Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Ką mokslas sako apie bučinius? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2012 m. vasario 26, Sekmadienis, 06:22

Bučiuodamiesi žmonės dažniausiai išreiškia meilę vienas kitam. Bučiniai gali būti aistringi, flirtuojantys, agresyvūs ir dar patys įvairiausi. Daugelyje kultūrų susitikus pasisveikinama pasibučiuojant. Bet kodėl mes tai darome? Kodėl mums kyla noras bučiuotis?

Kodėl mes bučiuojamės? Bučiavimasis grindžiamas tiek socialiniais, tiek evoliuciniais faktoriais. Mūsų sociologinis troškimas bučiuotis atsiranda dėl noro užmegzti tvirtesnius ryšius su kitu žmogumi. Tai taikytina ne tik žmonėms, bet ir kitiems socialiems žinduoliams, pavyzdžiui, beždžionėms.

 

Besibučiuodami mes užmezgame ryšius, labai primenančius tuos, kurie kūdikystėje sieja motiną ir vaiką. Pavyzdžiui, primatai dažnai bučiuoja savo vaikus taip jiems perduodami sukramtytą maistą. Vėliau, vaikams suaugus, bučiavimasis niekur nedingsta, o lieka kaip gestas, kuriuo demonstruojamas priklausymas tai pačiai bendruomenei. Bučiuojantis organizmas išskiria hormoną oksitociną, kuris, kaip manoma, sustiprina tarpusavio ryšius, leidžiančius poroms ilgiau išlikti kartu.

 

Kokybės kontrolė. Mokslininkai pateikia ir daugiau faktų, aiškinančių žmonių norą bučiuotis. Bučiavimąsi gali skatinti ir pasąmoningas instinktas taip nustatyti potencialaus partnerio imuniteto kokybę. Norint, kad palikuonys turėtų kuo didesnius šansus išgyventi, jie privalo pasižymėti kuo stipresne imunine sistema. Geriausio partnerio giminei pratęsti ieškojimas yra užkoduotas kiekviename mūsų.

 

Apsauga. Tyrimai nustatė, jog bučiavimasis gali padėti apsisaugoti nuo kai kurių virusų, tokių kaip citomegaloviruso, poveikio. Paprastai šis virusas nėra pavojingas, tačiau kai juo apsikrėtusio žmogaus seilės patenka į gimdyvės burnos ertmę, gali prasidėti įvairios komplikacijos. Didžiausias pavojus gresia kūdikiui, kuriam dėl citomegaloviruso gali atsirasti apsigimimų, netgi išsivystyti cerebrinis paralyžius ar klausos sutrikimai. Viso to įmanoma išvengti tuo atveju, jei prieš gimdymą moteris reguliariai gauna citomegalovirusu infekuotų seilių, – po kurio laiko organizmas šiam virusui įgyja imunitetą.

 


 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla