Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kaip pamilti mylimo vyro vaiką? Konsultuoja psichologė Marija Vaštakė ir studentė Renata Uzialkaitė PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. balandžio 25, Ketvirtadienis, 11:42

Prieš dvejus metus sutikau nuostabų žmogų – didžiąją savo gyvenimo meilę. Deja, mano svajonės išsipildė ne su kaupu – visada troškau būti vienintele, su brangiu žmogumi dalintis pirmąja patirtimi.

Jis kartą jau buvo vedęs, iš pirmosios santuokos turi du vaikus, kuriuos labai myli ir jais rūpinasi. O aš juose įžvelgiu priešus, konkurentus, kartinančius mano laimę. Nors vaikai mane pamilo, jaučiuosi lyg piktoji pamotė – vengiu su jais susitikti, nuolat kovoju dėl savo mylimojo dėmesio, nervuojuosi, kad mes vaikus turime ir dar ilgai turėsime remti finansiškai.


Puikiai suvokiu, kad savo pasirinkimą jau padariau, todėl turėčiau ne kaltų ieškoti, o susitaikyti su esama situacija. Tačiau kaip atrasti tą vidinę ramybę, kaip susidraugauti su vaikais, kurie niekuo nekalti? Ašaros kaupiasi pagalvojus, kad kai turėsime savo vaikelį, jis man bus lyg stebuklas, o mano antrajai pusei – tiesiog eilinis vaikas. Neišgyvensime tos euforijos kartu.

Gali būti, kad dėmesiu ir meile nemoku dalintis dėl to, kad pati vyriškos meilės vaikystėje patyriau mažai – tėtis manimi nesirūpino. Labai norėjau sukurti darnią šeimą, kurios netemdytų jokie praeities šešėliai. Negaliu žiūrėti, kaip mano mylimas žmogus savo vaikus apkabina, kaip džiaugiasi juos matydamas ir glausdamas prie savęs. Tiesiog krauju širdis srūva. Tūkstantį kartų mąsčiau apie tai, kad turėčiau pasitraukti ir suteikti savo vyrui galimybę susirasti moterį, kuri būtų tolerantiška, mylėtų tuos vaikus lyg savus. Tačiau vis ieškau galimybių pakeisti savo pačios savijautą ir požiūrį. Ar tai įmanoma? Brigita.Psichologės MARIJOS VAŠTAKĖS komentarasPakeitus savo požiūrį, be jokios abejonės, pasikeistų ir savijauta. Reikia ieškoti būdų, kaip į savo draugo vaikus žiūrėti ne kaip į konkurentus, draugo „dėmesio vagis“, bet kaip į jo neatsiejamą gyvenimo dalį. Jausmai, kuriuos jis jaučia jums ir savo vaikams, yra skirtingi. Užduokite sau klausimą, ar tikrai konkuruojate su vaikais. O gal su jo buvusia žmona? Tai, kad jis bendrauja su savo vaikais, rodo, jog jis rūpestingas, dėmesingas tėvas. Toks jis bus ir tuomet, kai gims jūsų bendras vaikas. Jei kyla jausmų, kad draugas itin daug dėmesio ir finansų skiria vaikams, ir dėl to nukenčia jūsų santykiai, reikia apie tai kalbėti, o ne slėpti savyje.

Kalbant apie būsimą bendrą vaiką, aš abejoju, ar jis bus tiesiog „eilinis“ vaikas, ir draugas neišgyvens panašių jausmų kaip ir jūs. Jei kyla tokios abejonės, pasikalbėkite su juo apie tai, kaip jūs įsivaizduojate savo pirmagimio laukimą, gimimą, kokius jausmus tai jums kelia, paklauskite jo, ką jis jaučia ir išgyvena, pasidalinkite savo baimėmis.

Jūs priėmėte sprendimą – savo gyvenimą susieti su puikiu žmogumi, kaip jūs sakote, tačiau negalite priimti jo vaikų ir pirmos santuokos, baiminatės dėl jo jausmų jūsų būsimam pirmagimiui. Puiki proga tai spręsti jau dabar.

Studentės RENATOS UZIALKAITĖS komentaras


Aktoriaus Mariaus Jampolskio sužadėtinė Renata prisipažįsta – kai reikėjo susipažinti su jo šešerių metų sūnumi, mergina jaudinosi. „Galvojau, kad reiks ir liežuvį pasmailinti, ir įdėti daug pastangų, tačiau mūsų santykiai nuo pat pradžių susiklostė puikiai. Jis labai protingas ir savarankiškas vaikas, gal dėl to tarp mūsų jokių problemų ir nekilo. Nebendrauju su juo kaip su vaiku, mes – du lygiaverčiai žmonės“, – sako Renata.

Mergina teigia niekada nepastebėjusi, kad savo sūnui Marius skiria daugiau dėmesio nei jai. „Gal dėl to, jog puikiai suvokiu, kad Marius sūnų mato ne kasdien, todėl leidžiu jiems ilgiau pabūti dviese. Nepavydžiu, kai Marius sūnui prieš miegą skaito pasaką“, – sako R.Uzialkaitė.

Renatai nė nekiltų minties priekaištauti, kad Marius per daug pinigų skiria savo atžalai: „Juk pinigai ne mano. Marius juos uždirba, todėl ir gali pinigus leisti kur tik nori. Ir aš pati, užėjusi į parduotuvę ir pamačiusi kažką gražaus – marškinėlius ar bliuzoną – nuperku berniukui. Man tai malonu“, – šypsosi mergina.

Renata įsitikinusi – jų bendrą vaikelį Marius mylės ne ką mažiau nei sūnų iš pirmosios santuokos. „Poros, kuriose abu asmenys yra sukūrę pirmąją šeimą, susilaukia vaikelio, o po to ir antro. Nejaugi antras vaikelis atneša mažiau džiaugsmo nei pirmas?“, – retorišką klausimą užduoda R. Uzialkaitė.

Situaciją aptarė žurnalo „Laima“ konsultantė, psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos centro „InVito“ vadovė Marija Vaštakė, www.psichologo-konsultacija.lt

Norite pasitarti? Savo klausimus siųskite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla