Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Prancūzijos mokslininkų tyrimas skatina susirūpinti ir lietuvius PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. rugsėjo 21, Penktadienis, 12:04

Nors Prancūzijos mokslininkai įrodė, kad žiurkės, dvejus metus maitintos amerikiečių firmos "Monsanto" genetiškai modifikuotais kukurūzais (GMO), susirgo vėžiu - jų organizmuose išsivystė milžiniški navikai, genetiškai modifikuotus "Monsanto" kukurūzus Europos Komisija leido pirkti ir auginti Europoje, aiškindama, kad nėra jokių mokslinių įrodymų, jog tokia produkcija gali pakenkti žmogaus sveikatai.


ES skatina auginti iš viso 29 genetiškai modifikuotus augalus, skirtus maistui ir pašarams.

 Lietuvoje kol kas nėra išduotas nė vienas leidimas auginti genetiškai modifikuotus augalus, bet maistas ir pašarai su GMO plinta nestabdomi, skelbia „Respublika“.
Prie Aplinkos ministerijos įkurto GMO ekspertų komiteto narė, Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Mikrobiologijos ir biotechnologijos katedros vedėja dr. Lilija Kalėdienė ragino nepainioti maisto produktų, pagamintų naudojant GMO, su pačiais GMO, mat, pasak jos, "genas visada įterpiamas į baltymą, taigi genetiškai modifikuoti gali būti tik baltymai, o ne aliejus, krakmolas ar cukrus".
 
 Genetiškai modifikuotų baltymų esama daugiau kaip 50 proc. Lietuvoje pagamintų pašarų.

"Galimybė genetinėms modifikacijoms pakliūti žmogui per gyvūno mėsą yra tik teorinė, bet yra kita, daug realesnė, nes pašarai su genetiškai modifikuotais baltymais keliauja per visą Lietuvos teritoriją, ir nėra aiškių apribojimų, - teigė L.Kalėdienė. - Taip susidaro paradoksali situacija: moksliniai tyrimai su GMO lauko sąlygomis negalimi, o pašarai su GMO naudojami laisvai".

Pašarų saugumą ir kokybę kontroliuojančios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, šiemet iš trečiųjų šalių į Lietuvą buvo įvežta 4 097 siuntos pašarų, 24 iš jų buvo su GMO, tačiau pasak VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiojo veterinarijos gydytojo valstybinio veterinarijos inspektoriaus Ernesto Griškos, iš ne ES šalių įvežami pašarai ir jų žaliava visada tikrinama, ar juose esančios genetiškai modifikuotos sojos yra tų tipų, kurie leidžiami pagal ES reglamentą. "Šiemet buvo paimti 8 mėginiai, nė viename neleistinų GMO tipų neaptikta", - aiškino inspektorius.

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla