Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Anoreksija – simptomai ir gydymas PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. liepos 29, Sekmadienis, 06:33

Moteris, kenčiančias nuo anoreksijos, galima pastebėti plika akimi.

Tai labai liesos ir nervingos moterys. Tokios damos perdėtai marina savo organizmą ribodamos maistą, naudoja specialias vėmimą sukeliančias tabletes ir kitokius vaistus. Šios moterys siekia pamaitinti aplink esančius – gyvūnus, artimuosius ir, tiesiog, pažįstamus.

Nuo anoreksijos kenčia tos merginos, kurios bijo nutukti ir nuolat laikosi pačių griežčiausių dietų. Jei laiku nepradedamas gydymas, tai anoreksiko raumenys atrofuojasi, masė sumažėja iki 30 % ir daugiau. Išvaizda krypsta į blogąją pusę, kadangi į organizmą nepatenka reikiamas maistingųjų medžiagų kiekis.

Pažeidžiama medžiagų apykaita, iš kaulų pašalinamas kalcis, pradeda kristi dantys ir plaukai, anoreksikas tampa panašus į gyvą skeletą iš laboratorijos. Be to, vyksta negrįžtamas vidaus organų pertvarkymas, pažeidžiamas žarnyno ir širdies veikla, dingsta menstruacijos, o organizmo ląstelės palaipsniui apmiršta. Anoreksija – tai nervinė liga, dėl jos kenčia ne tik paauglės, kurios bando tapti panašiomis į jų Holivudo idealus, bet ir suaugusios moterys.

Anoreksija: simptomai


Visų pirma, pastebima neapykanta savo kūnui. Anoreksikės nemato savo kūno realiai, joms visą laiką atrodo, jog jos labai apkūnios. Ligonės jaučia nuolatinę antsvorio baimę, bijo priaugti nors porą kilogramų. Ši baimė anoreksikes persekioja visur, jos netgi miego metu galvoja apie savo svorį. Daugelis ligonių nesutinka su tuo, jog serga anoreksija. Moterims, kenčiančioms nuo anoreksijos, sutrinka menstruacinis ciklas, o vyrams – seksualinis gyvenimas.


Anoreksija: priežastys

Tai gali būti smegenų augliai. Tokią anoreksiją, paprastai, lydi šizofrenija, stipri depresinė būsena. Ligą gali sukelti kai kurių vaistinių preparatų vartojimas, veikiantis CNS arba trikdantis skrandžio – žarnyno trakto funkcionavimui.
Prie tokių preparatų galima priskirti įvairius psichostimuliatorius, pavyzdžiui, vaistus, kuriuose gausu kofeino. Anoreksijos priežastimi gali būti padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje. Antibiotikų vartojimas taip pat gali išprovokuoti ligos vystymąsi. Nuo anoreksijos gali kentėti ne tik suaugę, bet ir vaikai, kuriuos tėvai maitina per prievartą. Šiuo atveju vaikams atsir
anda neapykanta maistui.


Anoreksija: gydymas


Labai svarbu pradėti anoreksijos gydymą laiku. Iš pradžių specialistas tikrina, kokie atsirado pažeidimai organizme. Po to ligonis nukreipiamas pas psichoterapeutą ir pradedamas gydymas. Jeigu prasidėjo kokie nors hormoniniai sutrikimai, lydimi amenorėjos (menstruacijų sutrikimo), paskiriamas hormonų kursas. Šalia viso to, sudaroma individuali mitybos programa, tiesa, pradžioje, ligonį tenka priversti suvalgyti maisto porcijas. Jei gydimas užleidžiamas, organizme vyksta negrįžtami procesai, kurie dažnai baigiasi labai blogai.

 

Eli.lt

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla