Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mokslininkai išsiaiškino, kas vyksta smegenyse prieš pat mirtį PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. rugpjūčio 14, Trečiadienis, 08:45

Iš komos nubudusių žmonių pasakojimai apie matytą šviesą tunelio gale, pro akis prabėgusį gyvenimą ar keistas haliucinacijas gali būti netikėtai padidėjusio smegenų aktyvumo artėjant mirčiai rezultatas. Tai mokslininkai išsiaiškino atlikę tyrimus su žiurkėmis.
JAV mokslininkai stebėjo 9 dvesiančių žiurkių smegenų veiklą ir nustatė, kad širdžiai nustojus plakti, smegenyse maždaug 30 sekundžių fiksuojamas ženklus tiek žemo, tiek aukšto dažnio smegenų bangų aktyvumo padidėjimas, skelbia BBC.


Tyrimo vadovė, Mičigano universiteto mokslininkė Jimo Borjigin teigia mananti, kad panašiai gali nutikti ir žmonių smegenyse. O smarkiai išaugęs smegenų aktyvumas galimai sukuria priešmirtines vizijas.

„Daug žmonių manė, kad po klinikinės mirties smegenys nustoja veikti arba jų aktyvumas sumažėja, lyginant su įprasta būsena, o mes parodėme, kad situacija yra visai kitokia, – sako J.Borjigin. – Jos yra kur kas aktyvesnės mirties metu nei žmogui esant budriam.“

Ji priduria, kad norint patvirtinti šią hipotezę, reikia atlikti tyrimus su žmonėmis, kurie patyrė klinikinę mirtį ir buvo atgaivinti.

Birmingemo universiteto atstovas Jasonas Braithwaite teigia, kad toks smegenų suaktyvėjimas gali būti savotiškas „atsisveikinimo šūksnis“. „Lyg plintanti ugnis, smegenų aktyvumo padidėjimas įvairiose srityse gali sukelti pojūčių ir emocijų, kurios atrodo „tikresnės už tikrovę“, – mano jis. 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla