Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kaip auklėti vyresnio amžiaus vaikus PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. sausio 27, Sekmadienis, 09:40

Pamenate tuos laikus, kai jūsų 2 metų vaikas nenorėdavo jūsų klausyti ir krisdavo ant žemės klykdamas?

Žinoma, toks elgesys sukeldavo jums rūpesčių ir gėdos, bet su mažaisiais lengva susitarti, tereikia kantrybės. Tačiau vyresni vaikai kur kas protingesni, todėl jų auklėjimas sudėtingesnis.
Daugelis vyresnių vaikų tėvų pritartų, kad su mažesniais vaikais susitarti lengviau. Vyresni vaikai protingesni, sudėtingesni ir emociškai stipresni.


Jie moka kalbėti užuominomis, argumentais įrodyti savo teiginių teisingumą ir jie mėgsta diskutuoti. Vyresnio amžiaus vaiko auklėjimas gali tapti sudėtingu ir varginančiu psichologiniu karu, kurį nebūtinai laimi suaugusieji. Kyla klausimas, kaip veiksmingai auklėti vyresnio amžiaus vaikus ir ar tai įmanoma?

· Bendradarbiaukite


Nepamirškite, kad jūsų žodis yra svarbiausias, bet vyresni vaikai yra protingi ir išmanūs, todėl stenkitės jiems ne vadovauti, o skatinkite bendradarbiauti. Pavyzdžiui, jūsų sūnus ar dukra eina vėlai miegoti, todėl rytinis kėlimasis į mokyklą tampa tikra kančia. Sakykite: „Pastebėjau, kad gerai neišsimiegi, todėl kenčia tavo sveikata, mokslai ir laisvalaikis. Noriu, kad gerai išsimiegotum. Tavo kūnui reikia pailsėti, kad jis augtų ir būtų energingas dienomis. Ką galėtume sutarti, kad geriau išsimiegotum?“ Vaikai linkę maištauti prieš griežtą auklėjimą, bet jie nenori sugriauti tėvų pasitikėjimo ir nuvilti lūkesčių. Taip pat vaikams patinka, kai jie įtraukiami į problemos sprendimą.

· Aiškiai ir atvirai išdėstykite savo lūkesčius


Žinoma, vaikai supranta, kad tėvai iš jų tikisi gero elgesio, bet „geras elgesys“ abstrakti sąvoka, o patirtis rodo, kad ir netinkamas elgesys kartais gali būti pateisinamas. Reiktų su vaiku atvirai pasikalbėti apie jūsų lūkesčius, pasitelkti pavyzdžius, kada jvaikas pateisino jūsų viltis, o kada ir kodėl nuvylė. Kalbėdami apie savo lūkesčius nepamirškite, kad negalite tikėtis iš atžalos to, ko patys nedarote.

· Būkite dėmesingi ir rūpestingi

 

Jūs geriausiai pažįstate savo vaiką, tad galite nuspėti, kokią reakciją jam gali sukelti sudėtingos situacijos: prisitaikymas naujoje mokykloje, pykčiai su draugais ir bendraamžiais, mokymosi sunkumai ir pan. Nesutelkite dėmesio į neigiamą elgesį, kurį išprovokuoja tikrosios problemos. Jei vaikas dėl pykčių su draugais, apleido mokslus, kalbėkitės su juo apie draugus, o ne mokslus. Vaikas įvertins jūsų įžvalgumą ir labiau pasitikės jūsų patarimais. Pokalbiams parinkite ramias akimirkas, sukurkite jaukią ir draugišką atmosferą.

· Mokykite vaiką, kaip įveikti neigiamas emocijas


Užuot nustatę griežtas taisykles, kurios draustų vaikui pasiduoti neigiamoms emocijoms, išmokykite veiksmingų būdų, kaip neigiamas emocijas nugalėti: kvėpavimo ir jogos pratimų, meditacijos, dėmesio nukreipimo metod

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla