Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Spalvingos puokščių idėjos. Kvieskime į namus pavasarį! PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. kovo 02, Šeštadienis, 09:37

Nors sinoptikai dar nepranašauja visiškos žiemos atomazgos ir už lango vis dar baltuoja sniegas, pasikviesti į namus pavasarį galite jau dabar – pačią pirmąją kalendorinio pavasario dieną. Įkurdinkite namuose ryškiaspalvių pavasario gėlių puokštę ar vazonėlį ir nuotaika namuose iškart pasikeis. Pasitikime šiltąjį sezoną spalvingai ir su šypsena!
Pavasariu dvelkiantys namai tiesiog neįsivaizduojami be svogūninių ankstyvųjų gėlių: tulpių, narcizų, hiacintų... Jei norite, kad akį jos džiugintų ilgai, verta pirkti ne skintas, o įkurdintas vazonėliuose.

 

Toms, kurios nori rezultato čia ir dabar, be abejo, geriausia rinktis jau pražydusias, o dar geriau pasipuošusias daugybe dar neprasiskleidusių pumpurų. Įstačiusios šias ryškiaspalves gėles į stilingus vazonėlius, galite nuostabiai papuošti namus.

Ankstyvosios pavasario gėlės neįnoringos. Jas lengva ir paprasta prižiūrėti. Geriausiai šios gėlės jaučiasi šviesioje vietoje, kurią nuolat lanko netiesioginiai saulės spinduliai, bet nėra karšta. Taigi vieta arti karšto radiatoriaus – ne pats geriausias pasirinkimas. Taip pat netiks ir tamsios kertės. Jei pastatysite vazonėlį su tokiomis gėlėmis vėsioje vietoje, jos greitai nustos žydėti ir ims merdėti.

Jei gerai prižiūrėsite, ankstyvosios gėlės žiedais džiugins porą savaičių, o gal ir mėnesį. Žemę vazonėliuose nuolat papurenkite ir palaistykite. Retkarčiais apsukite vazonėlį, kad gėlės būtų tiesios ir gražios. Galite kokį kartą patręšti skystomis universaliomis trąšomis.

Ką daryti su nužydėjusiais pavasario gėlių vazonais? Jei esate gėlių mylėtoja, tuomet neišmeskite jų. Kai nužydėję žiedai visiškai nuvys, nupjaukite juos – palikite tik žiedo stiebelį. Kol augalų lapeliai žaliuos, prižiūrėkite juos ir laistykite (antraip svogūnėliai numirs). Na, o kai visi lapai nunyks, atsargiai iškaskite svogūnėlius iš vazonėlio ir apdžiovinkite. Rudenį juos bus galima pasodinti lauke.

Nepamirškime dar vieno dalyko – ne už kalnų Velykos, tad jei norite per jas namų interjerą pagyvinti sodria velykine žolyte arba Velykų medeliu su prasprogusiomis forsitijos šakelėmis ar „kačiukais“, pats metas pamerkti jų į vazą. Žinoma, nepamirškite kartkartėmis rūpestingai keisti vandenį, taip pat šiek tiek patrumpinti kotelius.

Velykų žolė įprastai sėjama likus maždaug 3 savaitėms iki Velykų. Sėkite ją tankiai į žemę (galima netgi ir į vatą). Kol sudygs, laikykite šiltoje šviesioje vietoje (pvz., ant palangės). Žemė turi būti nuolat drėgna. Šią žolytę galite sodinti į įvairius vazonėlius, indelius, krepšelius, kevalus. Nuostabiai ir labai simboliškai atrodo kiaušinio lukštuose įkurdinta žolytė. Puikiai tinka papuošti Velykų stalą, šventines kompozicijas. Taip pat tai gali būti ir miela simbolinė dovanėlė geriems draugams ar artimiesiems. Kiaušinių lukštuose galite sudaiginti ir kitokių nuostabiai atrodančių žalumynų, pavyzdžiui, pipirinių.

 

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla