Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Didžiosios Britanijos mokslininkai paneigė mitą, kad cigaretės mažina stresą PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2013 m. sausio 03, Ketvirtadienis, 07:06
Po Naujųjų metų prisižadėjote sau mesti rūkyti? Dabar tai padaryti būtų pats laikas. Didžiosios Britanijos mokslininkai sugriovė populiarų mitą, kad rūkymas padeda atsikratyti streso.
Britų mokslininkai išmatavo 500 rūkalių streso lygį prieš jiems metant rūkyti ir po metimo. Tyrime dalyvavę asmenys turėjo atsisakyti rūkymo naudodami nikotino pleistrus ir du kartus per mėnesį dalyvaudami grupės susitikime, praneša „The Dailymail“.

Praėjus 6 mėnesiams nuo tyrimo pradžios kai kuriems dalyviams nepavyko visiškai atsisakyti rūkymo, todėl jie jautė kur kas didesnį stresą nei tyrimo pradžioje. Tuo tarpu metusiems rūkyti streso lygis pastebimai sumažėjo.

„Įsitikinimas, kad rūkymas sumažina stresą, yra nepaprastai paplitęs, tačiau beveik visais atvejais yra klaidingas. Iš tiesų viskas yra atvirkščiai, kaip tik pats rūkymas sukelia stresą“, – tikino Oksfordo universiteto profesorius.

Mokslininkai vis dėlto nėra tikri, kodėl žmonės, kuriems nepavyko mesti rūkyti, jautė didesnį stresą nei tyrimo pradžioje. Manoma, kad taip yra dėl to, jog šie asmenys susimąstė, kokią stiprią žalą jų organizmui daro rūkymas, ir nesugebėjimas atsikratyti šio įpročio juos tik dar labiau sunervino.


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla