Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Devynios kiekvienai santuokai būdingos fazės: kaip jas ištverti ir žengti tobulo gyvenimo link PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. gegužės 06, Pirmadienis, 06:44

Kiekviena nuotaka, eidama altoriaus link, tikisi, kad jos ir būsimojo sutuoktinio meilė truks per amžius. Tačiau po kelerių metų paklauskite tos pačios nuotakos, ar ji tekėtų antrąkart už to pačio žmogaus, ir maždaug šešios iš dešimties jums atsakys griežtą ne.
Bent jau taip tvirtina garsi knygų apie žmonių santykius autorė Susan Shapiro Barash, neseniai išleidusi knygą „The Nine Phases Of Marriage: How To Make It, Break It, Keep It“ („9 santuokos fazės: kaip ištverti, sugadinti ir išsaugoti“). Autorė apklausė daugiau kaip 200 moterų, kurių amžius svyravo nuo 21-erių iki 80-ies metų, kad išsiaiškintų, kas lemia moters apsisprendimą išsiskirti su savo vyru.


Tinklalapiui „The Dailymail“ S.Sh.Barash atskleidė, kad moterys, kurios susituokia ir susilaukia vaikų, santuokoje pereina 9 fazes. Autorės tikinimu, moteriai labai svarbu žinoti, kurioje fazėje ji atsidūrė, mat šis žinojimas gali išsaugoti ar netgi sustiprinti jos santuoką.

1 fazė: Laiminga nuotaka


Ši fazė poros gyvenime yra bene pati geriausia, mat šiuo metu tiek vyras, tiek moteris idealizuoja gyvenimą kartu ir džiaugiasi trimis laimingos santuokos sudedamosiomis dalimis: aistra, intymumu ir atsidavimu.

Galbūt kartais ir pasipykstate, tačiau kiekvieną ginčą stengiatės spręsti kartu. Šioje fazėje tikite, kad jūsų vyras yra jūsų akmuo, o jūsų romantika truks amžinai.

„Pirmoje fazėje moterys visais būdais stengiasi palaikyti aistrą. Kai kurios apklaustos moterys netgi pasakojo, jog buvo užsibrėžusios sutvarkyti savo santuoką taip, kad nekartotų savo tėvų nesėkmių“, – pasakoja Susan Shapiro Barash.

Receptas:
šioje fazėje aistra ir palankumas yra gan paprasti dalykai, tačiau nepamirškite, kad norint išsaugoti santuoką vertėtų išvystyti ir draugiškus santykius bei savitarpio supratimą.

2 fazė: Tobula žmona


Prieš vestuves su savo būsimu sutuoktiniu sutarėt, kad gyvendami kartu dalysitės visais namų ruošos darbais, tačiau jau po trejų metų pajutote, kad visi darbai užkrito ant jūsų pečių.


S.Sh.Barash teigimu, būtent šioje fazėje pradeda kilti rimtų problemų santykiuose, mat dabar sutuoktiniai yra įsitikinę, kad parodė pakankamai atsidavimo vienas kitam. Šiame amžiuje, kai moterys jau yra ne tik namų šeimininkės, bet ir karjeristės, jos dažnai jaučiasi neįvertintos savo mylimųjų.

Receptas:
kai blogi įpročiai iškyla į paviršių, nesvarbu, ar tai ant grindų besimėtančios nešvarios kojinės, ar perpildyta šiukšliadėžė, kai kurioms moterims tokie vyro įpročiai gali sukelti šoką. Tačiau prisiminkite, jog tobulų santuokų nebūna, tad stenkitės išsiaiškinti ir išspręsti šiuos iš pažiūros menkus dalykus.

3 fazė: Koncentravimasis į vaikus


Kai sutuoktinių gyvenime atsiranda vaikas, daugelio moterų požiūris dažniausiai pasikeičia. Vienos neretai praranda susidomėjimą savo vyru, o kitos tuo tarpu pradeda treniruoti savo sutuoktinį, kad šis taptų geru tėvu. Pernelyg didelis moters koncentravimasis į savo vaiką gali kaip reikiant paveikti santuoką, mat motinos tam tikra prasme pamiršta save ir neretai pradeda kur kas mažiau rūpintis savo išvaizda.


Receptas:
patarimas mamoms – niekuomet nepamirškite savęs pačios, rūpinkitės santykiais su savo sutuoktiniu lygiai taip pat, kaip rūpinatės savo vaiku.

4 fazė: Viena lova, du sapnai


Šioje fazėje – ji pasiekiama maždaug po 9 ar 10 santuokos metų – daugelis susituokusių moterų svajoja bent keletą dienų pabūti atskirai nuo savo sutuoktinio, tai joms tarsi išsilaisvinimas nuo santuokos gniaužtų. Anot Susan Shapiro Barash, net jeigu žmonos iki šios fazės dar net nesiruošia skirtis, nėra abejonės, kad šioje fazėje joms pradeda kilti toks noras. Dažniausiai tokių svarstymų faktoriai yra susiję su pinigais, vaikų auklėjimu ar jų išsilavinimu.

Receptas:
atsipalaiduokite ir šiek tiek nuleiskite kartelę. Savo santuoka mažiau nusivilsite, jei laisviau priimsite įvairius gyvenimo atneštus pokyčius, nesvarbu, geri jie ar nelabai.

5 fazė: Atstumas


Su savo vyru esate susituokę jau maždaug 15 metų, vaikai tapo kur kas savarankiški, todėl jų nereikia nuolat prižiūrėti. Jei visą savo laiką skyrėte tik savo atžaloms, natūralu, kad po šitiek laiko vėl norėsite sugrįžti į darbą. O čia jau atsiranda dirva neištikimybei.


„Net 60 proc. susituokusių moterų tam tikrame gyvenimo tarpsnyje išduoda savo vyrą, vienos tai padaro iš tikrųjų, kitoms užtenka apie neištikimybę pasvajoti. Tokios svajonės dažniausiai užklumpa grįžus į darbą, beveik visais atvejais kolega, apie kurį pradeda svajoti moteris, yra visiška jos vyro priešingybė, taip moters fantazijose šis naujas susižavėjimo objektas gali patenkiti ją taip, kaip to nesugebėtų padaryti jos sutuoktinis“, – tikina santykių knygų autorė Susan Shapiro Barash.

Receptas:
žmonos, kurios jaučiasi neįvertintos ir atitolusios nuo savo vyro, neturėtų ieškoti paguodos kitų glėbyje. Jei norite išsaugoti savo santuoką, stenkitės daugiau laiko skirti savo vyrui, galbūt net pasistenkite atrasti naujų pomėgių.

6 fazė: Skyrybos?


Santuokai trunkant 20 ar daugiau metų romanai, kurie galėjo prasidėti penktoje fazėje, gali tapti rimta skyrybų priežastimi šeštoje santuokos fazėje. Daugelis moterų šioje fazėje susimąsto, ką joms davė jų santuoka. Moterys, kurios yra grįžę į darbą ir turinčios jau užaugusius ir savarankiškus vaikus, jaučiasi kur kas tvirčiau mąstydamos apie skyrybas su savo sutuoktiniu.

Šioje fazėje moterys pradeda domėtis savo netekėjusių draugių gyvenimu ir mąstyti, ar jos gyvena geriau. Anot Susan Sh.Barash, ši fazė daugelyje santuokų yra lemiama.

Receptas:
šioje fazėje vien tarpusavo pokalbiai gali ir nepadėti, verčiau apsilankykite pas santykių psichologą ir pabandykite išspręsti kilusias bėdas, jei tai dar įmanoma padaryti.

7 fazė: O gal skirtis jau neverta?


Šioje fazėje atsidūrusios poros, santuokoje pragyvenę nuo 15 iki 30 metų, pradeda gręžtis į savo sutuoktinį ir mąstyti, jog galbūt skirtis jau ir nebeverta. Tokias mintis dažniausiai pakiša sutuoktinių išsiskyrę ar jau našliais tapę draugai, kurie vis dėlto nėra tokie laimingi ir nerūpestingi, kaip sakė iš pradžių. O iš pasakojimų suprantate, kad vieninteliai likę jūsų amžiaus vyrai yra ne kokios būklės ir dažnai priklausomi nuo „Viagros“.

„Šią fazę pasiekusioms moterims itin tinka posakis: „su juo blogai, be jo – dar blogiau“, šioje fazėje komforto jausmas santuokoje ima viršų prieš norą išsiskirti.

Receptas: paklauskite savęs, ar jūsų vieniša geriausia draugė veikia jūsų sprendimus, kai ji pradeda entuziastingai kalbėti apie savo sudaužytos širdies reikalus.

8 fazė: Balansas


Šią fazę pasiekę sutuoktiniai kartu gyvena jau 30 ar 40 metų, tad dabar jau per vėlu bet kokioms manipuliacijoms ar žaidimams. Šioje fazėje jau išmokote priimti ir pripažinti tiek savo, tiek sutuoktinio stipriąsias ir silpnąsias vietas. Vis dėlto šioje fazėje santykius gali pakeisti gimę anūkai.

Receptas: būkite supratingi ir dėkingi savo vaikams už dovanotus anūkus. Palaikykite savo sutuoktinį ir padėkite jam prisitaikyti prie naujo gyvenimo iššūkio – buvimo seneliu.

9 fazė: Amžinai kartu


Kai sidabrinės ar auksinės vestuvių metinės jau ne už kalnų, sutuoktiniai pradeda suprasti, kokia svarbi yra pagarba vienas kitam, moterys šioje santuokos fazėje galiausiai išmoksta atleisti.

Ir nors finansiniai reikalai vis dar gali kelti nerimą, tačiau šios fazės sulaukę sutuoktiniai išmoksta į gyvenimą žvelgti kiek laisviau ir šių bėdų pernelyg nesureikšmina.

Receptas: vienas kitam būkite it saugumo tinklas, negrįžkite į praeitį ir nepermąstykite kažkada padarytų klaidų, pamirškite visus nesklandumus ir atleiskite savo sutuoktiniui bet kokias kadaise padarytas klaidas.

 


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla