Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Mėsos patiekalai – priežastis, kodėl esame kokie esame PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2013 m. vasario 16, Šeštadienis, 16:05

Vegetariška, veganiška ar žaliavalgiška dieta yra daug sveikesnė, nei amerikietiška dieta, ir niekas to nenuginčys. Bet vadinti tokį racioną „natūraliu“ žmonėms turint galvoje mūsų evoliuciją yra šiek tiek per daug - tai įrodo du neseniai atlikti mokslininkų tyrimai. Mėsos patiekalai - privaloma mūsų dietos dalis.

Anot šių tyrimų, mėsos patiekalų valgymas ir apskritai mėsos kepimas ir padarė mus žmonėmis. Dėl to, kad valgome mėsą, per paskutinius keletą milijonų metų ženkliai išaugo mūsų smegenys (lyginant su mūsų protėviais).

Nors archeologai ir evoliuciją studijuojantys biologai tai teigia ne pirmą kartą, nauji tyrimai parodė, kad žmonių smegenims nebūtų buvę įmanoma taip evoliucionuoti valgant vien veganiškai ir mėsos patiekalai (jei juos galima taip pavadinti) buvo neatsiejama evoliucios dalis dar bent 1 milijonas metų prieš žmonijos aušrą.

 Ša, nesakykite to goriloms

Esminė šio tyrimo dalis yra pastebėjimas, kad dabartinio žmogaus smegenys suvartoja 20 procentų visos kūno energijos poilsio metu, dvigubai daugiau, nei bet kokių kitų primatų smegenys. Dažniausiai gamtoje pastebima, kad kuo didesnis gyvio kūnas, tuo didesnės ir smegenys. Tačiau žmonės turi išskirtinai dideles ir neuronų pilnas smegenis turint omeny mūsų kūno dydį, o, pavyzdžiui, gorilos, kurios yra tris kartus didesnės už žmones, turi mažesnes smegenis ir tris kartus mažiau neuronų. Kodėl?

To priežastis, panašu, yra tai, kad gorilos yra žoliaėdės. Gorilos turi valandų valandas valgyti tokį maistą, kad gautų pakankamai kalorijų išlaikyti savo didelei masei.

Brazilijos mokslininkai, vedami Rio de Žaneiro Valstybinio universiteto neurologės Suzanos Herculano-Houzel, apskaičiavo, kad norint padidinti primatų smegenų neuronų skaičių reikia maždaug 6 kalorijų kiekvienam milijardui neuronų.

„Kad goriloms išsivystytų žmogaus lygio smegenys, joms reiktų papildomų 733 kcal kasdien, o tai reikštų dar dvi papildomas valandas valgymo“ - teigia autoriai. „Gorilos ir taip praleidžia 80% savo tropikams būdingos 12 valandų ilgio dienos valgydamos.“

Pagal tyrėjų skaičiavimus, pirmykščiams žmonėms būtų reikėje žiaumoti visokiausius vaisius ir žoles daugiau nei devynias valandas per dieną, kad gautų pakankamai kalorijų. Tad praktiškai neįmanoma, kad mėsos patiekalai nebūtų buvę įtraukti į pirmykščio žmogaus dietą.

„Keptas maistas leidžia valgyti kai kuriuos produktus ištisus metus. Beje, kepant mėsą ir daržoves išsiskiria daugiau maisto medžiagų ir kalorijų“ – sakė S. Herculano-Houzel. „Apskritai kalbant galima daryti išvadą, kad išgyventi valgant vien žaliavalgiškai ar veganiškai dabartiniam žmogui yra įmanoma, tačiau yra labai didelė tikimybė, kad tai būtų buvę neįmanoma mūsų ankstyviesiems protėviams.“

Mokslininkai taip pat nustatė viršutinę ribą, iki kurios galėjo augti pirmykščių žmonių smegenys valgant žalią maistą. Tačiau tyrėjams nepavyko nustatyti, kokiu istoriniu laikmečiu žmonės pradėjo kepti maistą kasdien. Tai galėjo prasidėti prieš 250 000 metų, kai žmonių smegenys jau buvo praktiškai išsivysčiusios iki dabartinio lygio, ką pagrindžia archeologiniai radiniai, arba prieš 800 000 metų, kai prasidejo drastiškiausias smegenų augimo etapas, tačiau apie jį mokslininkai turi labai mažai informacijos.

Nesupraskite klaidingai, daržoves valgyti sveika

Mokslininkų išvados, jų pačių teigimu, tik siūlo labai tikėtiną versiją, kad mėsos patiekalai ir keptas maistas buvo esminis faktorius žmonių smegenų vystymesi, bet jokiu būdu neteigia, kad ji šimtu procentų teisinga.

Gerai išvystyta maisto pramonė, šaldytuvai ir kiti veiksniai leidžia mums be problemų maitintis vegetariškai ar veganiškai visus metus. Turint omenyje ir tai, kiek įprastai žmonės suvalgo riebalais persotintų mėsos patiekalų ir kitų produktų, žaliavalgiška dieta daugumai mūsų būtų daug sveikesnis pasirinkimas, nei tai, ką valgome įprastai.

Tačiau abi į kraštutinumus linkusios pusės – beatodairiški mėsos valgytojai ir žaliavalgiai veganai – turėtų prisiminti, kad daugelis vadinamųjų „natūraliųjų“ produktų buvo sukurti šiame šimtmetyje, pradedant pašarais šeriamų gyvulių mėsa ir baigiant genetiškai modifikuotomis, prieš tai dėl savo plonumo Karalienės Anos nėriniais vadintomis, morkomis.

Yra daugybė su sveikata ir ekologija susijusių priežasčių tapti vegetaru, veganu ar išvis atsisakyti kaip nors perdirbto maisto, tačiau evoliucija į šią kategoriją neįsipaišo.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla