Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kaip sužinoti, ar jus seka? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. rugpjūčio 27, Pirmadienis, 06:40

Fizinis sekimas yra vienas iš šnipinėjimo metodų. Fizinio sekimo paskirtis – rinkti ir fiksuoti informaciją apie sekamą objektą.

Šis metodas yra efektyvus ir informatyvus. Taip sekliai nustato sekamo objekto ryšius, elgesį, poelgius, silpnąsias vietas.

Fizinis sekimas Lietuvoje yra labai paplitęs. Internete galima rasti skelbimų, siūlančių sekimo paslaugas. Privatūs asmenys sekimo paslaugomis naudojasi siekdami nustatyti sugyventinio ar sutuoktinio ištikimybę.

 

Bendrovės ar kitos organizacijos sekimo paslaugomis naudojasi siekdamos surinkti kompromituojančią informaciją apie konkurentus ar oponentus. Jeigu verslininkas turi kokių nors elgesio nukrypimų nuo etikos, moralės normų, tai vėliau ar anksčiau padedant sekimui šie nukrypimai bus nustatyti ir užfiksuoti.

Fizinio sekimo paslaugos yra brangios. Neverta samdyti brigados seklių savaitei ar mėnesiui, nes tai kainuos dešimtis tūkstančių litų. Reikia gerai žinoti, kada yra tas ypatingas laikas, kuriuo metu jus dominantis objektas amoraliai elgsis ar susitiks su nusikalstamo pasaulio ar kitais jį galinčiais sukompromituoti asmenimis.

Fizinis sekimas yra paprasčiausias vaikščiojimas paskui objektą. Visko fiksavimas fotografuojant ar filmuojant. Dabartinė speciali technika leidžia sekliams per atstumą daryti garso įrašus.

Sekimo būdai yra du – stacionarus ir mobilus.

Stacionarus sekimas.

Stacionarus sekimas ar tam tikros vietos stebėjimas yra vykdomas iš posto. Tai gali būti nuomojamas butas, patalpos biure, parduotuvėje ar kitose negyvenamosiose patalpose. Stebėjimas taip pat gali būti vykdomas iš automobilio ar paprasčiausiai lauke. Svarbiausi reikalavimai šiam sekimo būdui yra du. Pirmas: negalima išsiskirti iš aplinkos ir sukelti įtarimų aplinkiniams. Antra: jūsų stebima teritorija turi puikiai matytis.
 

Šį sekimo būdą sudėtinga atpažinti. Už saugumą atsakingi darbuotojai privalo reguliariai ir detaliai ištirti jus supančią aplinką ir vietas, kuriose gali būti sekimo postai. Jeigu randate stacionaraus sekimo požymius, nedelsiant reikia atlikti išsamesnį tyrimą. Požymiai yra šie:

· Aikštelėje stovintis automobilis su žmonėmis. Automobilis stovės toje vietoje, iš kurios gerai matysis jūsų namo laiptinė, jūsų biuras ar kita vieta, kurioje jūs lankotės. Automobilyje mėtysis laikraščiai, žurnalai, termosas, maistas ir drabužiai.

· Nepažįstami ir nematyti žmonės. Jie gali ilgai sėdėti kavinėje apsimesdami, jog skaito laikraštį, nors iš tikrųjų stebi jūsų biurą, gali būti parduotuvėje, nieko nepirkti, o tik žiūrėti pro langus į jūsų biurą, gali būti vairuotojas, pasistatęs automobilį taip, kad gerai matytų jūsų biurą ir esą kažko laukti, gali ant suolelio sėdėti pagyvenusios moterys ir kalbėtis. Juos visus vienija bendras uždavinys – stebėti jūsų biurą. Jų žvilgsnis visada bus nukreiptas į stebimą objektą.

· Nepažįstami ir nematyti žmonės, kurie pradės blaškytis, jaudintis, skambins telefonu, žodžiu, bus aktyvūs tuo momentu, kai jūs išeisite iš jų stebimo objekto. Jums išvykus, jie taip pat pasišalins.

· Nustatote faktą, kad nepažįstami žmonės domėjosi šalia jūsų objekto esančiais apleistais namais, namų palėpėmis ir kitomis tinkamomis stebėjimui vietomis.

· Priešais jūsų butą ar biurą esančio kito buto langai yra nuolat užskleisti.

Patartina draugiškai gyventi su kaimynais. Dažnai su jais bendrauti. Jie gali įspėti jus apie slampinėjančius neaiškius tipus.

Mobilus sekimas.

Mobilus sekimo būdas – kai sekliai vaikščioja, važinėja automobiliais ar visuomeniniu transportu paskui sekamą objektą. Seka dažniausiai keli sekliai. Pagrindiniai reikalavimai jiems – neišskirti iš aplinkos, būti vidutinio sudėjimo, be jokių žymių ant kūno dalių. Jie turi būti apsirengę taip pat neišsiskiriančiai. Sekliai dažniausiai viršutinius drabužius (megztinius, marškinius, striukes) keičia, kad būtų sunkiau juos atpažinti. Sekliai naudoja įvairią maskuotę – klijuoja barzdas, ūsus, užsideda perukus ir t. t.

Jeigu sekimas vyksta pėsčiomis, tai svarbiausias jūsų tikslas yra kelis kartus skirtingose vietose identifikuoti tą patį asmenį. Atpažinti seklius gali padėti šie metodai:

· Gatvėse esantys veidrodžiai, didelės vitrinos. Į jas pažiūrėję matysite, kas vyksta jums už nugaros.

· Reikia užeiti į parduotuves. Iš jų turėsite puikią galimybę stebėti, kas vyksta lauke.

· Netikėtai atsisukite ir apžiūrėkite visus einančius iš paskos. Aišku, atsisukimas turi būti natūralus ir sekliams nesukelti įtarimų. Tai galite padaryti pereidami gatvę, nes pažiūrite į abi puses, norėdami įsitikinti, kad nėra automobilių, atidaryti duris, pakeisti ėjimo kryptį, kalbėti mobiliuoju telefonu.

· Puiki priemonė atpažinti seklius yra visuomeninis transportas. Reikia įsitaisyti transporto priemonės gale. Turėsite puikią galimybę stebėti visus keleivius, taip pat automobilius, važiuojančius paskui transporto priemonę.

· Sekliai labai bijo būti nufotografuoti. Jei bandysite, suradę pretekstą, atsisukti ir fotografuoti jus supančią aplinką, tai atkreipkite dėmesį į tuos asmenis, kurie bandys išvengti fotoaparato.

Važiuojant automobiliu reikia įdėmiai stebėti paskui jus važiuojančius automobilius. Jeigu sutikote tą patį automobilį keliose vietose, tai greičiausiai esate sekamas. Reikia stebėti ir fiksuoti automobilius, kurie:

1. Be jokio aiškaus pagrindo keičia važiavimo juostas;

2. Nesilaiko eismo taisyklių;

3. Lenkiant jus kito automobilio keleiviai įdėmiai pasižiūri, norėdami įsitikinti, kad tikrai esate jūs.

Jeigu norite greičiau pastebėti sekimo požymius, darykite įvairius manevrus. Keiskite važiavimo kryptį, greitį, nerodydami posūkio, sukite į kitą kelią, važiuokite į dideles aikšteles, rodykite, kad suksite, tačiau nesukite, o nuvažiuokite tiesiai.

Rengdamas straipsnį rėmiausi šiais šaltiniais:

http://www.narkop.com/topic/357/

http://en.wikipedia.org/wiki/Surveillance

http://www.priv.gc.ca/information/pub/gd_cvs_20090527_e.asp

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/15052673/Kaip.suzinoti..ar.jus.seka.=2012-08-26_11-49/#ixzz24fD0kAIM

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla