenkti ties smilkiniais. Kuo didesnis stiklas, kuris dengia aplink akis esančia odą, tuo geriau. Reiktų pasidomėti, ar akiniai 100 proc. saugo nuo ultravioletinių spindulių. Paprastai dauguma net pigių akinių pasižymi šia savybe.

 

Pirkėjams reiktų žinoti, kad dažniausiai akinių kainą sudaro prabangūs rėmeliai, kuriuos gamina tokios firmos kaip „Dior“ ar „Chanel“. Brangių ir pigių akinių stiklai paprastai būna labai panašūs. Geriausia, jei akiniai nebus itin tamsaus stiklo. Šį sezoną populiarūs pereinančių spalvų akinių stiklai, šviesėjantys į apačią – tokie itin tinkami. Jie nepraleidžia ultravioletinių spindulių, tačiau tinka ir apsiniaukusią dieną, kuomet ultravioletiniai spinduliai taip pat aktyvūs.

 

Renkantis akinius nuo saulės mažiausiai į ką turėtumėte kreipti dėmesio tai – akinių kaina. Paprasti, gatvėje pardavinėjami akiniai gali būti tokie pat tinkamai kaip garsiausių firmų gaminami. Tereikia vadovautis išvardintais patarimais ir įsigyti „saugius“ akinius nuo saulės.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla