Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Nuolatinės dietos - ne išeitis PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Airina Vaičiulienė | 2010 m. gegužės 06, Ketvirtadienis, 06:31

Šiandien, gegužės 6 d., visame pasaulyje ir minima Tarptautinė diena be dietų, kurios tikslas skatinti atkreipti visuomenės, ypač jaunimo, dėmesį į psichologines problemas dėl svorio. Jaunimas neretai klaidingai tiki, kad tik liesas žmogus gali būti laimingas. Dėl šios priežasties dažniausiai paauglės serga nervine anoreksija, t.y., badauja, nes bijo sustorėti. Net 5-20 proc. sergančiųjų anoreksija miršta nuo išsekimo.

Kiekvienas turi mylėti save tokį, koks yra. Be abejo, reikia rūpintis savo kūnu – valgyti sveiką, vitaminingą maistą, sportuoti. Tačiau nuolatinės dietos – tikrai ne išeitis, tuo labiau, kad ir JAV mokslininkai padarė išvadą, jog nuolatiniai svorio svyravimai, atsirandantys besilaikant dietos, sveikatai kenkia labiau nei pats antsvoris.

 

Mokslininkai mano, kad visos dietos turi panašų poveikį, - iš pradžių yra galimybė numesti 5-10 proc. kūno masės, bet praėjus kuriam laikui priaugama dar daugiau svorio.Todėl daugeliui žmonių rekomenduojama net nepradėti laikytis dietos, nes tada bent jau išliktų tikimybė, kad jų svoris nedidės. Be to, gyvenimas be dietų padėtų išvengti daugelio sveikatos problemų.

 

Mokslininkai taip pat yra įsitikinę, kad dietos nėra efektyvios, nes daugeliui jų besilaikančių žmonių nepavyko sėkmingai ir ilgam numesti svorio. Statistika rodo, kad apie 2/3 žmonių, kurie bandė numesti svorį ribodami maistą, patyrė nesėkmę. Be to, po tokių bandymų, stresą patyręs organizmas buvo linkęs kaupti dar didesnes riebalų atsargas.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla