Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

10 patarimų, kaip išsaugoti baltus dantis PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. lapkričio 22, Ketvirtadienis, 09:16
Kad atrodytumėte nepriekaištingai, būtina skirti laiko ne tik makiažui, šukuosenai, bet ir dantų priežiūrai, juk šypsena – gražiausia mūsų puošmena. Štai keli odontologų patarimai, kuriais pravartu vadovautis, jei norite išsaugoti natūralų dantų baltumą.


1. Nepiktnaudžiaukite raudonuoju vynu


Mėgstančiosios dažnai paskanauti šio gėrimo greičiausiai žino, kad nuo raudonojo vyno gali pakisti dantų spalva, atsirasti negražių tamsių dėmių. Taigi ilgainiui, jei neskiriate pakankamai dėmesio dantų priežiūrai, jie iš tiesų gali atrodyti prastai. Tad jei išgėrėte raudonojo vyno, stenkitės praskalauti burną vandeniu ar išsivalyti dantis.

2. Meskite rūkyti


Brangiai kainuojantis įprotis grasina ne tik nemaloniu burnos kvapu, bet ir pageltusiais dantimis, o jei dar turite ilgalaikį rūkalės stažą... Tuomet dantų emalis pradeda trūkinėti, o įtrūkiuose, žinia, kaupiasi apnašos, dantys silpnėja ir, bėgant laikui, netgi gali pradėti kristi...

3. Kava ir arbata? Vertėtų nepadauginti


Įprasta juodoji arbata ir daugelio dievinama kava iš tiesų dantų baltumui daro meškos paslaugą: itin daug vartojant šių gėrimų, dantys tamsėja, atsiranda apnašų. Taigi šiais karštais gėrimais geriau mėgautis saikingai, o juodąją arbatą galima pakeisti žaliąja ar žolelių.

4. Naudokite burnos skalavimo skystį


Po kiekvieno valgio odontologai pataria praskalauti burną. Tam rinktis galite įvairiausius burnos skalavimo skysčius, pavyzdžiui, pasižyminčius balinamuoju poveikiu, apsaugančius nuo bakterijų ir dėmių susidarymo. Jei esate natūralumo gerbėjos, galite vadovautis liaudišku patarimu – patrinti dantis citrinos griežinėliu.

5. Valykite dantis po kiekvieno valgio


Jeigu turite tam galimybę – pasinaudokite. Specialistai valyti dantis pataria praėjus nors valandai po valgio – esą tuo metu seilės neutralizuoja maiste esančias rūgštis.

6. Naudokite dantų siūlą


Tarpdančiuose kaupiasi daugybė apnašų, todėl jeigu jų tinkamai nepašalinate, apnašų ir toliau tik daugėja. Galiausiai tarpdančiai patamsėja, atrodo ypač negražiai. Be to, kruopšti dantų priežiūra padeda išvengti dantenų ligų ir ėduonies.

7. Pasirinkite tinkamą lūpdažių atspalvį


Dėl gerai parinktų lūpų dažų jūsų dantys gali atrodyti baltesni. Pasak specialistų, reikėtų vengti ryškiai rožinės – ji tik paryškina netobulą dantų spalvą.

8. Dantų šepetėlį keiskite kas tris mėnesius

Norėdamos išsaugoti sveikus ir baltus dantis, netingėkite kas tris mėnesius keisti dantų šepetėlį, mat kuo ilgiau jį naudojate, tuo prasčiau nuo dantų ir dantenų pašalinamos apnašos. O ką jau kalbėti apie tai, kad pasenusiame dantų šepetėlyje ima kauptis bakterijos...

9. Balinote dantis? Venkite tamsaus maisto


Įvairiausi gėrimai, tokie kaip kava, arbata, tamsūs gazuoti gėrimai, actas, kečupas ir t. t., gali palikti dėmių ant jūsų dantų, ypač jei juos vartojate po dantų balinimo procedūros.

10. Valgykite traškų maistą


Obuoliai, morkos, salierai turi natūralių valomųjų dalelių ir padeda pašalinti dantų dėmes ir apnašas. Be to, nekenkia emaliui. 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla