Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Metų horoskopas – tikėti ar ne PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2014 m. rugpjūčio 16, Šeštadienis, 13:00

 

- „Horoskopais tiki tik moterys ir silpnavaliai“, - sako rimtai nusiteikęs vyras žmonai. - „Taip ir buvo parašyta apie tavo ženklą – „nepaisys jokių autoritetų““, - nusišypso jam žmona.

Toks pokalbis – ne iš kino filmo. Tai daugybėje šeimų pasitaikantis dialogas, kuris kartojasi nuolatos. Horoskopai ir astrologija – mūsų kultūros dalis, nors atėjusi ji iš tolimųjų Rytų. Horoskopai į mūsų civilizaciją atėjo iš Indijos ir Kinijos dar Antikos laikais. Prieš 3-4 tūkstančius metų senovės graikai stebėjo žvaigždes ir žvaigždynus ir jau bandė nubraižyti tam tikras schemas, kas vėliau išsirutuliojo į šiuolaikinę astrologiją. Ateities spėjimas – dar senesnis reikalas, kuriuo užsiimdavo šamanai dar pirmykščio žmogaus laikais, todėl galima drąsiai sakyti, kad astrologas – viena iš seniausių pasaulio profesijų.

Šiuolaikinė astrologija – kompiuterizuota ir paremta tiksliais matematiniais skaičiavimais. Nors tai laikoma ezoteriniu užsėmimu, tačiau pripažįstama, jog astrologija yra mokslas (astros – gr. žvaigždės, logos – gr. mokslas).

Horoskopai būna kelių rūšių pagal laiką ir pagal kitus rodiklius. Metų horoskopas sudaromas tam tikriems metams pagal 12 Zodiako ženklų. Dažniausiai horoskopai sudarinėjami mėnesiui, savaitei, konkrečiai dienai. Metų horoskopas yra gana bendrinis, apimantis bendrus žmogaus gyvenimo bruožus. Kuo trumpesniam laikui sudarinėjamas horoskopas, tuo reikia atsargiau į jį žiūrėti.

Net ir tie, kurie horoskopais netiki, paskui pripažįsta, kad dalis tiesos toje „pranašystėje“ yra. Tai galima paaiškinti keliais būdais. Pirmasis – horoskopas iš tiesų buvo labai profesionaliai padarytas. Antrasis – perskaitęs horoskopą, žmogus sąmoningai ar nesąmoningai stengėsi atitikti tuos veiksmus ir savybes, kuriuos nusakė horoskopas. Antroji priežastis yra dažnesnė. Kodėl?

Horoskopo esmė – stebėti žmogaus gyvenimą nuo pat gimimo. Labai svarbu, kada tiksliai žmogus gimė – kokią dieną, kokią valandą, kokia minutę. Turėdamas šiuos duomenis, astrologas gali sudaryti gana tikslų kiekvieno žmogaus horoskopą. Bėda ta, kad jo viešinti negalima, taip pat ir visų žmonių horoskopo sudaryti neina, nes nežinoma tiksli diena, tik tam tikras laiko tarpas (net ne metai, o mėnuo, nusakantys tam tikro Zodiako ženklo dominavimą). Taigi, metų horoskopas yra labai netikslus, nes nežinomi metai, žinomas tik mėnesio intervalas, kada žmogus gimė, pavyzdžiui, nuo kovo 21 iki balandžio 20 (Avinas). Kartais horoskopas sudarinėjamas į pagalbą pasitelkiant kinišką horoskopą, kuris nusako ne mėnesius, kad žmogus gimė, bet metus, pavadindamas juos įvairių gyvūnų vardais – Žiurkės, Arklio, Drakono, Kiaulės ir t.t. Taip sudaromas dvigubas horoskopas, pavyzdžiui visiems Arkliams sudaromas paprastas horoskopas. Čia nežinomųjų lieka dar mažiau, nes reikia žiūrėti į konkrečius metus (Minėto Arklio metai – 2014, 2002, 1990, 1978, 1966, 1954 ir t.t.). Nepaisant to, metų horoskopas vis tiek nėra tikslus. Norint gauti tikslų, reikia jį užsakyti. Tada galima tikėtis daugiau tiesos apie save, nes astrologas žinos tikrąją jūsų gimimo datą. Jei dar žinotumėte savo gimimo valandą, būtų iš tiesų idealu.

Ar dvyniams horoskopas yra skirtingas. Jei daroma tiksliai pagal datą ir gimimo laiką – taip. Net vienos minutės skirtumas kai kuriose situacijose gali būti labai svarbus ir duoti skirtingą įvykių vystymosi eigą. Horoskopus sudarinėjantiems žmonėms tai labai įdomus atvejis.

Tai ar verta tikėti metų horoskopu? Tikėkite, bet ne daugiau, nei šnabžda sveikas protas ir nuojauta. Laikykite horoskopą tam tikra pramoga ir gyvensite laimingai. Ar ilgai? Deja, niekas tiksliai nežino, nes žmogus dabar gali daugelyje vietų keisti savo likimą, net jei ir horoskopas sako kitaip.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla