Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Šiuolaikinio žmogaus gyvenimo būdas PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Tomas Morkūnas | 2012 m. kovo 30, Penktadienis, 17:19

Šiandien žmogus gali mėgautis dalykais, kurie visoms prieš mus gyvenusioms žmonių kartoms net tėvams ir seneliams buvo neprieinamos. Dar didesnė dalis šiandien kasdien mus supančių daiktų buvo prieinami tik visuomenės elitui. Ar norite sužinoti, kokie yra kiekvieno žmogaus gyvenimo būdą pakeitę daiktai?

 

Elektra. Didžiojoje dalyje Lietuvos teritorijoje elektra atsirado tik praėjusio amžiaus viduryje. Tuomet Tarybų Sąjunga vykdė šalies elektros tinklų plėtimo politiką. Elektra buvo įvesta net ir mažiausiuose Lietuvos bei kitų SSRS šalių miestuose. Šiandien tik keli retai apgyvendinti maži kaimai neturi elektros. Dar anksčiau elektra buvo tik miestiečiams prieinamas malonumas.

 

Telefonas. Pirmasis telefoninis skambutis buvo dar XIX a., bet prieinamas paprastiems žmonėms jis tapo tik paskutiniame XX a. ketvirtyje. Tuomet stacionarus telefono ryšys išplito daugelyje gyvenamų vietovių. Tiesa, net ir tada ryšys buvo daug prastesnės kokybės nei šiandien mes galime įsivaizduoti, o kainos daug aukštesnės. Be to, stacionarus telefonas visada stovėdavo ant spintos ar stalo – jo negalėjai nešiotis, kaip mobiliojo telefono. Mobilusis ryšys pradėjo populiarėti tik XX a. pabaigoje. Šiandien be mobiliojo telefono didžioji dalis paauglių ir suaugusiųjų neįsivaizduoja savo gyvenimo.

 

Automobilis Lietuvoje tapo iš tikrųjų lengvai prieinama transporto priemone tik atgavus nepriklausomybę, 1990 metais. Iki to laiko buvo galima įsigyti tik Sovietų Sąjungos šalyje pagamintus žemos kokybės automobilius. Deja, tai galėjo sau leisti labai maža gyventojų dalis – jų kaina buvo labai aukšta, jų nuolat trūko, o gyventojų perkamoji galia buvo žema. Dėl šios priežasties sovietmečiu statytų Lietuvos miestų gyvenamųjų rajonų kiemuose labai sunku rasti vietą automobiliui pastatyti. Architektai negalvojo, kad žmonės kada nors turės tiek automobilių. Tuo tarpu šiandien automobilį gali įsigyti praktiškai kiekvienas žmogus. Jei tik turi kelis tūkstančius litų, gali pirkti dėvėtą iš Vakarų Europos valstybių importuotą automobilį.

 

Nauji baldai. Tikriausiai esi matęs senelių namuose senų, ne vieną ir ne du dešimtmečius skaičiuojančių baldų. Jie nėra išvaizdūs ar labai patogūs, bet jie tarnauja daug ilgiau nei šiuolaikiniai baldai. Pirkdami tokius baldus tavo seneliai žinojo, kad prie stalo sėdės ne vieną kartą, o spintos saugos ne vieno žmogaus daiktus. Dėl tos pačios priežasties jie būdavo labai brangūs. Šiandien baldus galime keisti daug dažniau.

 

Minkšti baldai. Šiandien po darbo ar paskaitų grįžę namo galime atsigulti ar atsisėsti ant minkštos sofos ar fotelio. Tuo tarpu mūsų seneliai tokį malonumą turėjo ne visada. Minkštas būdavo nebent lovos čiužinys. Tiesa, net ir čiužiniai būdavo gaminami panaudojant metalines spyruokles, kurios greitai susidėvėdavo. Nuo tada, kai minkšti baldai atsirado iki XX a., minkšti baldai buvo išskirtinai turtingų žmonių namų atributas. Šie baldai atsirado Prancūzijos karaliaus dvare.

 

Galiausiai, kasdien praktiškai kiekvieno didžiuosiuose miestuose dirbančio ar gyvenančio žmogaus naudojamas įrenginys – liftas. Liftu šiandien dažniausiai naudojamės net po keliolika kartų. Tuo tarpu seniau gyvenę žmonės tokio malonumo neturėjo. Į viršutinius aukštesnių pastatų aukštus tekdavo kopti pasikliaujant tik savo kojomis. Šiandieniniam žmogui tai būtų nemažas išbandymas. Daugeliui turinčių didesnį svorį ar širdies problemų tai net ir nerekomenduotina.

 

Taigi, elektra, telefonas, minkšti baldai, liftai ir daugelis kitų žmonių išradimų padarė gyvenimą daug lengvesniu. Tiesa, tai ne į naudą žmogaus fizinei būklei. Gydytojai jau muša pavojaus būgnais dėl mažėjančios statistinio gyventojo amžiaus trukmės. Pasirodo, prie patogumų pripratę žmonės daug mažiau juda ir sportuoja. Kiekvieną dieną šiuolaikiniam žmogui derėtų pamiršti patogų gyvenimo būdą suteikiančius daiktus ir pabėgioti ar bent nužingsniuoti iki darbo ar universiteto.


Straipsio autorius: Tomas Morkūnas - Studijuoju reklamos vadybą, todėl domiuosi reklama internete, SEO, socialine rinkodara, IT naujovėmis... Laisvalaikiu užsiimu internetinių projektų kūrimu bei jų reklama internete. Taip pat neatsisakau galimybės pasidalinti savo mintimis, todėl rašau asmeninį tinklaraštį bei įsitraukiu į kitų interneto projektų veiklą.

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla