Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Su vitaminu D būtinas kalcis, kad apsaugotų nuo kaulų lūžių PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Airina Vaičiulienė | 2010 m. sausio 16, Šeštadienis, 11:33

Balsas.lt

 Prasidėjus žiemos sezonui visada iškyla grėsmė, kad šiuo metu laiku galimos traumos - kaulo lūžis ar skilimas. Kasdieniniai kalcio ir vitamino D maisto papildai gali sumažinti tikimybę, kad lūš įvairaus amžiaus moterų ir vyrų kaulai, tačiau vien tik vitaminas D nesuteikia jokios bent kiek reikšmingesnės apsaugos, teigia britų mokslininkai. Jie išnagrinėjo duomenis apie 68517 žmonių, kurių amžiaus vidurkis buvo 70 metų ir kurie buvo dalyvavę septyniuose tyrimuose, kuriuose buvo stebimas vitamino D arba vitamino D ir kalcio gebėjimas sumažinti lūžius.

Analizė parodė, kad vitaminas D kasdieninėmis dozėmis nuo 10 iki 20 mikrogramų neapsaugo nuo kaulų lūžio. Tačiau kartu vartojant kalcį ir vitaminą D, sumažėjo klubo ir apskritai lūžių rizika, galbūt sumažėjo ir stuburo lūžių.

 

Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalo „British Medical Journal“ internetinė svetainė, praneša „HealthDay News“. Mokslininkai ragina atlikti daugiau vitamino D poveikio tyrimų, ypač jo duodant didesnėmis dozėmis ir be kalcio.

 

Dr. Opinder Sahota iš Karalienės medicinos centro Notingeme rašo, kad vis didėja supratimas, jog kalcis kartu su vitaminu D yra efektyvesnis apsisaugoti nuo stuburo slankstelių lūžių nei vien tik vitaminas D. Pasak jo, būtina atlikti daugiau tyrimų, siekiant nustatyti efektyviausius kalcio ir vitamino D kiekius, vartojimo trukmę ir metodus.Savigydos pramonės asociacija (SPA) info.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla