Kaip iš tiesų jaučiasi vyrai, kai žmona pasilieka mergautinę pavardę? Spausdinti
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugpjūčio 24, Šeštadienis, 12:14

Vis daugiau moterų po vestuvių nusprendžia pasilikti savo mergautinę pavardę. Nors moterys turi teisę pasirinkti, kokios pavardės po vestuvių norės, kaip iš tiesų jaučiasi vyrai, kurių žmonos atsisako jų pavardės?
Interneto svetainė „The Knot“ nusprendė atlikti apklausą ir jos rezultatus palyginti su įvairių šalių panašiomis apklausomis, kad išsiaiškintų kaip vidutinis šiuolaikinis vyras jaučiasi, kai jo žmona nusprendžia pasilikti savo mergautinę pavardę, užuot pasirinkusi vyro.


Apklausos rodo, kad vyro pavardę yra linkusios rinktis jaunesnės nuotakos, bet vyresnės nei 35 metų net 6,4 karto dažniau pasilieka savo pavardę. Apklausos taip pat atskleidžia, kad moterų, pasiliekančių mergautinę pavardę po vestuvių, skaičius kiekvienais metais auga ir per pastarąjį dešimtmetį jų padaugėjo 23 proc. 2009 metais JAV psichologai paskelbė tyrimą, kuriame buvo teigiama, kad po vestuvių pasiliekama mergautinė pavardė atskleidžia santuokos krizę – moterys nebeteikia tiek reikšmės santuokai.

„The Knot“ apklausa atskleidė pagrindines priežastis, kodėl moterys nesirenka vyro pavardės. Dažniausiai moterys pasilieka mergautinę pavardę, jei iki vestuvių yra susikūrusios gerą reputaciją darbe ir pasiekusios svarbių karjeros aukštumų. Vyresnės moterys pasilieka savo pavardę, nes nenori prarasti identiteto. Dalis moterų nesirenka vyro pavardės taip rodydamos pagarbą savo šeimai ir jos istorijai. Tačiau įdomiausias klausimas: ką galvoja vyrai, kai žmona nenori pasirinkti jų pavardės?

63,3 proc. vyrų teigia, kad nusimintų sužinoję, kad žmona pasilieka mergautinę pavardę. Žemiau pateikiamos įdomiausios interneto svetainės „The Knot“ lankytojų nuomonės.

· „Norėčiau, kad žmona pasirinktų mano pavardę ir taptų nauja mano šeimos nare“.

· „Viena šeima, viena pavardė. Jei žmona atsisakytų mano pavardės, rimtai susimąstyčiau, ar ji pasiruošusi šeimyniniam gyvenimui.“
 

· „Šeimos paskirtis – vaikai, o vaikai turi žinoti, kad auga šeimoje. Motinos turi specialų ryšį su vaikais, bet tėvai gali suteikti jiems pavardę, tarsi mažą kompensaciją už tai, kad negali būti tokie artimi kaip mamos.“

· „Kai moteris pasilieka savo pavardę, atrodo, kad ji nori išsaugoti ne savo identitetą, o vienišės statusą ir nuslėpti faktą, kad yra ištekėjusi.“

96,3 proc. vyrų teigė, kad net nesvarstytų žmonos prašymo pasiimti jos pavardę.

· „Mano pavardė yra dalis manęs.“

· „Galite vadinti tai egoizmu, bet niekada nesutikčiau pasiimti žmonos pavardės.“

· „Nenorėčiau žmonos pavardės ir nors veidmainiška, bet reikalaučiau, kad ji pasiimtų manąją.“

· „Žmonos pavardė vyrui – nevyriška.“

Daugiau nei pusė apklaustųjų tikino, kad sutikę nepažįstamą ištekėjusią moterį, kuri pasiliko mergautinę pavardę, susidaro įspūdį, kad ji yra nepriklausoma ir stipri, bet jos santuoka – nepasisekusi.

· „Tokia moteris yra stipri ir nepriklausoma.“

· „Ji įdomi asmenybė, bet jai nerūpi santuoka.“

· „Ji sau yra daug svarbesnė už santuoką.“

· „Jos seksualinis gyvenimas tikriausiai siaubingas...“

· „Jos santuoka tikai nėra pasisekusi.“ 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI