Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Gero augimo ir derliaus receptas – aminorūgštys PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. birželio 13, Ketvirtadienis, 10:14

Vegetacijos laikotarpiu augalus veikia įvairūs aplinkos faktoriai, darantys įtaką jų augimui, lemiantys medžiagų įsisavinimą iš dirvožemio. Susilpnėjusius augalus lengviau pažeidžia įvairiausios ligos, todėl mažėja ir derlius. Nuo tokių bėdų gali apsaugoti aminorūgštys.
Ką reikėtų žinoti apie aminorūgštis
Augalus per vegetacijos laikotarpį veikia įvairūs aplinkos faktoriai, kurie ne tik skatina jų intensyvų augimą, bet neretai sukelia ir įvairias stresines situacijas, dėl kurių augalai nepajėgia pasisavinti iš dirvos maisto medžiagų, sulėtėja augimas, nuo normų nukrypsta augalų vegetatyvinių bei generatyvinių organų vystymasis, ir augalai ima skursti.

Galutinis viso to rezultatas – mažesnės varpos, mažesnis grūdų skaičius varpoje, smulkesni grūdai bei blogesnė jų kokybė. Silpnesnius augalus labiau pažeidžia ligos, dėl to turime daugiau investuoti į efektyvesnius fungicidus bei anksčiau juos panaudoti. Visa tai didina derliaus savikainą bei mažina pelningumo rezultatus.


Minėtas problemas galima lengvai išspręsti, naudojant aminorūgščių preparatus. Jų poveikis augalams yra labai greitas ir ypač efektyvus. Esminis aminorūgščių naudojimo tikslas –  sušvelninti augalų patiriamą stresą ir paskatinti jų augimą bei vystymąsi. Panaudojus aminorūgščių produktus, augalas gauna stiprų stimulą tolimesniam intensyviam augimui, yra sveikesnis ir atsparesnis ligų sukėlėjams, geriau pasisavina maisto medžiagas ir tampa pajėgesnis formuoti didesnį bei aukštesnės kokybės derlių.


Laisvosios aminorūgštys ir peptidai atlieka skirtingas, bet labai svarbias funkcijas


Aminorūgščių preparatai, skirti augalų tręšimui, Lietuvos rinkoje nėra naujiena. Žemdirbiams siūlomi įvairių pavadinimų ir sudėties produktai. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis aminorūgščių preparatus? Kai kurių Lietuvoje parduodamų produktų gamintojai bei platintojai visiškai nepagrįstai teigia, kad augalams yra reikalingos tik laisvosios aminorūgštys, o trumpos ir ilgos grandinės peptidai lyg ir visiškai nereikšmingi. Primename, kad aminorūgščių preparatai gaunami hidrolizės proceso metu, kai labai didelės baltymų molekulės yra suskaidomos į mažesnes ir lengvai pasisavinamas molekules – aminorūgštis ir ilgos bei trumpos grandinės peptidus. Daugybė atliktų tyrimų ir ilgamečio naudojimo žemės ūkyje patirtis rodo, kad tiek laisvosios aminorūgštys, tiek trumpos ir ilgos grandinės peptidai atlieka skirtingas, bet augalams labai svarbias funkcijas.


Laisvųjų aminorūgščių poveikis:


greitina maisto medžiagų patekimą į augalą, jų transportavimą augale bei panaudojimą,
chelatizuoja mikroelementus,
suaktyvina augalo fiziologines funkcijas;
Trumpos grandinės peptidų įtaka:
greitina maisto medžiagų patekimą į augalą, jų transportavimą augale bei panaudojimą,
pagerina azoto įsisavinimą iš dirvožemio,
chelatizuoja augalų apsaugos produktų molekules ir padeda joms patekti į augalą,
atlieka „vežėjo“ funkciją augale,
turi biostimuliuojantį poveikį;
Ilgos grandinės peptidų funkcijos:
aktyvuoja augalų apsaugos priemones,
suaktyvina mikrofloros veiklą dirvožemyje.


Todėl, vertinant produktų sudėtį, žiūrėti tik į laisvųjų aminorūgščių kiekų, ir ignoruoti trumpos bei ilgos grandinės peptidus negalima. Vaizdžiai tariant, visi struktūriniai baltymų komponentai yra tarsi vieno mechanizmo sraigteliai, be kurio nors vieno mechanizmas neveiktų.


Visiškai – iki laisvųjų amino rūgščių – suskaldyti baltymo grandines nėra sudėtinga. Daug sudėtingiau sukontroliuoti hidrolizės procesą ir išlaikyti reikiamą laisvųjų aminorūgščių, trumpos grandinės bei ilgos grandinės peptidų santykį pagamintame produkte.


Ne visos aminorūgštys vienodai svarbios


Į baltymų sudėtį 20 aminorūgščių, tačiau kiekvienos jų reikšmė augalams yra skirtinga: vienos yra labai svarbios augalams kritinėse situacijose, kitos didesnio teigiamo poveikio neturi, ir yra panaudojamos baltymų formavimui augaluose.  Svarbiausios aminorūgštys, darančios didžiausią teigiamą poveikį augalams stresinėse situacijose, į kurių kiekį perkamame produkte vartotojas turėtų atkreipti dėmesį pirmiausia, yra šios:
Prolinas ir hidroksiprolinas. Šios aminorūgštys reguliuoja vandens balansą ląstelėse bei duoda didžiausią antistresinį poveikį kritinėse situacijose, didiną augalų atsparumą ekstremalioms augimo sąlygoms (šalčiui, šalnoms, sausrai).


Glicinas. Jis skatina chlortofilo gamybą augalų lapuose. Glicinas taip pat pasižymi puikiu chelatizuojančiu veikimu. Kadangi tai mažiausios molekulinės masės aminorūgštis, jos chelatai į augalą per lapus patenka kelis kartus greičiau nei EDTA ar kiti chelatai.  


Pirkdamas aminorūgščių produktą, vartotojas visų pirma turėtų atkreipti dėmesį ne į bendrą laisvųjų aminorūgščių kiekį, o į jame esančių svarbiausiųjų aminorūgščių – prolino, hidroksiprolino bei glicino – kiekį.
Atskirai reikėtų paminėti glutaminą, nes dideli šios aminorūgšties kiekiai yra augalinės kilmės produktuose. Deja, glutaminas nepasižymi nei antistresinėmis, nei biostimuliuojančiomis savybėmis, o augalai šią aminorūgštį panaudoja tik kaip žaliavą kitų aminorūgščių sintezei. O šiam procesui jau naudojama energija, kurios augalas streso metu ir taip stokoja.


Ateitis priklauso subalansuotiems ir koncentruotiems produktams


Aminorūgščių svarbą augalų mitybos procese ir įtaką augalų derlingumo formavimui įvertinusi akcinė bendrovė „Linas Agro“ tapo aukštos kokybės itališkų aminorūgščių produktų platintoja. 2012 m. sezoną Lietuvos rinkai buvo pasiūlyti du italų gamintojo „SICIT 2000“  produktai – MICROFERT ir NATURFERT. Remiantis teigiamais stebėjimų rezultatais ir žemdirbių atsiliepimais, 2013 metais gana sėkmingai buvo pristatytas produktas FERTIPLUS MgB – pirmas mikrogranulių formos tirpus ir labai aukštos koncentracijos aminorūgščių preparatas.
 MICROFERT, NATURFERT ir FERTIPLUS MgB produktai ypatingi tuo, kad turi gerai subalansuotą aminorūgščių ir peptidų mišinį, svarbiausių aminorūgščių kompleksą bei yra labai koncentruoti. Visa tai leidžia pasiekti didesnį efektą, platesnį veikimo spektrą augalams ir dirvožemiui, nedidinant auginimo savikainos, todėl „Linas Agro“ siūlo augintojams šiuos produktus Javų ir rapsų auginimo technologijose.


„Bendradarbiaudami su italais, padarėme perversmą rinkoje, pasiūlę Lietuvos ūkininkams ypatingai aukštos kokybės produktus, turinčius net kelis kartus didesnę koncentraciją už rinkoje esančius analogus, neiškeldami jų kainos. Būtent tokie produktai turi ateitį“ – teigia AB „Linas Agro“ augalų apsaugos priemonių prekybos vadovas Petras Kiseliovas.


Kompanija „SICIT 2000“ – susipažinkime!


„Daugiau kaip penkiasdešimt metų aminorūgščių preparatų gamyboje besispecializuojanti italų įmonė „SICIT 2000“  šiuo metu yra neginčijama pasaulio rinkos lyderė, produktus tiekianti į daugiau nei 50 pasaulio šalių. „SICIT 2000“ gamina tik aminorūgščių produktus ir neužsiima daugiau jokia kitokia gamyba. Visas dėmesys sutelktas tik į šios srities tyrimus, naujų produktų kūrimą ir pritaikymą žemės ūkyje, o tai leidžia maksimaliai išnaudoti turimus gamybinius ir intelektinius resursus bei visą gyvavimo laikotarpį išlikti pasauliniu lyderiu šioje srityje. Per parą įmonėje pagaminama iki 100 t skysto formos produktų ir iki 50 t produktų miltelių bei mikrogranulių formos produktų. Tai, kad SICIT 2000 gaminius perka tokios žinomos pasaulinės kompanijos kaip Syngenta, BASF, Nufarm, Bayer, mikroelementinių trąšų gamintojai, tik patvirtina šios įmonės atsakingumą, siekiant kokybės bei kuriant tikslinius produktus augalų derlingumui didinti“, - komentuoja aminorūgščių gamybos įmonėje Italijoje ne kartą lankęsis P. Kiseliovas.


Gamybos procesas „SICIT 2000“ yra visiškai automatizuotas. Jį prie valdymo pultų vienu metu stebi tik penki darbuotojai. Gamyba nepertraukiamai vyksta visą parą 11 mėnesių per metus. Gamykla sustabdoma vienam mėnesiui, tuomet visi darbuotojai atostogauja. Tuo metu atliekamas planinis gamybinių įrengimų remontas.
Žaliava, kurią „SICIT 2000“ naudoja aminorūgščių gamybai, yra galvijų oda. Jokia kita žaliava, kurią naudoja panašių produktų gamintojai (įvairios gyvulinės kilmės atliekos, subproduktai), gamyboje nenaudojama. Tai leidžia išlaikyti stabiliai aukštą pagamintų produktų kokybę bei nekintančią aminorūgščių sudėtį (aminogramą) ir kartu užtikrinti vartotojui maksimalų produktų efektyvumą.


Kompanija „SICIT 2000“ hidrolizės procesams, kurių metu baltymai skaidomi į aminorūgštis ir peptidus, nenaudoja druskos rūgšties. Tai reiškia, kad gaminamuose produktuose nėra augalams kenksmingo chloro, o tai suteikia produktams papildomą saugumą.


„SICIT 2000“ turi savo tyrimų centrą bei aukščiausio lygio sertfikuotą laboratoriją, kurioje atliekami įvairiausi bandymai bei pagamintos produkcijos kokybės tyrimai. Į rinką patiekiama tik visus kokybinius standartus atitinkanti produkcija.


Aminorūgščių kompleksai MICROFERT, NATURFERT ir FERTIPLUS MgB buvo apdovanoti parodos parodos „Ką pasėsi 2013“ medaliu.


Parengta pagal www.rapsai.lt informaciją

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla