Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kaip tinkamai paspausti ranką? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. kovo 24, Šeštadienis, 06:38

Kasdienis mandagumo gestas - rankos paspaudimas - daug svarbesnis, nei gali atrodyti. Dažnai spaudžiame ranką susipažindami, vadinasi, rankos paspaudimas padeda apie mus susidaryti pirmą įspūdį - teigiamą arba neigiamą. Kaip tinkamai paspausti ranką?

 

Spauskite ranką ryžtingai... Dėl jaudulio jūsų ranka gali sudrėkti arba drebėti, bet tik nesugalvokite rankos paspaudimo išvengti. Priešingai, ryžtingai ištieskite ranką ir paspauskite lyg visai nesijaudintumėte. Rankos paspaudimas yra noro bendrauti simbolis, todėl jis labai svarbus norint užmegzti ryšius su nepažįstamu žmogumi.

 

... ir užtikrintai (bet ne per stipriai). Tiek vyrai tiek moterys norėdami palikti įspūdį dažnai persistengia ir ranką spaudžia per stipriai. Rankos paspaudimas turi būti užtikrintas, bet nesukelti skausmo, todėl suėmę ranką kelias akimirkas savosios neatitraukite. Geriau toks ilgesnis paspaudimas, nei per stiprus. Ranka turėtų būti įsitempusi, o ne priminti beformę „medūzą“.

 

Akių kontaktas. Visada žiūrėkite į akis žmogui, kuriam spaudžiate ranką. Rankos paspaudimas be akių kontakto laikomas nenuoširdžiu. Net paskubomis spausdami ranką vienam žmogui ar visai žmonių grupei, ištaikykite kelias akimirkas pažvelgti į akis.

 

Šypsena. Spausdami ranką ne tik žvelkite į akis, bet ir nusišypsokite. Šypsodamiesi parodote, kad šis gestas jums malonus kaip ir bendravimas su žmogumi, kuriam spaudžiate ranką.

 

Kultūriniai skirtumai. Jei vykstate į kitą šalį, pasidomėkite, ką rankos paspaudimas reiškia tos šalies žmonėms. Kai kuriose šalyse ranką spaudžia vienas kitam tik draugai, kitose net nepažįstamas žmogus bučiuojamas į skruostą, o vien tik rankos paspaudimas laikomas pernelyg šaltu ir nemandagiu gestu.

 

Kitos rankos paspaudimo etiketo taisyklės trumpai:

 

nepaspausti jums ištiestos rankos yra nemandagu;

visais atvejais iniciatyvą paspausti ranką rodo aukštesnio rango asmuo;

spausti ranką su pirštine galima tik moterims;

vyresnis žmogus tiesia ranką jaunesniam;

tarp bendraamžių ranką pirma tiesia moteris.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla