Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Tyrimas – Lietuvoje prie savo vaikų rūko mažiau motinų nei kitose Rytų Europos šalyse PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. balandžio 15, Pirmadienis, 08:16

Lietuvoje prie savo vaikų rūko mažiau motinų nei kitose Rytų Europos šalyse, rodo įvairių šalių mokslininkų tiriamasis straipsnis, skelbiamas mokslo žurnale „Plos one“.
Duomenys apie tėvų rūkymo įpročius buvo gauti iš 2010 metų Europos mokyklinio amžiaus vaikų psichinės sveikatos tyrimo. Jame dalyvavo 6-11 metų amžiaus moksleiviai ir jų tėvai iš Vokietijos, Olandijos, Lietuvos, Rumunijos, Bulgarijos ir Turkijos. Pastarosios keturios šalys ir rytinė Vokietijos dalis apibrėžiamos kaip Rytų Europa, o Olandija ir Vakarų Vokietija - kaip Vakarų Europa.


Tyrimo duomenimis, Lietuvoje kasdien rūko gerokai mažiau motinų nei minėtose Rytų Europos šalyse. Lietuvoje kasdien rūko 17,3 proc., tuo metu Bulgarijoje - 47,9 proc., Rumunijoje - 33,2 proc., Turkijoje - 27,5 proc., Rytų Vokietijoje - 30,4 proc. vaikų turinčių moterų.

Kartais Lietuvoje rūko dar 12,6 proc. motinų, taigi bendras rūkančiųjų skaičius tarp vaikų turinčių moterų siekia apie 30 procentų. Tuo metu Bulgarijoje kasdien ir kartais rūko iš viso 57,6 proc., Rumunijoje - 39,4 proc., Turkijoje - 33,8 proc., Rytų Vokietijoje - 37,6 proc. mamų.

Lietuvoje didžioji dalis - 51,4 proc. - motinų nurodė niekad nerūkiusios, 18,7 proc. - rūkiusios praeityje.

Maždaug penktadalis (19,3 proc.) mamų Rytų Europos šalyse ir dešimtadalis (10 proc.) mamų Vakarų Europos šalyse rūko būdamos šalia savo vaikų. Tarp tėvų šie skaičiai siekė atitinkamai 24,5 ir 12,1 procento.

Lietuvoje apie rūkymą prie savo vaikų prisipažino mažiau motinų nei kitose tirtose Rytų Europos šalyse (10,8 proc.), o tėvų dalis nedaug skyrėsi nuo vidurkio ir siekė 22,6 procento.
 

Tuo metu kitose Rytų Europos šalyse mamos prie savo vaikų rūko dažniau: Bulgarijoje - 31,8 proc., Rumunijoje - 18,6 proc., Turkijoje - 12,1 proc., Rytų Vokietijoje - 20,2 procento.

Nepaisant to, mokslininkai teigia, kad Lietuvoje tabako kontrolė yra silpna. Tokios išvados prieitos vertinantis šalis pagal įgyvendinamų tabako kontrolės priemonių kiekį: kaina ir mokesčiai, draudimas rūkyti viešose vietose, visuomenės informavimas, rinkodaros reguliavimas, įspėjimai apie tabako žalą sveikatai ant tabako gaminių pakuočių, pagalbos metantiems rūkyti prieinamumas.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla