Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kaip kelionėje apsisaugoti nuo vagysčių. Pagrindiniai vagių triukai ir praktiniai patarimai PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2012 m. vasario 25, Šeštadienis, 06:25

Pagrindiniai vagių tipai ir triukai:

Pliažas. Vagys dirba komandoje mažiau apkrautame pliaže. Vienas apsimeta, kad skęsta. Kol jūs bėgate jo gelbėti, kitas „gelbėja“ jus nuo jūsų pinigų. Patarimas – negelbėti žmogaus sunku, bet visada įsitikinkite, kas aplink jus.

Specialiai pametami daiktai. Vagys veikia po vieną arba po du. Labai geras pavyzdys – puikiai žinomi turkų batų valytojų triukai.

 

Jie specialiai numeta savo batų valymo šepetį, prieš turistų nosis, šie, žinoma jį pakelia ir neša valytojui atiduoti. Jis, žinoma, labai dėkoja ir nusiveda į kokį kampą pasiūlęs nemokamai nuvalyti batus. Nuvalius batus iš jūsų bus pareikalauta pinigų už tepalą (valymas nemokamai, tepalas – mokamai). Nemokėti – sunku, batų valytojas lengvai pasinaudos tuo sukelti didelį pasipiktinimą aplink, kaip turistas nesumoka už paslaugą. Vagystė tai ar ne vagystė – spręskite patys.

 

Jeigu jie dirba keliese, kai pasilenkiate paimti šepečio, kitas vagis gali mikliai ištraukti piniginę, jeigu ją laikote užpakalinėse kelnių kišenėse. Patarimas – kelionėse niekada nelaikykite piniginės galinėse kišenėse.  

 

Nekalti vaikai. Dažnai veikia gaujomis ir apsimeta, kaip nekalti vaikai arba kaip elgetos, kurie bando atkreipti jūsų dėmesį prašydami smulkių arba bandydami jus linksminti. Kol keli ką nors rodys ar nukreipinės dėmesį savo prašymais, kiti labai mikliai įsisuks mažytėmis rankomis į jūsų kuprinę ar kišenes. Patarimas – svarbiausius daiktus laikykite sunkiai iškart pasiekiamose vietose.  

 

Moterys – vilioklės. Gali būti labai pavojingas ginklas. Moteris prieina, maloniai kalbasi ir jeigu turi gerus sugebėjimus mikliai jus apšvarinti, savo žavesiu tą lengvai padarys. Labai paprasta, labai dažna savo noru prie jūsų priėjusi moteris, žerianti jums komplimentus ir norinti pabendrauti artimiau bus arba prostitutė arba vagis. Daug moterų veikia kartu su vyrais. Įvilioja jus į spąstus ir tada, kaip sakoma „pinigai arba gyvybė“.

 

Vagys – motociklininkai. Labai populiaru pietų šalyse, kur daug motorolerių, ypač Italijoje, Irane ir pan. Kol jūs ramūs einate gatve, su vos ant vieno peties besilaikančia kuprine ar rankine, prieš pat jus arba iš už nugaros atzvimbia „raitelis be galvos“ ir trukteli jūsų turtą. Pasivyti – be prošvaisčių. Patarimas – nešiokite savo kuprinę ant nugaros, o rankinę rankoje į šaligatvio pusę  – taip mažiau šansų tokiems vagims kažką nugvelbti.

 

Kišenvagiai transporte. Labai populiaru vietose, kur viešuoju transportu naudojasi begalės žmonių. Ypač daug tokių vagių Europos miestuose kaip Barselona, Madridas, Atėnai, Roma ir Pietų Amerikoje – Kitas, Karakasas ir t.t. Vagys dažnai veikia keliese, jiems labai lengva prisiglausti prie jūsų ir ištraukti daiktus jums nejuntant. Dažnai naudojami ir peiliai ar žirklutės kišenėms prapjauti. Patarimas – jei galite nevažiuokite transportu, kuriame per daug žmonių. Jeigu to išvengti negalite, laikykite savo kuprinę ir rankinę prieš save apglėbę, pinigams laikyti tokiu atveju labiausiai tinka diržas – slėptuvė.         

 

Dar keletas patarimų.

 

Negerkite per daug alkoholio. Pagrindinė visų bėdų priežastis – nesaikingas alkoholio vartojimas. Kelionėse – ypač. Negerkite per daug alkoholio nepažįstamų žmonių kompanijoje, negerkite ne savo pirktų gėrimų, nepalikite savo gėrimo be priežiūros – labai lengva apkvaitinti jus psichotropikais ir ryte atsibusite be savo turto.  

 

Nepasitikėkite bet kuo. Nei iš šio, nei iš to prisistatęs labai draugiškas vietinis greičiausiai bus dar vienas „con-artistas“ arba vagis. Žinoma, taip galima įsivaryti nereikalingą paranoją, tačiau tokius atsitiktinius draugiškus bičiulius reikia gerai patikrinti. Norėdami sumažinti tokių, pasipelnyti iš jūsų norinčių dėmesį, parodykite, kad mokate nors kiek vietinės kalbos, visada sakykite, kad šalyje esate jau labai daug laiko. Jis supras, kad pinigų jums liko nedaug ir pažįstate visas vietines vingrybes, todėl jus greit paliks ramybėje. 

 

Būkite budrūs. Prieš vykdami į kelionę pasidomėkite, ar valstybėje, į kurią vykstate, dažni atvejai, kai turistai apvagiami ar užpuolami viešajame transporte. Jei užsienio valstybėje naudojatės taksi paslaugomis, naudokitės tik specialiais ženklais pažymėtais automobiliais. Venkite nelegaliai taksi paslaugas teikiančių asmenų ir ypač taksi, kuriuose jau yra keleivių. Jeigu įsėdate į taksi vienas, geriausiai sėsti už taksisto nugaros. Jūs jį matote, jis jūsų – ne. Dažnai turistai būna apvagiami traukiniuose ar autobusuose, ypač naktinių reisų metu. Pinigus ir kitus daiktus laikykite saugioje vietoje ir visada nešiokitės su savimi. Jei galite, nemiegokite kelionėje. Jei keliaujate kartu su draugais ar šeimos nariais, stenkitės miegoti paeiliui.

 

Palikite blizgučius namie. Ištaigingi rūbai, laikrodžiai, grandinėlės ir kitokie papuošalai bei prabangūs aksesuarai  pritraukia vagis, kurie yra tikri, kad jūs turite daug dolerių.

 

NUORODA Į STRAIPSNĮ

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla