Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Ką daryti su priešais? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. rugsėjo 02, Sekmadienis, 08:59

Būna dienų lyg tyčia: susierzinau, supykau, pasijutau sumautai. Priežastis? Ne taip jau svarbu. Visų mūsų gyvenime pasitaiko tokių akimirkų, kai tenka perkratyti įvairiausias pagundas. Ką daryti su žmogumi, kuris sunervino?
•    Pribaigti žodžiais?
•    Iškoneveikti?
•    Duoti durniui kelią, kaip moko liaudies išmintis?
•    Ignoruoti?
•    Leisti tam šmikiui ar tai drugeliu taip ir nevirtusiai lervai sugadinti tavo nuostabią dieną?
•    Sukelti isteriją ir išsilieti ant visų iš eilės?


Oi kiek daug pagundų! Taip, būtent - pagundų. Nes jei paklausyčiau vienos savo draugės, kurios galva pramušta ajurvedos ir jogos išmintimi, tai turėčiau tiesiog nusišypsoti, priimti tą žmogų kaip savo likimo pamoką ir... gyventi sau palaimingoje zen ramybėje, harmonijoje su pasauliu, kuris, deja (o gal - laimė?) nėra tobulas ir niekada nebus. Arba ne, klystu, ta bičiulė sako, kad pasaulis - tobulas. Ir netgi mes, įskaitant tuos šmikius ir lervas, tobuli. Tik štai nenugludinam, neištobulinam savo emocijų ir savo jausmų.

Todėl kur kas lengviau aprėkti nei nutylėti, tuo pat metu nepuoselėjant piktų minčių ir keršto planų. Todėl kur kas lengviau, užuot tiesiog ignoravus tai, kas nepatinka, lįsti tiems, kurie nepatinka, į akis ir įrodinėti savas tiesas. O paskui rautis plaukus dėl dar vienos nesėkmės - po galais, tas šmikis/ta lerva ne tik kad niekšai - jie dar ir kvaili! Nes nesupranta manęs, tokios protingos ir žavios.

Tai va, šį vakarą ir sėdžiu balkone su taure vyno ir smilkstančia cigarete. Pusę dienos nervinausi, kad pasaulyje egzistuoja viena kvaiša, o kitą pusę dienos galvojau, ką atsakyti kitai draugei, nepraktikuojančiai jokių ajurvedų, kuri, man pasiguodus dėl savo bėdų, išmintingai užklausė: o kodėl tu tai personai suteiki tiek garbės apie ją galvodama kiaurą pusdienį, kai ji turėtų būti tau dzin? Žinotų, kiek dėmesio nusipelnė, dabar tikriausiai šokinėtų iš laimės!

 Na va, ir susigaudyk dabar, žmogau, kaip čia padarius taip, kad ir tavo emocinės bangos nurimtų, ir tam anam, nė sudilusio skatiko nevertam žmogui, neskirtum savo dėmesio, laiko ir apskritai jokių jausmų.

Hamletiškas klausimas. Ir Sizifo atkaklumo verta užduotis. Bet gal pamėginkime ją išspręsti? Tikriausiai turėčiau atsisėsti lotoso poza ir valandėlę-kitą pazvimbti tą m
agiškąjį "Ommmmmm". Bet meditacijos neišmoksi per vieną pusdienį. O rezultato norisi jau dabar.

Žvelgiu į žvaigždėtą dangų, įkvepiu gaivaus vakaro oro... Palaiminga ramybė ir taika su pasauliu dar neužplūdo. Mintimis įsivaizduoju, kaip kažkas, kas mane sunervino, slysteli ant banano žievės. Nusišypsau.
Susiplėšo ką tik nusipirktas pėdkelnes. Irgi neblogai. Važiuojam!
Nusišneka ką nors visiškai ne į temą.
Stukteli kakta į stiklines duris.
Išsitepa dažais savo mėgstamiausius džinsus.
Pameta mobilųjį su visais kontaktais.
Tris kartus suveda blogą PIN bankomate.
Ima beviltiškai žagsėti paskaitoje.
Apsipila raudonu vynu baltą palaidinę.
Atsisėda ant ką tik išdažyto suoliuko.
Nuvirsta aukštyn kojom nuo biuro kėdės.

Keista... darosi geriau... ir linksmiau. Ir bent jau jaučiu, kad toks mano dėmesys vertas visų tų smulkių bet užknisančių šunybių, kurių tam žmogui linkiu iš visos širdies.

Ką gi, balkone darosi vėsu, metas į kambarį. Jaučiuosi ramiau, tegul ir be meditacijos. Nors gal tai - savotiška meditacija, tik ne zen, o jau dzin?

Viskas, gesinu cigaretę, metu neigiamas emocijas iš galvos. Mintimis siunčiu savo sugalvotus kvailus palinkėjimus į dausas. Tikiu, kad jie vienaip ar kitaip pasieks tikrąjį adresatą. O visiems kitiems, kurie manęs neužkniso, linkiu tobulo savaitgalio!

 

Eli.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla