Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

9 nešvariausios vietos jūsų virtuvėje PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. kovo 02, Šeštadienis, 08:15
Kaip manote, kur slepiasi klastingiausi mikrobai ir bakterijos jūsų virtuvėje? Tikriausiai nustebsite sužinoję, kokios 9 vietos jūsų virtuvėje yra pačios nešvariausios.
1. Virtuvės kriauklė

Čia randama milijonai patogenų arba kitaip ligų sukėlėjų, todėl kriauklės švarai būtina skirti išskirtinį dėmesį. Čia plaunate daugybę nešvarių maisto produktų ir kitų daiktų, tad mikrobai ir bakterijos dažnai lieka ant kriauklės sienelių ir čiaupo. Būtų gerai jei kriauklę vandeniu nuplautumėte po kiekvieno karto, kai plaunate mėsą, daržoves, augintinių indelius ir vieną kartą per dieną kriauklę išplautumėte itin kruopščiai.

2. Kempinė ir skudurėliai

Tarptautinė sveikatos organizacija nustatė, kad net 75 proc. žmonių namuose esančių kempinių ir skudurėlių galima rasti pavojingų bakterijų, tokių kaip E. koli. Jau po vienos dienos neišplautoje kempinėje arba skudurėlyje susikaupia pavojingų bakterijų, todėl jie turėtų būti plaunami arba keičiami kiekvieną dieną.

3. Jūsų rankos

Jei nenusiplaunate rankų palietę kiaušinių, mėsos, neplautų daržovių, jos tampa bakterijų ir mikrobų nešiotojomis. Gaminant maistą rankas būtina plauti reguliariai.

4. Kavos aparatas


Kavos aparate ne tik gaminama kava, bet ir padedama daugintis mikrobams, bakterijoms ir pelėsiams. Beveik pusėje retai valomų kavos aparatų randama pelėsio, kuris sukelia alergijas ir silpnina imunitetą. Patariama vieną kartą per mėnesį pripildyti vandens indą actu ir palaikyti apie pusvalandį. Tada atlikite kavos gaminimo ciklą su actu. Jis padės išvalyti kavos aparatą.

5. Pirkinių maišelis

Puiku, jei tausodami aplinką naudojatės daugkartiniais pirkinių maišeliais, bet nepamirškite jų plauti bent vieną kartą per savaitę, nes mokslininkų tyrimai parodė, kad daugiau nei pusėje randama pavojingų bakterijų, tarp jų ir e. koli.

6. Šaldytuvo ir spintelių rankenos bei šviesos jungiklis


Apie šaldytuvo ir spintelių rankenų bei šviesos jungiklių švarą susimąstoma rečiausiai, nes jie atrodo mažiausiai purvini. Tačiau būtent čia patenka visos bakterijos nuo rankų. Siūloma rankenas ir šviesos jungiklius valyti vieną kartą per savaitę.

7. Šiukšlių dėžė


Net jei šiukšlių dėžėje laikote maišelį arba rūšiuojate šiukšles ant pačios šiukšlių dėžės sparčiai dauginasi bakterijų ir mikrobų. Plaukite šiukšlių dėžę vieną kartą per savaitę.

8. Spintelių paviršiai


Nors spintelių paviršiai, ant kurių gaminame maistą, yra valomi nuolatos, čia susikaupia daugybė bakterijų nuo pirkinių maišelių, neplautų rankų ir maisto produktų, nešvarių skudurėlių ir kempinių, indų ir pan. Patariama kruopščiai dezinfekuoti paviršius kiekvieną kartą prieš gaminant maistą.

9. Mikrobangų krosnelė


Daugelis žmonių mano, kad mikrobangų krosnelė sunaikina visas bakterijas ir mikrobus, bet įdomu, kad gausu patogenų, kurie yra atsparūs mikrobangų krosnelės spinduliuotei. Mikrobangų krosnelę rekomenduojama valyti vieną kartą per savaitę.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla