Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kad stogų dangos tarnautų Jums, o ne atvirkščiai... PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2014 m. lapkričio 26, Trečiadienis, 15:39

Ruošiatės statyti namą, kaimo turizmo sodybą, pirtį, pavėsinę, ar kokį kitą ūkinį ar komercinį pastatą? Atkreipkite dėmesį, kokios stogų dangos numatytos projekte, nes tai yra be galo svarbu. Kai numojama ranka į stogus, projektas paprastai pabrangsta, nes su laiku susiduriama su tam tikromis problemomis. Pateiksime kelis svarbius patarimus, į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei jūsų architektai nesiteikė atkreipti...

1. Stogo statumas. Šiuolaikiniai projektai yra labai originalūs ir įdomūs. Kartais namams suprojektuojamas visiškai plokščias stogas, kaip daugiabutyje. Statybos metu staiga paaiškėja, kad jokio šiferio ar čerpių nereikės, nes plokščiam stogui bus reikalinga bituminė danga. Šlaitinio stogo statumas turi būti didesnis, nei 7 laipsniai, be to kai kuri danga tinkama tik nuo 16 laipsnių, pavyzdžiui, čerpės. Nuolydžiui esant nuo 9-11 laipsnių, rekomenduojama bituminė danga. Žodžiu, variantų yra nemažai, o stogų dangos turi būti itin profesionaliai suprojektuotos.

2. Namo vieta. Gyvenantys šalia miško puikiai žino, kad kiekvienais metais ant stogo pasirodo nekviestas svečias, kurio vieta – miške. Tai samana, kuri vis sugeba prisitvirtinti nedidelėse angelėse ir sujungimuose. Ją išnaikinti nėra labai sudėtinga, tačiau atitinkama stogo danga gali smarkiai pagelbėti. Samanos sunkiau auga ant keraminės dangos. Ypač gerai prisitvirtina ant bituminės dangos. Reiktų tai numatyti dar prieš statant. Numatyti reiktų ir tokį dalyką, kaip tvirtinimo technologijos. Nes pastatui stovint atvirose vietose, vėjas bandys smarkiau nuplėšti stogą. Metalinis stogas barškės, jei nebus tinkamai pasirūpinta garso izoliacija.

3. Kas po stogu? Statant namus iš anksto būtina žinoti, kas bus iš karto po stogu. Jei gyvenamoji palėpė, tai reikės pasirūpinti ne tik apsauga nuo drėgmės, bet ir garso izoliacija. Lietaus barbenimas gyventojus gali išvesti iš proto. O lengvai įkaistantis stogas palėpes gali padaryti netinkamomis gyventi vasaros metu. Dėl to reikia rinktis tas dangas, kurios turi temperatūros izoliacinių savybių – žiemą neleidžia vidun šalto oro, o vasarą sulaiko karštį.

4. Stogo forma. Stogai gali būti itin paprasti, o taip pat ir labai įmantrūs – su bokšteliais, terasomis, sujungimais ir t.t. Tokie sudėtingų konstrukcijų stogai reikalauja daugiau darbo ir diktuoja savo madas. Bituminės čerpės čia tinka labiausiai. Daugiausia problemų su metalinėmis stogo dangomis, kurias sudėtinga tiksliai karpyti ir lankstyti. Tokia pati situacija ir su šiferiu. Nors jis ir nekenksmingas, tačiau sudėtingas stogo konstrukcijas labai sudėtinga kokybiškai uždengti.

5. Kaina. Kokybiškos stogų dangos kainuoja daugiau. Jų montavimas brangesnis. Dėl to reikia pasvarstyti, ar investuosite į „auksinį“ stogą, ar į paprastą, kuklų, bet kokybišką. Šiferis – pigiausias variantas, keramikinės čerpės – brangiausias, bet kuris jums tinkamiausias? Kalbėkitės su profesionalais, nes tik jie gali patarti ir padėti neapsirikti. Stogas – ilgalaikė investicija, kurią reikia labai gerai apgalvoti.

Stogo svoris pačiam stogui įtakos neturi. Esant sunkesniems stogams keičiasi kai kurie konstrukciniai sprendimai, tad šioje vietoje daug neaiškumų nėra. Šiferis atgyvena? Pardavėjai dar jo siūlo, tačiau labiau agituoja už metalinių čerpių imitaciją. Atminkite tik tai, kad šiuolaikinis šiferis nebeturi asbesto, todėl yra nepavojingas sveikatai. Ūkiniams pastatams, kur svarbi jo kaina ir montavimo principai jis puikiausiai tiks, tad visiškai ignoruoti šios stogo dangos tikrai nereikėtų.

Stogo dangos savybės, kainos ir montavimo ypatumai ir nulemia pasirinkimą. Jei to nepadarė jūsų architektai – reikalaukite iš jų. Jei pats statote, blaiviai pamąstykite, ko iš tikrųjų reikia jūsų namams ir pastatams. Išsirinkite stogo dangas, kurios tarnaus jums, o ne atvirkščiai - jūs patys kas metai turėsite lenkti nugaras ir investuoti į stogų taisymą ir priežiūrą.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
Eunice   |2020-01-22 17:42:37
Aš esu ponia su 2 vaikais, kilusi iš Teksaso Hiustono, mano vyras palieka mane
ir jo 2 vaikus maždaug 10 mėnesių. Aš patiriu daug skausmo, aš darau
viską, ką galiu, kad jis sugrįžtų pas mane ir į savo vaikus, bet nieko.
sportuoti. man tai buvo tikrai įtemptas laikotarpis, nes aš galėjau jausti
širdies skausmą. Man buvo liepta kreiptis į meilės rašybos gydytoją, kad
padėtų man. Aš padariau, kad man pasisekė gauti DR.Wealthy Contact, kuris
sugebėjo man padėti. Jis išleido meilės burtą, kuris sugrąžino mano vyrą
pas mane ir į jo vaikai dėkojame tiek daug DR. Turtingi aš labai vertinu tai,
ką padarei dėl manęs. čia jis yra jo kontaktinis asmuo, jei jums to gali
prireikti išsprendus savo santykių el. laišką.
wealthylovespell@gmail.com skambinkite „whatssap“ +2348105150446
CREDITFUNDING   |2019-01-19 13:19:53
Dapatkan investasi cepat dan sangat murah di Amerika Serikat dalam waktu 48 jam;
Alamat permintaan pinjaman Anda: creditfunding@india.com
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla