Naujiena!!!

Skelbimų paieška

Susisiekime

Nori pranešti apie įvykį, renginį???

El.paštas: naujienos@infomazeikiai.lt

Naujausi komentarai

Artimiausi renginiai

NOEVENTS

Aplankyk!!!

Grupė SEKUNDA
Vestuviniai Muzikantai vestuvėms!

Kaip geriau skustis – sausai ar drėgnai? PDF Spausdinti Email
Straipsnį paruošė Irma Peldė | 2011 m. gruodžio 10, Šeštadienis, 06:15

Kodėl dauguma vyrų skutasi? Kokios priežastys verčia juos reguliariai patrumpinti vidutiniškai 0,3 milimetrais per dieną paaugančius barzdos plaukelius?

„Nėra jokios medicininės priežasties, verčiančios vyrus skustis, – tvirtina dermatologas Haraldas Bresseris iš Miuncheno. – Skutimasis pirmiausia yra kultūrinis fenomenas.“ Vyrai svarsto taip: „Visuotinai priimta, kad reikia skustis. Tai dėl padorumo turiu nusiskusti ir aš.“

 

Vis dėlto yra viena svari priežastis, kodėl vyrai skutasi. Be barzdos jie atrodo jaunesni ir patrauklesni. Tik tiems, kurie turi menkai išsivysčiusį smakrą, verta nešioti barzdą, kad paslėptų šį trūkumą.

 

Tvirtinimus, kad dėl skutimosi vyro oda tampa elastingesnė, sveikesnė, nes tuo metu veidas nušveičiamas, pašalinamos riebalinės nuosėdos ir nešvarumai, atsiveria poros ir net išvengiama uždegimų ir spuogų, ekspertai laiko perdėtais ir moksliškai nepagrįstais.

 

Jau pirmykščiais laikais žmonės glemždavo nuo veido barzdą ir šerius aštriais akmenimis, kriauklėmis, vėliau peiliais iš vario, bronzos ar aukso. Senovės romėnai tam naudojo pemzą. Į suaugusiųjų skutimosi ritualą jie įtraukdavo ir vaikus. Tai buvo dar švelnus metodas palyginti su agresyviausiu būdu, kurį mena skutimosi istorija: veido plaukų išpešiojimu su šaknimis! Barzdos ir ūsų epiliaciją kadaise naudojo Pietų Amerikos indėnai. Ji kelioms savaitėms išspręsdavo veido apžėlimo problemą.

 

Obliaus principu veikiantį skutimosi peiliuką prieš 110 metų išrado amerikietis Kingas Campas Gillette‘as. Šis išradimas gerokai supaprastino visą veido plaukų šalinimo procedūrą.

 

Kai praeito amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje visame pasaulyje paplito amerikiečių išrastos elektrinės skutimosi mašinėlės, vyrams kilo reikšmingas klausimas: kaip geriausia skustis – sausai ar drėgnai?

 

Atsakymas į klausimą priklauso nuo individualių odos savybių, vyro pomėgių ir įsitikinimų. Seną klasikinį skutimosi būdą išpažįstantys vyrai tvirtina, kad barzdaskutys peiliuku nuskuta kruopščiausiai. Moksliškai tai nėra įrodyta.

 

Sausas skutimosi būdas turi vieną neginčijamą privalumą prieš kitus. Nuo to laiko, kai buvo pradėtos naudoti skutimosi mašinėlės su baterijomis, vyras gali nusiskusti bet kurioje pasaulio vietoje.

 

Drėgnas skutimosi būdas

 

Modernūs sisteminiai skustuvai turi 2–6 vienas ant kito užeinančių peiliukų bloką, išskaidantį spaudimo jėgą ir giliai prie pat odos nupjaunantį plaukelius. Šiuo metu galima nusipirkti vibruojančių, baterija varomų skutimosi priemonių.

 

Kad išvengtų odos problemų, vyrams patartina skustis plauko augimo kryptimi. Pradėkite nuo žandų, nes plaukai šioje vietoje paprastai auga plonesni bei retesni ir putoms reikia mažiau laiko jiems suminkštinti. Toliau seka ūsai virš lūpų ir smakro zona. Procedūrą užbaikite kaklo sritimi, nes ten plaukai paprastai išauga stipriausi ir labiausiai susiraizgę. Jei suėmę nykščiu ir smiliumi lengvai įtempsite odą skutimo vietoje, darbas palengvės.

 

Sudrėkinti barzdos plaukai sugeria vandenį, išbrinksta, todėl lengviau nupjaunami. Prieš skutimąsi nušluostykite veidą drėgnu šiltu rankšluosčiu ir minutėlę palaukite. Panašų efektą padaro dušas.

 

Išplaktos skutimosi putos padengia odą apsaugine plėvele ir suminkština ją, kad skustuvo ašmenys negalėtų jos lengvai sužeisti. Barsuko šerių teptukas geriausiai paskirsto putas ir sudrėkina kiekvieną plaukelį. Tepti putomis irgi reikia tam tikra tvarka: pirmiausia kaklą, paskui smakrą, panosę ir žandus.

 

Sausas skutimasis

 

Paplitusios dviejų tipų elektrinės skutimosi mašinėlės: su vibruojančiu peiliukų bloku po apsauginiu gaubteliu ir su trimis besisukančiomis skutimo galvutėmis. Kitaip nei naudojant drėgną skutimosi būdą, šiuo atveju plaukai nenupjaunami giliai vienu kartu, o trumpinami palaipsniui po mažą dalelę, švelniai spaudžiant mašinėlę. Pirmojo tipo skutimosi mašinėlėmis galima skustis pagal plauką ir prieš plauką, o antrojo varianto – taip pat ir sukant ratu.

 

Iš principo sausas skutimosi būdas geriau tinka problemiškai, jautriai odai. Drėgnai bei sausai skutančios mašinėlės veikia tokiu pat principu kaip sausieji modeliai, skirtumas tik tas, kad ant veido užtepamas gelio sluoksnis, kuris veidui suteikia malonų pojūtį, bet nė kiek nepagerina skutimosi kokybės ir švarumo.

 

 

 
Kiti straipsniai šioje kategorijoje
Pridėti naują komentarą
KOMENTARAI
Vardas:
El. paštas:
 
Komentaro pavadinimas:
Žemiau galite rašyti savo komentarą:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Įveskite paveiksliuke matomus simbolius.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

KOMENTARAI

Sukūrė Inforena   Kuriant panaudota atvirojo kodo TVS Joomla