Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Galima apsieiti ir be žemės PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. balandžio 08, Pirmadienis, 07:44
Noriu pasidalyti patirtimi. Ne vienus metus kai kuriuos kambarinius augalus auginu hidroponiniu būdu – maistinguose tirpaluose, be dirvožemio. Man tai patinka, nes nereikia dažnai laistyti, purenti žemę. Taip auginami mano kaktusai klesti.
Auginant kaktusus šiuo būdu, reikia dviejų indų. Išorinis keraminis 1–3 l talpos indas gali būti glazūruotas, gražus, derantis prie interjero. Į jį pilamas maistingas tirpalas. Antrasis, vidinis, indas taip pat keraminis, bet mažesnis ir neglazūruotas. Apatinėje jo dalyje turi būti dvi eilės drenažinių skylučių. Į išorinį indą jis įstatomas taip, kad nesiektų dugno.

Auginant bet kuriuos augalus be žemės, reikia substrato, kuriame laikytųsi augalų šaknys. Substratas turi būti neutralus, nereaguojantis su maistingu tirpalu ir leidžiantis orui laisvai patekti į šaknis. Šią savybę turi žvyras, granito skalda, vermikulitas. Tam tikslui tinka ir keramzitas. Jis lengvas, birus, sterilus, puikiai praleidžia orą, vandenį. Jame gerai drėgsta augalų šaknys. Persodinti į keramzitą augalai nesužeidžiami, šaknų kaklelis neišlenda į paviršių, gerai įsišaknijusios šaknys apima visą substratą. Keramzitą verta naudoti dar ir todėl, kad jo nereikia dažnai dezinfekuoti.

Prieš sodinant augalus į substratą, nesvarbu, koks jis, tą substratą reikia pusę valandos pavirinti, kad žūtų visi kenkėjai ir ligų sukėlėjai. Verdančiame vandenyje ištirpsta nereikalingos druskos. Pavirintas substratas perplaunamas.

Kai augalą išimu iš vazono, nupurtau žemes ir būtinai nuplaunu šaknis. Geriausia augalus persodinti iš žemės į substratą hidroponiniu būdu pavasarį. Maistingo tirpalo atsargas reikia laikyti vėsioje patalpoje.

Birutė Kirdeikytė
 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla