Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kvapieji šalavijai taip pat gydo PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. liepos 20, Šeštadienis, 09:50
Su kvapiuoju šalaviju susipažinau visiškai atsitiktinai. Labai patiko šalavijo kvapas ir jo maistui bei arbatoms suteikiamas prieskonis, tad parduotuvės lentynoje pamačiusi šalavijo sėklų nusprendžiau juos auginti savo darže.
Deja, per neapsižiūrėjimą vietoj vaistinių šalavijų pasėjau kvapiųjų. Šios dvi žolelės skiriasi tuo, kad kvapiųjų šalavijų lapai yra gerokai didesni nei vaistinių. Antrais metais kvapieji šalavijai didžiuliais lapais ir milžiniškais žiedynais užgožė viską aplink. Šią vasarą jų žiedai maloniai kvepia muskatu ir citrina. Tačiau ką daryti su šiuo augalu, nežinau.

Taigi, ilgai nelaukusi pradėjau ieškoti informacijos. Tuo, ką sužinojau, noriu pasidalyti ir su „Valstiečių laikraščio“ skaitytojais.

Kvapieji šalavijai nuo seno naudojami liaudies medicinoje. Jie naudojami kaip organizmą stiprinantis vaistas, ypač naudingas sergant lėtinėmis odos ligomis: žvyneline, egzema, neurodermitu. Jų antpilais gydomos inkstų, akių ir virškinimo trakto ligos. Eteriniai augalo aliejai prasiskverbia pro odą ir dirgina nervų galūnes ir atkūria kraujagyslių bei odos refleksus. Šalavijo šaknyse yra medžiagų, slopinančių uždegimus, todėl kvapiųjų šalavijų dedama į vonią – taip gydomas reumatas ir kitos chroniškos sąnarių ligos.

Iš augalo galima išgauti daug eterinio aliejaus (apie 0,2–0,3 proc.). Kvapiųjų šalavijų aromatas, palyginti su kitų rūšių šalavijų, švelnesnis. Geriausias laikas skinti lapus ir žiedus – žydėjimo pabaiga. Žiedai paprastai nukerpami iškart, kiek aukščiau tikrųjų lapų. Kvapiuosius šalavijus galima džiovinti pakabinus šluotelėmis sausoje, gerai vėdinamoje, tamsioje patalpoje.

Eterinis šių augalų aliejus turi seksualumą žadinančių savybių. Tačiau žinomas ir jų raminamasis poveikis, kuris puikiai gelbsti nuo streso. Kvapieji šalavijai taip pat naudingi gydant žaizdas, skatina nudegintų vietų ir opų gijimą.

Čilėje iš kvapiųjų šalavijų šaknų ir jaunų stiebų daromi gėrimai. Jo dedama į vyną ir alų, tuomet jaučiamas malonus muskato kvapas.

Skaitytoja  Veronika Puplauskienė
 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla