Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kiti laikai – kitos mados PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. sausio 13, Sekmadienis, 09:15

Egzistuoja daugybė šiuolaikinių namų ir butų interjero mitų, kurie praeityje gal ir buvo reikšmingi, bet tik ne šiandien. Kuriant modernų interjero dizainą neprivalu paklusti taisyklėms, kurių anksčiau buvo griežtai paisoma.

Pavyzdys gamtoje
Buvo metas, kai manyta, jog interjere negalima derinti kai kurių spalvų. Esą, ryškios ir griežtos spalvos, tokios kaip raudona ar geltona, tarsi pjaunasi ir sukuria nejaukią erdvę. Realybė sako ką kita: tokia spalvų kombinacija egzistuoja gamtoje.

Leidžiantis saulei geltono dangaus fone labai gražiai atrodo įvairių spalvų gėlės. Vadinasi, šios spalvos viena su kita puikiai dera ir gerai atrodo. Tačiau interjero dizaineriai pataria spalvas parinkti taip, kad kambaryje viena jų turėtų dominuoti, o kitos būtų tik akcentai. Jei sienos miegamajame ryškiai rausvos, pereinančios į oranžinę ar rusvą, kilimas turėtų būti pilkas, kitos kambario detalės baltos ar pilkšvos. Jos neutralizuotų bendrą ryškumą. Pilka gali būti ir lovatiesė.


Efektinga kombinacija


Mėlynos ir žalios spalvos derinys taip pat buvo laikytas nevykusiu. Nors daug kas pasakytų, kad mėlyna ir žalia spalvos yra tikros priešininkės, iš tiesų žalia spalva atsirado iš mėlynos, pastarąją sumaišius su geltona, o tai, anot specialistų, jau šį tą reiškia. Ši spalvų kombinacija itin efektinga, tad ją renkasi drąsios asmenybės, nebijančios iššūkių. Patariama pasirinkti tik du šių spalvų atspalvius, kurie bus derinami, bet reikia vengti itin tamsių šių spalvų tonų, nes tai sukuria slogią ir niūrią atmosferą. Jei derinama šviesiai žalia ir mėlyna, galima sukurti jaukią, raminančią aplinką.

Juoda spalva vaikų kambariui


Retas vaikų kambaryje įsivaizduoja juodą spalvą. Tačiau kuriantys modernius interjerus tikina, kad šios spalvos be reikalo baiminamasi. Neaišku, iš kur kilo ši nuomonė ar baimė dažyti vaikų kambarį juodai. Interjero dizaineriai pataria atsikratyti nepagrįstų prietarų ir nebijoti eksperimentuoti. Dauguma tėvų įsitikinę, kad vaikų kambarys turi būti tik pastelinių spalvų. Iš tikrųjų juoda ir pilka spalvos puikiai tinka kuriant jaukų ir šiltą vaikų kambario interjerą. Sukurti jaukų interjerą naudojant juodą, baltą ir šių spalvų atspalvius pavyks dažant sienas vertikaliomis penkių pereinamų spalvų (nuo juodos iki baltos) juostomis. Taip nudažytas kambarys atrodys aukštesnis ir gilesnis. Prie sienų reikėtų priderinti panašių atspalvių žaliuzes. Tokiam vaikų kambariui puikiai tiks rudi ar balti mediniai baldai. Žaismingą interjerą padės sukurti ryškesnių spalvų akcentai: pagalvės, antklodės, kėdes, žaislai ir kt.

Galima suderinti

Tradicinio ir šiuolaikinio interjero derinys tinka tiems, kas negali apsispręsti ir išsirinkti kurį nors vieną šiuolaikinį arba tradicinį interjero dizainą. Tada galima pabandyti suderinti juos abu. Šių dviejų stilių derinimas gali būti labai kūrybiškas: šiuolaikinio dizaino paprastumas, organizuotumas ir tvarka puikiai dera su tradicinių detalių rafinuotumu. Dauguma gyvena tradicinėje aplinkoje, bet tik nedaugelis išdrįsta ją pakeisti pridėdami šiuolaikinių detalių.

Pakeiskite tradicinę kambario kėdę šiuolaikine arba papuoškite ją moderniomis detalėmis. Viena naujausių interjero dekoravimo tendencijų yra baroko stiliaus baldų, apšvietimo ir veidrodžių atnaujinimas. Įmantrios tradicinio baroko ar rokoko stiliaus linijos yra unikalios, tad kodėl nesuteikti joms kito, naujoviško ir minimalistinio įvaizdžio?

Patarimai, kaip derinti šiuolaikinį ir tradicinį interjero dizainą:

• Niekada nereikia jų derinti 50 : 50 proc. santykiu. Kambaryje turėtų vyrauti kuris nors vienas stilius.

• Jei modernų kambarį ketinate dekoruoti puošniais tradiciniais elementais, darykite tai panaudodami meno kūrinius. Jie bus svarbiausi kambaryje.

• Interjero stilius derinkite pagal spalvą, raštą, modelį.

• Stenkitės, kad viena kambario dalis nebūtų šiuolaikiška, o kita – tradicinė. Pasitelkite vaizduotę ir išdėliokite detales visoje kambario erdvėje.

 

 Nijolė Baronienė

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla