Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Psichologė pataria: Mano draugė išdavė savo vaikiną, o mane graužia sąžinė, kad tai žinau ir jam nepasakau. Kaip elgtis? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. liepos 01, Pirmadienis, 08:25

Sveiki, Ramune. Perskaičiau jūsų straipsnį apie kurortinius romanus ir labai norėčiau pasiteirauti, ką man daryti. Savaitgalį buvome Palangoje, gan didelė žmonių grupė. Aišku, vakare alkoholis ir šėlionės temdė daugelio smegenis ir... atsirado poros.

Ko labiausiai nesitikėjau, tai, kad gera mano draugė taip pat įsivėlė į tokį „po alkoholinės“ poros vaidmenį. Neseniai ji su savo vaikinu šventė 2 metų draugystės sukaktį, o jau neužilgo mano akyse gulėjo kito vaikino glėbyje. Ir labiausiai įstrigę žodžiai buvo: „Tik Kajui nieko nesakyk.“


Abu šie žmonės man yra labai geri draugai. Galiu su jais kalbėtis itin atvirai. Ir dabar nebežinau ką daryti... Ar pasakyti ir netekti draugų, ar nesakyti ir kankinti save arba net po to kaltinti, kad nepasakiau? Būčiau labai dėkinga už jūsų išreikštą nuomonę šiuo klausimu. Gerda

Sveika, Gerda. Labai nepaprasta tavo dilema, esi šokiruota, tikrai nemalonūs iškilę jausmai. Paslaptis dažnai yra labai nelengva nešiotis. Žinai, tavo klausimas yra daugiau moralinis, o ne psichologinis. Nesijaučiu ekspertė moralės klausimais, bet visgi pabandysiu pakomentuoti situaciją ir iš psichologinės pusės. Kaip visada užduosiu klausimų pamąstymui.

Ar tau, Gerda, sunku prisiimti atsakomybę už šios paslapties išlaikymą, ir atrodo, kad tu neatskleisdama tiesos tarsi pritari tokiam elgesiui? Ar tikrai pritari? O gal visgi tu imiesi per daug atsakomybės už savo draugų santykius, nes bijai kaltės, kad nepasakei? Juk jie abu yra suaugę žmonės, galintys spręsti patys. Ar manai, kad Kajus vieną dieną nesužinos, nepajus, nepastebės? O galbūt net jis pats elgiasi taip pat kaip tavo draugė..? Jei Kajus pasirinko tokią merginą, galbūt jie vienas kito verti? (Žmonių, esančių poroje sąmoningumo lygiai dažnai yra labai panašūs). Galbūt kažko svarbaus tuose jų santykiuose trūksta tavo draugei, ir kas čia žino, kas kaltas, o kas teisus, ir ar mes apskritai galime ką nors smerkti ir vertinti?


Žinai, jei tau rūpi mano nuomonė, manau, ko gero būtų geriau, kad tavo draugas sužinotų viską ne iš tavęs...  Gal gyvenimas pats sudėlios viską į vietas. Manau, tu tikrai gali padaryti meškos paslaugą, ir taipogi – netekti abiejų draugų, jei tik tavo nuomonė apie draugystę su jais po šių įvykių nepasikeitė.

Kita vertus, tu gali pažvelgti į šią situaciją kaip į galimybę kitaip pasižiūrėti į savo draugę ir į jūsų santykius, pervertinti ją kaip asmenybę. Tu pamatei draugę visai kitoje, tau netikėtoje ir nemalonioje šviesoje. Tau gali net kilti fantazija, kad jei draugė apgaudinėja Kajų, galbūt ji taip gali pasielgti ir su tavimi. Galbūt ji gali taip pasielgti ateityje arba jau dabar apgaudinėja tave?.. Šiaip jau labai natūralūs klausimai, būgštavimai. Galbūt tau kils klausimas, ar tu dar nori tęsti draugystę su žmogumi, kuris meluoja. Galbūt tu norėsi iš naujo įvertinti šių savo santykių vertę.

O galbūt tau, Gerda, verta pasikalbėti apie savo iškilusius stiprius jausmus su drauge ir nesinešioti jų vienai pačiai? Pavyzdžiui, pasakyti jai, kad tu dabar kankiniesi, kad tau skaudu, tu nusivylei, kad ji tave tarsi įpareigojo elgtis nesąžiningai ir pan. Galbūt tau palengvės. Be to, gal išgirsi, kaip dėl viso to, kas įvyko, jaučiasi pati draugė, gal pasirodys, kad jai tai nėra „norma“?

Dar, manau, labai svarbu klausti savęs: o kodėl man šis įvykis toks svarbus, taip stipriai mane „užkabina“? Kas mane skaudina? Neištikimybė, melas, apgaulė?

Kas tave, Gerda, apgaudinėjo, tau melavo, ar buvo neištikimas (-a)? O galbūt tavo tėvai buvo vienas kitam neištikimi? Kodėl tau taip skauda dėl šio įvykio? Pagalvok, ką tu išgelbėtum, jei atskleistum visą tiesą, ką pamatei savaitgalį, savo draugams? Gal save? Galbūt kokius nors savo santykius?  Nuo ko tu, Gerda, išgelbėtum Kajų? Čia man staiga kilo asociacija su pasaka apie Gerdą ir Kajų, kai Gerda gelbėjo Kajų nuo Sniego Karalienės burtų (užkeikimo), ar atsimeni šią H.K.Anderseno pasaką? Ir kas yra šioje situacijoje yra Sniego Karalienė?


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla