Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

5 priežastys dažniau klausytis muzikos PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Administratorius | 2012 m. kovo 03, Šeštadienis, 06:05

„Priežastys? Kam dar reikalingos priežastys?“ – tikriausiai paklausite dabar. Juk muzika ir taip suteikia malonumą! Teisybė! Tačiau naujausi smegenų tyrimai parodė, kad muzika mus veikia kur kas stipriau, nei iki šiol manėme.

1. Muzika padeda suprasti kitus. Sutrikimas, drovumas, neryžtingumas, susijaudinimas, džiaugsmas, meilė, pyktis – visus šiuos ir kitus jausmus, kuriuos stengiamės nuslėpti nuo pašnekovo, muzikos mylėtojai atpažįsta kur kas greičiau.

 

Muzikalūs žmonės yra jautresni emocijoms ir gali kur greičiau ir tiksliau iš kito žmogaus veido išraiškos nustatyti, ką jis jaučia, nei tie, kurie nemėgsta muzikos. Iš pašnekovo balso muzikos mėgėjai greitai pagauna menkiausias jausmines intonacijas. Tai nustatė vokiečių mokslininkai iš Miuncheno universiteto.

 

2. Muzika slopina skausmus. Šiuo atradimu seniai naudojasi gydytojai kai kuriose ligoninėse ir siūlo pacientams pasiklausyti klasikinės arba lengvos muzikos. Efektas būna akivaizdus: pacientams iki 50 procentų sumažėja skausmas, reikia mažiau raminamųjų ar nuskausminamųjų vaistų. Ir gimdykloje muzika daro stebuklus. Moterys prisipažįsta, jog skambant švelniems muzikos garsams, joms lengviau iškęsti sąrėmius ir atsipalaiduoti. Todėl pasidėkite savo mėgstamą CD prie namų vaistinėlės.

 

3. Muzika gydo sielą. Muzika seniai naudojama psichoterapijoje, gydant psichinius ligonis. Autizmu sergantiems vaikams ir psichines traumas išgyvenusiems žmonėms su muzika lengviau pavyksta susidoroti su neigiamomis emocijomis ir išsivaduoti iš izoliacijos. Muzika, padedanti žmonėms sunkiose situacijose, kasdienybėje veikia taip pat.

 

Įvairių rūšių muzika sukelia mums skirtingas emocijas – kartais nuteikia romantiškai, džiugiai, skatina susimąstyti ar pajusti polėkį. Todėl gilinkite savo muzikinį išsilavinimą ir išmokite sąmoningai pasirinkti kūrinius pagal pageidaujamą nuotaiką.

 

4. Muzika atpalaiduoja ir suteikia naujos energijos. Muzikos ritmas veikia mūsų širdies plakimą. Lėti, tarsi plaukiantys muzikos garsai (pavyzdžiui, Ravelio „Bolero“) ar meditacinė muzika idealiai tinka, kai reikia atsipalaiduoti. Išjudinti kūną padeda disko, lotynų muzikas ar rokas. Jau po kelių sekundžių kūnas užsikrečia muzikinio kūrinio taktu. Svarbu mėgti muziką ir klausytis jos su džiaugsmu.

 

5. Muzika daro mus tokiais laimingais kaip seksas. Tai, tikra tiesa! Kaip klausomės dainos, kuri mus iškart uždega, arba kūrinio, sukeliančio malonius pirmosios meilės prisiminimus, mes iškart reaguojame teigiamomis emocijomis. Mat per klausą muzika veikia tiesiogiai tą smegenų sritį, kuri atsakinga už jausmus. Klausantis jaudinančios muzikos, panašiai kaip ir uostant malonų aromatą, mūsų kūne ima gamintis laimės hormonai. Išsiskyrę endorfinai muzikaliems žmonėms gali net sukelti ekstazę. Maloni muzika stimuliuoja tuos pačius pasitenkinimo centrus smegenyse kaip ir seksas.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla