Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Medus – puiki priemonė, metant svorį PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. spalio 12, Penktadienis, 07:37

Galime pasidžiaugti, jog šiuolaikinis žmogus tarsi grįžta prie žemės ir gamtos. Šių dienų pamišimą dėl savame kaime, darže, sode užaugintų gėrybių ar miške prisirinktų uogų ir grybų, iš bičių pririnkto natūralaus medaus galime laikyti tiesiog mada, išsigalvojimu.

Vis dėlto žmogui svarbi jo sveikata, jam rūpi, kad ateinančios kartos mokėtų pasirinkti gerą, sveikesnį produktą. Tikriausiai į klausimą, kas sveikiau: cukrus ar medus, atsakysime medus, tačiau ar tikrai visada pasirenkame jį?


Vietoje ledinuko – šaukštelis medaus?

Kodėl gi ne? Jau nuo vaikystės galima rodyti vaikui sveiką maisto grandinės kelią. Suvalgytas medaus šaukštelis vaikui bus ir kaip desertas, ir kaip vaistas, stiprinantis imunitetą bei saugantis nuo peršalimo ligų. Žinoma, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ar vaikas nealergiškas bičių produktams.

Kodėl medus sveikiau už cukrų?

Meduje yra apie 90 proc. monosacharidų (gliukozė, fruktozė ir t.t.) – tai jau suskaidytas cukrus.

Mūsų organizmui nebereikia vargti ir skaidyti jo, jis gali tiesiogiai įsisavinti medaus savybes. Saldinant arbatą, medaus įdedama mažiau nei cukraus, o saldumo pojūtis – didesnis dėl gliukozės ir fruktozės.
 

Taip pat medus yra mažiau kaloringas nei cukrus: 100 g medaus yra apie 300–320 kcal., cukruje – 400 kcal. Taigi, medų gali rinktis sportuojantys, dietų besilaikantys žmonės.

Kuo medus naudingas mūsų organizmui?

Meduje – daug mikroelementų ir fermentų. Apie 90 proc. sudaro monosacharidai (gliukozė, fruktozė ir t.t.), o likusi dalis – disacharifai (cukrus). Skaidant fermentams medų, mūsų organizme išskiriamas laisvas vandenilis ir deguonis, kurie naikina bakterijas ir virusus, todėl prisideda prie mūsų imuniteto prieš užkrečiamas ligas.

Medaus pagrindinės gydomos savybės yra fermentuose (diastazės skaičius) ir mikroelementuose, kurie yra natūralūs ir 100 proc. įsisavinami. Vitaminų ir maisto papildų piliulėse esančius mikroelementus organizmas pasisavina tik 5–15 proc.

Kokie kiti bičių produktai galėtų būti mūsų sveikos gyvensenos pagalbininkai?

Žiedadulkės – baltymų šaltinis. Bičių duona – baltymai, fermentai. Pikis (propolis) – antibakterinis produktas. Bičių pienelis – hormoninis produktas nuo 100 negalavimų. Bičių nuodai (įgėlimas) skystina kraują, gydo sąnarių, raumenų uždegimus ir t.t.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla